Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!

Публикувано от darkside 
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 12:30:49
аха значи 30% било аз съ се объркал.аи честито на картодържателите. а след 60 дни кво парим бре. и то гратис има само за покупка на ПОС. за кеша нема
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 12:40:20
avatar
Quote
nradev
аха значи 30% било аз съ се объркал.аи честито на картодържателите. а след 60 дни кво парим бре. и то гратис има само за покупка на ПОС. за кеша нема
Интересен събеседник си ти Радев!
Копирам ти направо част от един мой предишен постинг:
Зависи от финансовата култура. Дали ще теглиш с тях кеш или ще я използваш за покупка в гратисен период в който не ти се вади кеш или си го използвал за нещо друго.
Тогава ти каза, че гратисния е 15 дни. Забрави ли какво си казал преди 5 минути!?*xxx*
Сега ми обясняваш очевидното, тоест това което аз съм написал преди 10 минути. Естествено, че съм казал че за покупка на ПОС в гратисния период е по-изгодно да се ползва картата. Една такава на ЦКБ е дори с 10, 17% ГПР при покупка дори да излезеш от гратисния период. Но ти нали оспорваше колко дълъг е той, забрави ли?
Освен това профанизираш информацията като гледаш 30% само на първата оферта. На всички други при теглене в брой е около 18-20% лихвата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-09 12:42 от САХИБ 31.
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 12:49:10
30 дена е гратиса при мен за тегленето кеш.Иначе варират при различните банки в тия граници-от 15 дена до 2 месеца.
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 12:57:12
не бе не сам спорил колко е гратисния период.признавам си не знам и не ме итересува. аз кредитна карта нямам и никога няма да имам.ама съм забелазал че тия карти водат до по-голямо потребление което е и целата на банките. и кво става днес 100-200лв. утре пак и като доиде грая на гратисния период не можеш да покриеш кредита и така се затъва. познавам един човек с добри доходи дето има 70К лева дълг по карти



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-09 12:58 от nradev.
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 12:58:41
avatar
Quote
salvador
30 дена е гратиса при мен за тегленето кеш.Иначе варират при различните банки в тия граници-от 15 дена до 2 месеца.
Ахааа, значи имало гратисен и при теглене кеш, щото финансовия гуру Радев твърдеше, че такова животно няма. Това е примерно добра опция за масовия работник да изкара до заплата, без да се моли на някой колега за дребни суми, след което да погаси веднага за да не му се начисляват лихви. Когато се използва разумно и кредитната карта може да бъде само удобство. Обикновено за първата година нямат и такса за ползване, ако някой изтъкне и този аргумент против кредитните карти.
Как все забравям обаче, че в този форум е бъкано от хора със стотици хиляди на депозит, нямащи собствен имот и предпочитащи всичките притеснения и несигурност да живееш на квартира, в същото време с висок текущ доход и по три пъти обикалящи света на година. Все забравям брей!
Добре, че в истинския свят това е невъзможно, та да се забавлявам добре във виртуалния такъв.:]
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 12:59:47
Сахибе не опират нещата до финасова култура. аз като нема кредитна карта значи ли че съм финансово некултурен.опират до финансова дисциплина. а един финасово дисциплиниран човек никога не ползва кредитни карти



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-09 13:01 от nradev.
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 13:07:41
avatar
Радев, пропускаш една възможност на кредитните карти, което донякъде оправдава ползването им - пазаруване онлайн.
И там нещата си опират изцяло до финансова самодисциплина.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 13:08:38
аха за теглене кеш викаш само 18-20% нищо работа
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 13:10:49
avatar
Quote
nradev
Сахибе не опират нещата до финасова култура. аз като нема кредитна карта значи ли че съм финансово некултурен.опират до финансова дисциплина. а един финасово дисциплиниран човек никога не ползва кредитни карти
То и аз нямам в момента, ама защото не ми трябва. Горе посочих за кого е удобна да се ползва. Ако се разходиш навън в реалния свят, ще видиш за какви пари работят масово хората и защо си има пазар на кредитните карти като банков продукт. Защото колкото и да е дисциплиниран българина , той живее като скот с тези нива на заплащане и неминуемо прибягва до външно финансиране колкото да закърпи двата края. За самозабравилите се, ще постна тази карта:
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
09-06-2012 - 13:13:43
valsodar И аз доста активно пазарувм онлайн но го правя с дебитна карта



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-09 13:33 от nradev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход