Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
03-06-2012 - 18:04:44
avatar
Току що в предаването на Цветанка Ризова беше казана тази болезнена истина. А тука половин форум разчита на тези квазипари, че са инвестиция!
Правителството на Борисов явно се е превърнало в ракета - носител на квазипари - мъртви пари с които икономиката само потъва , а не се развива и самовъзпроизвежда. Влогарите са едни гробари заровили мъртви пари и повтарящи мантри, че тези мъртъвци са инвестиция.:]
1.9
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
03-06-2012 - 18:35:24
Quote
панелообитателя САХИБ
Току що в предаването на Цветанка Ризова беше казана тази болезнена истина. А тука половин форум разчита на тези квазипари, че са инвестиция!
Правителството на Борисов явно се е превърнало в ракета - носител на квазипари - мъртви пари с които икономиката само потъва , а не се развива и самовъзпроизвежда. Влогарите са едни гробари заровили мъртви пари и повтарящи мантри, че тези мъртъвци са инвестиция.:]

Така е, Сахибе!
Аз лично вече писах, че депозита не е инвестиция, но някой може да мисли иначе. Всеки е в своето право.
Ама ме мързи да ги раздвижвам тези мъртви пари. Уморявам се докато ги изкарвам.
Та като си се загрижил - моля. Тегли кредити и ги раздвижвай. Ама и лихвата си плащай, че аз ще трябва да си прибирам моята...
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
03-06-2012 - 18:44:34
Това ясно, че са мъртви пари и завличат всичко в пропастта, но за това не са виновни влогарите, защото има изгодни условия и те ги използват. Човек с 20-30-100 хиляди, а за форумците 800 -1000 лв. е най-добре да ги даде в банка, защото няма къде другаде на вложи. Не само в България, но от много десетилетия и в света няма реална акционерна собственост, където някой да си вложи парите вместо в банка.
От друга страна влогарите са артелчиците на разбитата армия спасила се в дълбоки пещери - ще имат по къшей хляб, но така или иначе ще умрат. Ще се спасят само тези, дето са далече от кухнята, близо до изходите, може и да им е тежко, но дори на теория само те имат шанс.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
03-06-2012 - 18:47:05
avatar
Quote
др. Иванов
От друга страна влогарите са артелчиците на разбитата армия спасила се в дълбоки пещери - ще имат по къшей хляб, но така или иначе ще умрат. Ще се спасят само тези, дето са далече от кухнята, близо до изходите, може и да им е тежко, но дори на теория само те имат шанс.

Много добре казано.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
03-06-2012 - 23:41:16
Най-високи са печалбите именно от строителството и те са без конкуренция от който и да е бранш, особено за държавата! Строителството е със широка основа - изисква голям брой работна ръка, използва максимален обем местни ресурси и превръща в пари напълно непотребни иначе материали и то при минимална преработка. Държавното и общинско изземване в строителството е 40-50%, докато в износа 1-2-5%. Веднъж изнесети стоките не носят нищо на държавата, докато строителството плаща данъци следващите 100-200 години, а храни цели нации хиляди години след построяването си. Аз лично не знам какви високи технологии произвежда Рим, но съм чувал, че заради едно строителство от преди средно 2000 години там се влачат по 40 млн. туристи на година.
Строителството реализира приход в държавата където се намира, а производството в държавата в която се продава, затова и няма износители с богат народ.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
04-06-2012 - 07:46:19
avatar
Quote
др. Иванов
Най-високи са печалбите именно от строителството и те са без конкуренция от който и да е бранш, особено за държавата! Строителството е със широка основа - изисква голям брой работна ръка, използва максимален обем местни ресурси и превръща в пари напълно непотребни иначе материали и то при минимална преработка. Държавното и общинско изземване в строителството е 40-50%, докато в износа 1-2-5%. Веднъж изнесети стоките не носят нищо на държавата, докато строителството плаща данъци следващите 100-200 години, а храни цели нации хиляди години след построяването си. Аз лично не знам какви високи технологии произвежда Рим, но съм чувал, че заради едно строителство от преди средно 2000 години там се влачат по 40 млн. туристи на година.
Строителството реализира приход в държавата където се намира, а производството в държавата в която се продава, затова и няма износители с богат народ.

Ами то доста непродаваеми паметници се построиха, ще има да ни хранят бая годинки :]
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
04-06-2012 - 08:51:48
Те хранят, ти да не реши, че общината и държавата не си прибират данъците от тях? Прибират за да плащат издръжката на уволнените от "реалното" производство.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
04-06-2012 - 10:59:15
Quote
др. Иванов
Това ясно, че са мъртви пари и завличат всичко в пропастта, но за това не са виновни влогарите, защото има изгодни условия и те ги използват. Човек с 20-30-100 хиляди, а за форумците 800 -1000 лв. е най-добре да ги даде в банка, защото няма къде другаде на вложи. Не само в България, но от много десетилетия и в света няма реална акционерна собственост, където някой да си вложи парите вместо в банка.
От друга страна влогарите са артелчиците на разбитата армия спасила се в дълбоки пещери - ще имат по къшей хляб, но така или иначе ще умрат. Ще се спасят само тези, дето са далече от кухнята, близо до изходите, може и да им е тежко, но дори на теория само те имат шанс.
Иванов само да ти напомня че безсмъртни на този свят няма.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
04-06-2012 - 11:05:50
аз не разбрах защо да са мъртви тия пари. банките са само финансово посредници аз като съм има дал депаозит тия пари някой ги взема като кредит. ако всички си изтеглат депозитите и ги насочат към инвестиции в дребен бизнес банките кво ще паравят те парите ги нямат в касите.а и ако се изсипе толкоз милиаради парична маса ще се получи хиперинфлация.проблема е че ресурса е малко затова е скъп.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
10-06-2012 - 17:44:05
В края на март 2012г. домакинствата в САЩ, които са имали депозити на стойност над 250 хиляди долара:
1)
- сумата в тези депозити е 3,916,778,596 хил. долара или над 3.9 трилиона долара
2)
- броят на тези депозити е 2,869,169

smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley


[www2.fdic.gov]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход