Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
10-06-2012 - 15:47:25
avatar
Quote
darkside
Аз гласувах с 25%/40%, но смятам, че ако стане нещо с ЕС (Испания, Италия) тук ще се отрази на цялата ни икономика и временно огромна част от имотите на практика няма да имат ликвидност на никаква цена!

Разбирам те...ама "ако"-тата постоянно се видоизменят, което е нормално, но до скоро беше - Гърция, преди това беше тежката зима, после валутния борд или той беше преди всички...винаги има "ако" - това е нормално. Зависи на кои "ако"-та обръщаш внимание. Ако има земетресение по-силно и се срутят 2/3 от сградите над два етажа какво ще стане с цените на останалите здрави сгради? Ако банките започнат да фалират като в Гърция и САЩ къде ще си държат хората парите? Ако доходността от депозитите падне? Ако обявят за негодни панелните и епк сгради ако не се санират цялостно какво ще стане с цените на тухлените сгради - дали няма да скочат? Та...ако това ако онова...зависи от гледната точка...ами ако на 12.12.2012г. всичко приключи :] Ами понеже Гърция, Кипър и Турция и Италия са много по-сеизмични райони от България - ако се изравнят със земята - оцелелите хора какво ще правят - България е алтернатива :]*pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
17-06-2012 - 14:07:05
Quote
Продавач
Quote
1.9
Аз гласувах "не знам", щото не ми пука за цените...

Ти така гласуваш, но основната група във форума гласува с категоричната прогноза за още много спад. Даже до този момент 33% от гласувалите смятат, че ще има спад от 25% до 40% и 50% от сегашните нива. Все пак вече се оформят някакви идеи за край на спада...

Ами нормално е... Тренда е за спад, а и болшинството хора, които имат нужда от жилище, нямат парите...Тези, които ги имат, но не са се трудили за тях купуват. Другите чакат...
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
25-07-2012 - 21:33:21
avatar
Quote
1.9
Quote
Продавач
Quote
1.9
Аз гласувах "не знам", щото не ми пука за цените...

Ти така гласуваш, но основната група във форума гласува с категоричната прогноза за още много спад. Даже до този момент 33% от гласувалите смятат, че ще има спад от 25% до 40% и 50% от сегашните нива. Все пак вече се оформят някакви идеи за край на спада...

Ами нормално е... Тренда е за спад, а и болшинството хора, които имат нужда от жилище, нямат парите...Тези, които ги имат, но не са се трудили за тях купуват. Другите чакат...

Ами незнам какво точно чакат - двустаен под наем в София е 350лв и горе долу с около 50лв повече на месец ще дойде месечната вноска за ипотечен кредит от 25000 евро. С 25000 евро заем и още 5-10 000 евро можеш да си купиш двустаен апартамент в София. 400лв на месец ако не можеш да отделяш за кредит за жилището си незнам... Като си под наем за 300-350лв колко лева точно ти е разликата от това да изплащаш кредит?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
26-07-2012 - 13:51:42
Продавачо май си скаран с математиката
Ти така гласуваш, но основната група във форума гласува с категоричната прогноза за още много спад.
------------------
Нищо странно няма в това гласуване, като се има пред вид кои са тези в "основната група" - хора, които нямат идея за това какво се случва днес на пазара на имотите. Аз гласувах за символичен спад само при лошите имоти, защото ежечасно виждам с очите си какво се случва. Прочетете следващите редове и прогнозирайте.
---------------------
През второто тримесечие на 2012 г. спрямо предходното е регистрирано увеличение на цените в 13 от областните градове, посочват от националната статистика. Най-голям ръст е регистриран в Търговище – 3,5%, Разград – 3,4%, и Велико Търново – 3,1%. Намаление на цените на жилищата през второто тримесечие спрямо първото е отчетено в 14 от областните градове. Най-силен спад на цените е регистриран в Хасково (-3,9%), Враца (-2,8%) и Перник (-2,7%).
--------------
Как ще се случат 20, 30, 50 % спад, нещо не вдявам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-26 15:44 от spgufi.
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
26-07-2012 - 16:26:29
Quote
spgufi
Ти така гласуваш, но основната група във форума гласува с категоричната прогноза за още много спад.
------------------
Нищо странно няма в това гласуване, като се има пред вид кои са тези в "основната група" - хора, които нямат идея за това какво се случва днес на пазара на имотите. Аз гласувах за символичен спад само при лошите имоти, защото ежечасно виждам с очите си какво се случва. Прочетете следващите редове и прогнозирайте.
---------------------
През второто тримесечие на 2012 г. спрямо предходното е регистрирано увеличение на цените в 13 от областните градове, посочват от националната статистика. Най-голям ръст е регистриран в Търговище – 3,5%, Разград – 3,4%, и Велико Търново – 3,1%. Намаление на цените на жилищата през второто тримесечие спрямо първото е отчетено в 14 от областните градове. Най-силен спад на цените е регистриран в Хасково (-3,9%), Враца (-2,8%) и Перник (-2,7%).
--------------
Как ще се случат 20, 30, 50 % спад, нещо не вдявам.

брокерски мечти
Не нрадев, реалност. При това представена от хора, които това работят.
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
03-08-2012 - 20:44:41
Потвърждавам, има много покупки в София, включително с кредити. Новото строителство, ако е завършено, се продава лесно.
Re: АНКЕТА: Каква е вашата прогноза за цениТЕ на имотиТЕ за следващите 12-24 месеца?
03-08-2012 - 23:14:22
avatar
Потвърждавам, има много покупки (нищо, че статистиката казва друго smiling smiley). Днес си купих две бутилки уиски и две кисели млека.
Re: Санирането...........
04-08-2012 - 11:17:12
Quote
nradev
Quote
spgufi
Ти така гласуваш, но основната група във форума гласува с категоричната прогноза за още много спад.
------------------
Нищо странно няма в това гласуване, като се има пред вид кои са тези в "основната група" - хора, които нямат идея за това какво се случва днес на пазара на имотите. Аз гласувах за символичен спад само при лошите имоти, защото ежечасно виждам с очите си какво се случва. Прочетете следващите редове и прогнозирайте.
---------------------
През второто тримесечие на 2012 г. спрямо предходното е регистрирано увеличение на цените в 13 от областните градове, посочват от националната статистика. Най-голям ръст е регистриран в Търговище – 3,5%, Разград – 3,4%, и Велико Търново – 3,1%. Намаление на цените на жилищата през второто тримесечие спрямо първото е отчетено в 14 от областните градове. Най-силен спад на цените е регистриран в Хасково (-3,9%), Враца (-2,8%) и Перник (-2,7%).
--------------
Как ще се случат 20, 30, 50 % спад, нещо не вдявам.

брокерски мечти
Определено не вдявте!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход