Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 11:26:29
avatar
Quote
greenbul
Тези помияри брокерите са толкова дезорганизирани, че ако ми бяха служители, канчето им щеше да има много остри ръбове. В тези трудни времена е нормално брокерите да ползват CRM. Вие колко такива брокера познавате? По-добре да се преквалифицират като екскурзоводи. Аз ако си продавам апартамента, след 3 месеца ще поискам справка колко запитвания са били направени, колко оферти са били дадени и на какви цени и въобще даде ли се оферта работата на брокера е да си записва, щото това дето на продавача днеска се струва малко, утре може със свещ да го търси.

Защо не си направиш една агенция, грабваш тоягата и бой по канчетата.
Ако всички форумци поработеха по 3-4 месеца като брокери картинката щеше да е ясна.
Няма нужда да искаш справка за запитвания, огледи и оферти след 3 месеца.
Брокера сам ще те информира за всеки допир на купувач до твоя имот.
Брокера няма интерес имота ти да отлежава с месеци, дори и ти да не бързаш с продажбата.
Преди време имот се продаваше средно на десетия оглед.
Днес огледите са "разредени" и цената е най-големият лост на продавача.
Всеки купувач "се записва" защото ако не одобри твоя, трябва да му се предложат поне още други два.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 11:32:45
Quote
Krokodil
Quote
aircraftcarrier
Не мога да се съглася с мнението че брокерите са помияри.По скоро помияри са продавачите.Брокерите просто трябва да настояват за закон който да сложи ред и правила.

За това, че пазара на имоти ( и по-точно търгуването на информацията за тях ) има нужда от регламент си абсолютно прав ....

Но за това, че брокерите нямат вина за ненормалния имотен пазар грешиш:

Брокерите пускат Фалшиви обяви за да привлекат клиенти, които да им се обадят .... с занижени цени, нереални имоти или сбъркани локации ... с нереални търсения за "реални" клиенти и т.н. ....

Брокерите излизат с "предложения" към собственика ... да сложат едни пари върху цената, които да вземат при продажба на имота .....

Брокерите са тези, които разубеждават даден купувач или продавач от определена сделка .. ако нямат пряк интерес т.е. не участват в нея (няма да вземат комисион) ... и има много собственици, които са намерили клиент на една цена .. но някой "велик" брокер име обещал да го продаде с 20 % повече ... само и само за да спре сделката ... или разубеден купувач, харесал си имот .... който именно брокерите са "убедили" че ще му договорят същия но с 20 % по-ниска цена ...

Брокерите са тези, които ходят и "оценяват" имоти ... без да носят никаква отговорност за "оценките" си ....

Брокерите са тези, които "продават имот" без дори да са го виждали и въобще нямат идея какво предлагат ...



Абсолютно , вярно

ето моя личен опит

веднъж брокера провали 1 сделка като каза че има клиент които дава 100К а имаше реален такъв дето даваше 85К

веднъж на 1 апартамент си беше сложил 700 еуро за него.

и много пъти саъм ходил на огледи където не имота не отговаря на описанието или има некви проблеми с документите.

също много пъти е бил "токущо птродаден ама имат друг много изгоден да ми предложат"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-06 11:38 от nradev.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 16:19:10
Само некачествените имоти с лоша локация ще спадат. Качествените имоти си държат същите цени от поне година, не че с търсене не излизат бисери от закъсали и бързащи, но за това си трябва и малко труд, късмет, а и никак не са мнозинство в предлагането.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 17:59:03
Крокодила всяко стадо си има мърша.Много строго съдиш.По скоро собствениците на агенции са виновни обикновените бачкатори едва ли.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 18:25:52
Quote
aircraftcarrier
Крокодила всяко стадо си има мърша.Много строго съдиш.По скоро собствениците на агенции са виновни обикновените бачкатори едва ли.

smiling smiley

Написах много неща ... но ги изтрих ...

Опитай да получиш максимум информация за имота от брокера си .. преди да отидеш да го видиш ... (информация която я няма в Нотариалния Акт и по снимките в сайта им) .... и сам ще се убедиш ... колко от имотите които ти предлагат са ги виждали на живо ....

Както казах ... брокера не ти продава имот ... а информацията за него ... т.е. провери въпросната информация за която ще платиш доколко е реална *beer*

За другото ... което съм написал ще се убедиш сам .... ако присъстваш по-дълго време като клиент на въпросните АНИ ... аз се занимавам с имоти (не като брокер) от 1993 год .... и по-принцип нямам навика да говоря за неща които не съм проверил лично .... *pardon*

Успех *beer*
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 18:47:39
Quote
Krokodil
Quote
aircraftcarrier
Крокодила всяко стадо си има мърша.Много строго съдиш.По скоро собствениците на агенции са виновни обикновените бачкатори едва ли.

smiling smiley

Написах много неща ... но ги изтрих ...

Опитай да получиш максимум информация за имота от брокера си .. преди да отидеш да го видиш ... (информация която я няма в Нотариалния Акт и по снимките в сайта им) .... и сам ще се убедиш ... колко от имотите които ти предлагат са ги виждали на живо ....

Както казах ... брокера не ти продава имот ... а информацията за него ... т.е. провери въпросната информация за която ще платиш доколко е реална *beer*

За другото ... което съм написал ще се убедиш сам .... ако присъстваш по-дълго време като клиент на въпросните АНИ ... аз се занимавам с имоти (не като брокер) от 1993 год .... и по-принцип нямам навика да говоря за неща които не съм проверил лично .... *pardon*

Успех *beer*
Krokodil каква информация да ми даде брокера като продавача отказва да му я даде.Отказва да си извади документ поискан от мен.Отказва да даде абонатните номера.Явно имаме различен опит.Аз досега на лоши брокери не съм попадал.Имаше една с по голямо самочувствие но тя беше колежка на моята.В смисъл имота се предлагаше от нея а моата влезе във връзка с нея и отидохме на оглед.Изчаках я да се фръцне и казах че тук командира съм аз щото всички чакат пари от мен.Ако има несъгласни довиждане.Ясно обясних че без документите които искам сделка няма да има и нещата тръгнаха.А ти може би си патил от брокери и твоя опит е различен.Сега се сещам за един отворко дето ми вика оглед няма щото предишните дадоха капаро но ние имаме други имоти и работим на по нисък %.Казах му че това което върши е простотия и си заминах.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 20:47:16
Quote
aircraftcarrier
Quote
Krokodil
Quote
aircraftcarrier
Крокодила всяко стадо си има мърша.Много строго съдиш.По скоро собствениците на агенции са виновни обикновените бачкатори едва ли.

smiling smiley

Написах много неща ... но ги изтрих ...

Опитай да получиш максимум информация за имота от брокера си .. преди да отидеш да го видиш ... (информация която я няма в Нотариалния Акт и по снимките в сайта им) .... и сам ще се убедиш ... колко от имотите които ти предлагат са ги виждали на живо ....

Както казах ... брокера не ти продава имот ... а информацията за него ... т.е. провери въпросната информация за която ще платиш доколко е реална *beer*

За другото ... което съм написал ще се убедиш сам .... ако присъстваш по-дълго време като клиент на въпросните АНИ ... аз се занимавам с имоти (не като брокер) от 1993 год .... и по-принцип нямам навика да говоря за неща които не съм проверил лично .... *pardon*

Успех *beer*
Krokodil каква информация да ми даде брокера като продавача отказва да му я даде.Отказва да си извади документ поискан от мен.Отказва да даде абонатните номера.Явно имаме различен опит.Аз досега на лоши брокери не съм попадал.Имаше една с по голямо самочувствие но тя беше колежка на моята.В смисъл имота се предлагаше от нея а моата влезе във връзка с нея и отидохме на оглед.Изчаках я да се фръцне и казах че тук командира съм аз щото всички чакат пари от мен.Ако има несъгласни довиждане.Ясно обясних че без документите които искам сделка няма да има и нещата тръгнаха.А ти може би си патил от брокери и твоя опит е различен.Сега се сещам за един отворко дето ми вика оглед няма щото предишните дадоха капаро но ние имаме други имоти и работим на по нисък %.Казах му че това което върши е простотия и си заминах.

smiling smiley

Поискай от брокера, да ти даде информация за разположението на имота, за големината на помещенията, за височината им, за функционалността им, за осветеността на имота и на общите части, за отстоянията от съседни сгради ... за ефективността на подходите както на общите части, така и вътре в самия имот .... на начина на организиране на преходите между различните помещения ...
За състоянието като поддръжка както на самия имот, така и на общите части ... все неща, които брокера трябва да е видял ... и да може да ти ги съобщи, преди да ти загуби 1-2 часа за да се разходиш до поредния "коптор" .... само, че за да го направи ... трябва да го е виждал .... *pardon*

Аз не ти споменавам, за фрапиращи случаи ... когато ме водят на тристаен апартамент, който се оказва от дневен тракт с една спалня ... и "възможност за застрояване на голямата тераса" .... нито за безкрайно многото пъти когато 1-вия етаж се е оказвал партер .... във вътрешен двор ... и "страхотното апартаментче" се оказва ателие .... или преустроени и обединени складови помещения ....

Нито за това, че при агенции които работят с руски купувачи .. най-редовно ми искат при продажба на мой имот да се увеличи цената с 10 % ... за агенцията ....

Нито за безкрайно многото случаи, когато сме търсили по 1 час имот за който брокера се бие в гърдите, че има ексклузивни права ... и ей сега го е показвал на едно семейство, което ще донесе капаро до няколко часа в офиса ... :]

Колкото и да ти е странно, това понякога се налага да се приеме ... по простата, причина че брокерите не са в състояния да определят правилно стойността на даден имот и на 20 определени боклука които ще ти покажат, могат да ти покажат и някой, който наистина си заслужава парите ... и колкото и да е невероятно .. но има случаи в които .... някоя "буля" наистина е с ексклузивни права от продавача, защото е на "кака Гицка" дъщерята ... а не защото наистина разбира как се продава имот .... *pardon*

Няма агенция която да контролира повече от 20 % от информацията за имотите, които наистина се продават .... или купувачите които наистина търсят .... и за да си убеден, че не си пропуснал точно имота, който ти трябва ... .в един момент ще ти се наложи да се срешнеш с множество .... "професионалисти" ....

Доколкото разбирам .. ти работиш с една брокерка ... която може и да е грамотна ... и да си разбира от работата .. и да ти "обира" част от простотиите на колегите си .... и искрено ти пожелавам да намериш това, което търсиш без да ти се налага да се запознаеш с целия "заден двор" на АНИ *beer*
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 22:40:10
Крокодила аз говоря за София.Доколкото разбрах ти говориш за Варна.Не познавам Варна и нямам никакви впечатления.Не искам да кажа и че софиянци превъзхождат варналии но чак на такива случаи и то масово не съм попадал.Има всякакви хора.За българите тарикатлъка е неизтребим.Ако моята брокерка си позволи такова нещо веднага ще я сменя.Жената полага наистина много усилия и гледа да ми угоди но не се получава.Аз обаче съм търпелив човек и умея да чакам.Ако стане стане като не стане кинтата си расте всяка година а цените падат.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 22:49:56
Бая чакащи се насъбрахте, какво ли ще дочакате? Само да не е деноминация.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
07-06-2012 - 10:38:07
Quote
Imotko
Бая чакащи се насъбрахте, какво ли ще дочакате? Само да не е деноминация.
На кое деноминация?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход