Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
04-06-2012 - 22:53:53
avatar
Quote
mirandi
Ха,ха,хаааааааааааааа
Приятелски съвет, спри мастиката....
Нали вчера шпакловка правеше на новата бре, Сахибе ????
Кога я довърши, па кога и за 1800 кинта под наем я отдаде :}
Хайде спри се наистина, щото явно не се усещаш какви глупости плещиш sad smiley
Не съм пралил на новата бе сьльо! Правил съм на старата. А ти няма какво да правиш , знам!
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
04-06-2012 - 23:04:37
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
mirandi
Ха,ха,хаааааааааааааа
Приятелски съвет, спри мастиката....
Нали вчера шпакловка правеше на новата бре, Сахибе ????
Кога я довърши, па кога и за 1800 кинта под наем я отдаде :}
Хайде спри се наистина, щото явно не се усещаш какви глупости плещиш sad smiley
Не съм пралил на новата бе сьльо! Правил съм на старата. А ти няма какво да правиш , знам!

Ахам, извинявай тогава, Господарю Сахиб, пообъркал съм се явно.
Ти си Велик инвеститор и Наемодател.
Ние, гладните провинциалисти, сега просто трябва да замълчим и да се снишим....
Поклон!!!
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
04-06-2012 - 23:07:22
avatar
Quote
mirandi
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
mirandi
Ха,ха,хаааааааааааааа
Приятелски съвет, спри мастиката....
Нали вчера шпакловка правеше на новата бре, Сахибе ????
Кога я довърши, па кога и за 1800 кинта под наем я отдаде :}
Хайде спри се наистина, щото явно не се усещаш какви глупости плещиш sad smiley
Не съм пралил на новата бе сьльо! Правил съм на старата. А ти няма какво да правиш , знам!

Ахам, извинявай тогава, Господарю Сахиб, пообъркал съм се явно.
Ти си Велик инвеститор и Наемодател.
Ние, гладните провинциалисти, сега просто трябва да замълчим и да се снишим....
Поклон!!!
Що трябва да избиваш комплекси постоянно? Някой кара ли те? Въобще не ми са занивава с теб, ам на теб какво ти харесва в мен та така си се огледал в един старец??????????????????
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
04-06-2012 - 23:38:10
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
mirandi
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
mirandi
Ха,ха,хаааааааааааааа
Приятелски съвет, спри мастиката....
Нали вчера шпакловка правеше на новата бре, Сахибе ????
Кога я довърши, па кога и за 1800 кинта под наем я отдаде :}
Хайде спри се наистина, щото явно не се усещаш какви глупости плещиш sad smiley
Не съм пралил на новата бе сьльо! Правил съм на старата. А ти няма какво да правиш , знам!

Ахам, извинявай тогава, Господарю Сахиб, пообъркал съм се явно.
Ти си Велик инвеститор и Наемодател.
Ние, гладните провинциалисти, сега просто трябва да замълчим и да се снишим....
Поклон!!!
Що трябва да избиваш комплекси постоянно? Някой кара ли те? Въобще не ми са занивава с теб, ам на теб какво ти харесва в мен та така си се огледал в един старец??????????????????

Казвал съм ти и преди какво ми харесва в теб, Сахибе....
Забавен си ми, разсмиваш ме жестоко, абе....направо съм влюбен в теб :]
Ай лека, наборе...за днес ми стига толкова.
Хапнах, пийнах, повеселих се с теб...
Живот и здраве, утре пак :]
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
05-06-2012 - 08:56:38
Quote
Атанас Янев
Quote
aircraftcarrier
Ти сам каза че си затворил .С този манталитет скоро ще затвориш всичко и ще чакате със Сахибата второто пришествие.


АЗ НЕ КОМЕНТИРАМ ПРОДАЖБАТА НА ПАНЕЛНИ БЛОКОВЕ!!!!

ТОВА НЕ Е БИЗНЕС!

ТЕ НЕ СА ПОСТРОЕНИ ЗА ДА БЪДАТ ПРЕПРОДАДЕНИ, А ЗА ДА ЗАДОВОЛЯТ ЖИЛИЩНА НУЖДА!

Това, че някой сънува хилядарки евро на квадрат за наследствената си панелка НЕ Е БИЗНЕС.
ДА ПРОДАВАШ РАЗВАЛЕН ХЛЯБ НЕ Е БИЗНЕС!


Бизнес е посредничеството за извършване на тази сделка, бизнес е подписа на адвокат, нотариус, но продажбата на имот от частно лице НЕ Е БИЗНЕС!

Затворих, защото имам ЧЕТИРИ различни бизнеса, единият се разви МНОГО сериозно последните 6 месеца и реших да се фокусирам върху него, докато останалите вече два си вървят от години. Реших ДА НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ С ТОЗИ, КОЙТО МИ НОСИ НАЙ-МАЛКО ПЕЧАЛБА и НАЙ-МНОГО ГУБИ ВРЕМЕ.

Четирите бизнеса нямат нищо общо един с друг, обхващат различни браншове и различни екипи, не са от НИ бранша.

Ако искаш да продължим на лични, ще ти опиша всички, а ти ако искаш после ги напиши публично - за два от тях съм писал и преди.

Нищо друго няма да затварям, в момента чакам документи за още нещо.

Абсурдно е твърдението ти, че щом съм затворил нещо, то съм свършен. Това ми е трето начинание, което затварям. Обаче познай - всяко тримесечие ми е по-силно от предходното.
Знам какво правя. Не инвестирам в тухли, а в начинания с по-бърз ROI.
Янев нещо бъркаш.Не съм ти душманин.Не искам да ми разказваш за бизнесите ти.Желая ти успех във всички начинания.Колкото повече богати и успели хора в България толкова по добре.Продажбата на НИ не е само от частни лица а и от фирми.Исках просто да ти кажа че с каквото и да се занимаваш за да успееш трябва да внимаваш с клиентите да ги глезиш.Когато са доволни за теб е добре.Тръгнеш ли с рогите или с комунистическите търговски прийоми те чака фалит.Никой не се кефи че го правят на глупак и го крадат.От огледите които направих ми харесаха апартаменти.Цената която предложих в различните случаи е от -20 до -10% от офертната цена като ясно казах че преговорите са около нея и е възможно да се повиши.За състоянието на жилищата съм писал много пъти ще повторя само че на едно място в тоалетната чиния имаше дамска превръзка и кръв.Брокерката се погнуси а тариката насреща ми вика 130000 евро.Ти би ли дал исканата цена в този случай?
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
05-06-2012 - 10:10:27
aircraftcarrier, явно не си ми чел писанията до момента, тъй като последната част от горния ти пост съм го описвал десетки пъти и за това мислим еднакво.

През живота си един клиент не съм излъгал, изиграл или да съм си премълчал нещо.
Ти не може да разбереш, че това, което описваш, са две неща:
- Високи цени на панелни имоти и твоята призма за тях, което въобще не е тема на разговор тук, тъй като това е нещо ясно;
- Отношението на некоректни търговци, които са за затвора, а не за свободния пазар.

За теб други, освен описаните горни неща, друго не съществува. Успокой се малко и помисли отново какво ти пиша аз и какво ми пишеш ти. Като се опитваш да се абстрахираш от бранша "имоти" поне за секунда.

Успешен ден на всички! smiling smiley
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
05-06-2012 - 12:40:06
Quote
Атанас Янев
aircraftcarrier, явно не си ми чел писанията до момента, тъй като последната част от горния ти пост съм го описвал десетки пъти и за това мислим еднакво.

През живота си един клиент не съм излъгал, изиграл или да съм си премълчал нещо.
Ти не може да разбереш, че това, което описваш, са две неща:
- Високи цени на панелни имоти и твоята призма за тях, което въобще не е тема на разговор тук, тъй като това е нещо ясно;
- Отношението на некоректни търговци, които са за затвора, а не за свободния пазар.

За теб други, освен описаните горни неща, друго не съществува. Успокой се малко и помисли отново какво ти пиша аз и какво ми пишеш ти. Като се опитваш да се абстрахираш от бранша "имоти" поне за секунда.

Успешен ден на всички! smiling smiley
Янев аз съм спокоен.Хубаво е че имаш такова отношение към клиента.Радва ме.Съгласен съм че продажбите на всяко нещо са специфични но въпреки спецификата има и общи неща които са валидни за всички стоки.Та в случая с НИ кой е некоректния търговец брокера или продавача?Аз продължвам да твърдя че е необходим закон който да регулира тази дейност и най вече да въведе ясни правила и отговорности.Какво трябва да направи продавача и какво брокера и какво купувача.Няма как да се съглася че някой ще тури цена 1000000 и после 20 години ще я сваля.Това не е продавач а нещо друго.За такива си има Продавалник.бг.Или вестници с обяви.Като ти виси имота една година и никой не ти дава исканата цена си го вземаш и се омиташ.Примерно шест месеца брокера набира оферти.И никой не знае кой колко дава.Накрая се отварят и се вижда голата истина.Продвача има седмица да реши продава или не.Като не иска чао Гергино.А за мечтателите и фантазьорите като Сахибата следващия тираж.След няколко години
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 07:53:17
Quote
aircraftcarrier
Примерно шест месеца брокера набира оферти.И никой не знае кой колко дава.Накрая се отварят и се вижда голата истина.Продвача има седмица да реши продава или не.Като не иска чао Гергино.А за мечтателите и фантазьорите като Сахибата следващия тираж.След няколко години
\

Тези помияри брокерите са толкова дезорганизирани, че ако ми бяха служители, канчето им щеше да има много остри ръбове. В тези трудни времена е нормално брокерите да ползват CRM. Вие колко такива брокера познавате? По-добре да се преквалифицират като екскурзоводи. Аз ако си продавам апартамента, след 3 месеца ще поискам справка колко запитвания са били направени, колко оферти са били дадени и на какви цени и въобще даде ли се оферта работата на брокера е да си записва, щото това дето на продавача днеска се струва малко, утре може със свещ да го търси.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 09:00:04
Не мога да се съглася с мнението че брокерите са помияри.По скоро помияри са продавачите.Брокерите просто трябва да настояват за закон който да сложи ред и правила.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
06-06-2012 - 10:28:31
Quote
aircraftcarrier
Не мога да се съглася с мнението че брокерите са помияри.По скоро помияри са продавачите.Брокерите просто трябва да настояват за закон който да сложи ред и правила.

За това, че пазара на имоти ( и по-точно търгуването на информацията за тях ) има нужда от регламент си абсолютно прав ....

Но за това, че брокерите нямат вина за ненормалния имотен пазар грешиш:

Брокерите пускат Фалшиви обяви за да привлекат клиенти, които да им се обадят .... с занижени цени, нереални имоти или сбъркани локации ... с нереални търсения за "реални" клиенти и т.н. ....

Брокерите излизат с "предложения" към собственика ... да сложат едни пари върху цената, които да вземат при продажба на имота .....

Брокерите са тези, които разубеждават даден купувач или продавач от определена сделка .. ако нямат пряк интерес т.е. не участват в нея (няма да вземат комисион) ... и има много собственици, които са намерили клиент на една цена .. но някой "велик" брокер име обещал да го продаде с 20 % повече ... само и само за да спре сделката ... или разубеден купувач, харесал си имот .... който именно брокерите са "убедили" че ще му договорят същия но с 20 % по-ниска цена ...

Брокерите са тези, които ходят и "оценяват" имоти ... без да носят никаква отговорност за "оценките" си ....

Брокерите са тези, които "продават имот" без дори да са го виждали и въобще нямат идея какво предлагат ...


БРОКЕРИТЕ и АГЕНЦИИТЕ не тъгуват с имоти ... те не стават собственици на тези имоти ... те не ги продават от позицията на техни притежатели ... те търгуват с информацията за имоти ... и за съжаление в много голям процент от случаите информацията им е сгрешена .

Не казвам, че всички брокери и агенции са "недобронамерени" или некомпетентни ... има и професионалисти сред тях .. но за съжаление те са малцинство *pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход