Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години

Публикувано от Продавач 
АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 14:09:32
avatar
Анкета
%гласа% гласа.
Всички посетители могат да гласуват.
ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите през последните две години




Българите в по-голямата си част сме нация на крайностите, което напоследък започва да се променя, но съвсем не е изчезнало. Всички сме виждали и виждаме ежедневно луксозни возила паркирани пред блокове тип общежития в крайни квартали като Обеля, Левски, Дружба, Овча купел и т.н. което показва вероятно, че те са закупени на лизинг или ако са купени нови с пари в брой, а собственика им обитава 30 годишна панелка в блок тип общежитие значи вероятно той не се отнася съвсем разумно към своите финансови средства или пък е дилър на...бяло брашно...

Колко разумно е и да харчиш по 300лв месечно за стоки на изплащане и вноски по кредитни карти, които дори са и няколко на брой... На изплащане се взимат както и полезни за бита уреди като печки, хладилници, перални така и не толкова полезни като 50-60 инчови телевизори с цени около 3000лв, ексурзия до другия край на света (2500лв) на изплащане на вноски чрез кредитна карта, нови 17 цолови джанти за джипа - 600лв, парфюм на изплащане 400лв, новия модел смартфон - 2000лв на изплащане... лачен лаптоп с камъни сваровски - 2500лв...на изплащане за три години...

И т.н. разбира се класацията се държи от инвеститорите в тясни кутийки ново строителство при цени 1200-2500 евро за кв.м. но не полезна площ, а с общите части разбира се не с пари в брой, а с кредит, след тях на второ място слагам "инвеститорите" в панелки в Младост 4 на цени около 1000 евро за кв.м. След тях слагам "инвеститорите" в магазини на партерните етажи в блокове ново строителство локация тип: "от тук никой не минава със седмици, а ти искаш магазин под наем да дадеш...!?"

Но "инвеститорите" в подобен вид и цени на недвижимите имоти не ги слагам в сегашната анкета, защото вече такива цени няма, а и да има ако не отговарят като качество на исканата им сума няма кой да ги купува вече.
Но за сметка на това луксозните лизингови мерцедеси, баварци, аудита, кайени и т.н. съвсем не намаляват и появи ли се новия модел веднага се появяват "инвеститори" с шушляци и ланци, които да ги демонстрират.

Приемаме всички тези неща, че се правят от хора с финансов статус среден или по-нисък. Много ясно, че който може да си го позволи и си прави добре сметката може да прави каквото си иска без да се включва в статистиката на БНБ за кредити по които не е извършвано плащане от повече от 4 месеца smiling smiley Тук обсъждаме хората, които вярвам всички познавате, но не са достатъчно богати за да си позволяват подобни харчове.

ТОП 5 ще се определи с гласуване из между изброените позиции.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 14:46 от Продавач.
Re: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 14:12:00
avatar
Анкетата е подвждаща. поради последният възможен отговор в нея "Да правиш две или повече от гореизброените неща, а в същото време да живееш под наем или при родителите си"

Всъщност, най-безумното нещо за последните 5 години бе купуване на имот с инвестиционна цел, чрез банков кредит по време на балона в цените.*angel*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 14:15:06
avatar
Quote
valsodar
Анкетата е подвждаща. поради последният възможен отговор в нея "Да правиш две или повече от гореизброените неща, а в същото време да живееш под наем или при родителите си"

Всъщност, най-безумното нещо за последните 5 години бе купуване на имот с инвестиционна цел, чрез банков кредит по време на балона в цените.*angel*

Съвсем не е подвеждаща май някой не е изчел текста в темата под анкетата winking smiley Говорим за последните две години не за последните 5.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 14:18:44
avatar
Дори и за последните две да е, покупката на имот с инвестиционна цел все още не е оправдана като възвращаемост на парите, хеле пък с банков кредит. Не обичам, когато се правят опити за манипулиран избор на аудиторията с подвеждащи финални заключения.

Да, имоти са се купували, купуват се и ще се купуват, докато има кой да ги строи и кой да ги пожелае, но не е нормално покупката и притежанието на имот да е цел номер едно в живота, на който и да е нормален човек. Има далеч по-съзидателни цели от нея, за които си заслужава да живееш.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 14:29:42
avatar
Quote
valsodar
Дори и за последните две да е, покупката на имот с инвестиционна цел все още не е оправдана като възвращаемост на парите, хеле пък с банков кредит. Не обичам, когато се правят опити за манипулиран избор на аудиторията с подвеждащи финални заключения.

Да, имоти са се купували, купуват се и ще се купуват, докато има кой да ги строи и кой да ги пожелае, но не е нормално покупката и притежанието на имот да е цел номер едно в живота, на който и да е нормален човек. Има далеч по-съзидателни цели от нея, за които си заслужава да живееш.

ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите през последните две години

Имота е инвестиция, но изброените неща в анкетата кой би ги нарекъл инвестиция? Твоето мнение относно имотите за мен не кореспондира с реалността. А за каква "манипулация" пишеш нямам ни най-малка идея. В тази анкета се гласува за неразумни харчове, а не за инвестиции и съзидателни цели за които си струва да живееш... И тъй като за мен с днешна дата и за много други хора е доста неразумно да живееш под наем, а да караш джип на лизинг и за това смятам, че това съвсем не е разумно, но ти ако смяташ това за манипулация - ок сподели своето виждане за неразумен харч. *book* И все пак да не забравяме, че това е форум за недвижими имоти и темата за имотите е винаги актуална.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 17:15 от Продавач.
Quote
valsodar
Има далеч по-съзидателни цели от нея, за които си заслужава да живееш.
Ако смениш целите в живота /на където филосовски се отклонявате всички влогари/ и остане изчистения въпрос за покупките, е колко такива покупки виждаш ти?
1.9
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 17:11:10
Ако замисъла на тази анкета е: "За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти", няма никакъв ефект.

Продавачо, клиентелата ли ти намаля, че се занимаваш с безсмислени анкети. Потърси друг начин...

И вземи провери условията за издаване на КРЕДИТНА КАРТА. Аз имам такава с месечен лимит от 2000 лв. и разрешен овърдрафт. Набутаха ми я миналата година. До каква сума е разрешен овърдрафта - не знам! Не съм надвишавал лимита до сега, а и тегля повече от дебитната карта. Без непрекъснати постъпления по банкова сметка (картова или каквато и да било) в суми от по поне 1500-2000 лв месечно за определен предишен период от време (да речем година), или наличие на достатъчно пари по сметка и добра кредитна история, ще видиш КРЕДИТНА КАРТА в Бг на кукуво лято. Така, че просяци с кредитни карти няма.
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 17:23:59
avatar
Quote
1.9
Ако замисъла на тази анкета е: "За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти", няма никакъв ефект.

Продавачо, клиентелата ли ти намаля, че се занимаваш с безсмислени анкети. Потърси друг начин...

И вземи провери условията за издаване на КРЕДИТНА КАРТА. Аз имам такава с месечен лимит от 2000 лв. и разрешен овърдрафт. Набутаха ми я миналата година. До каква сума е разрешен овърдрафта - не знам! Не съм надвишавал лимита до сега, а и тегля повече от дебитната карта. Без непрекъснати постъпления по банкова сметка (картова или каквато и да било) в суми от по поне 1500-2000 лв месечно за определен предишен период от време (да речем година), или наличие на достатъчно пари по сметка и добра кредитна история, ще видиш КРЕДИТНА КАРТА в Бг на кукуво лято. Така, че просяци с кредитни карти няма.

Караш ме да смея с глас...не ми е намаляла клиентелата просто неделя ми е ден за почивка и разнообразни забавления част от които са безмислени спорове с форумни филисофи без нито един ден опит в недвижимите имоти...:] *bow*Благодаря за съвета ти - наистина съм потърсил друг начин при това не един и съм много доволен от резултата smiling smiley *bow*

Условията по кредитните карти и стоките на изплащане ги знам твърде добре, защото съм работил точно в тази сфера преди да стана брокер. Имал съм и кредитни карти преди да ги закрия всички до една, но благодаря ти и за този съвет. *bow*

"За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти" *ok*clap: Това е смешно...но не самия призив, а опита да ми вмениш някакви жалки манипулацийки на форумно ниво от които да изкарам лични дивиденти (при положение, че не си рекламирам фирмата тук) Иначе наистина като се замисля кое ли е по-полезно - определено лизинга на новата хикс осмица май ще е по-добрата инвестиция от тази в имот а? *bow*:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 17:42:15
Quote
Продавач
Quote
1.9
Ако замисъла на тази анкета е: "За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти", няма никакъв ефект.

Продавачо, клиентелата ли ти намаля, че се занимаваш с безсмислени анкети. Потърси друг начин...

И вземи провери условията за издаване на КРЕДИТНА КАРТА. Аз имам такава с месечен лимит от 2000 лв. и разрешен овърдрафт. Набутаха ми я миналата година. До каква сума е разрешен овърдрафта - не знам! Не съм надвишавал лимита до сега, а и тегля повече от дебитната карта. Без непрекъснати постъпления по банкова сметка (картова или каквато и да било) в суми от по поне 1500-2000 лв месечно за определен предишен период от време (да речем година), или наличие на достатъчно пари по сметка и добра кредитна история, ще видиш КРЕДИТНА КАРТА в Бг на кукуво лято. Така, че просяци с кредитни карти няма.

Караш ме да смея с глас...не ми е намаляла клиентелата просто неделя ми е ден за почивка и разнообразни забавления част от които са безмислени спорове с форумни филисофи без нито един ден опит в недвижимите имоти...:] *bow*Благодаря за съвета ти - наистина съм потърсил друг начин при това не един и съм много доволен от резултата smiling smiley *bow*

Условията по кредитните карти и стоките на изплащане ги знам твърде добре, защото съм работил точно в тази сфера преди да стана брокер. Имал съм и кредитни карти преди да ги закрия всички до една, но благодаря ти и за този съвет. *bow*

"За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти" *ok*clap: Това е смешно...но не самия призив, а опита да ми вмениш някакви жалки манипулацийки на форумно ниво от които да изкарам лични дивиденти (при положение, че не си рекламирам фирмата тук) Иначе наистина като се замисля кое ли е по-полезно - определено лизинга на новата хикс осмица май ще е по-добрата инвестиция от тази в имот а? *bow*:}

Като си наясно с кредитните карти, знаеш ли колко хора в Бг имат такива (само активните - блокираните не се броят). Поне ориентировъчно...
Аз не споделям ценностната система, на хората, които правят харчовете описани в анкетата, въпреки, че част от тях мога да си ги позволя. Но не се опитвам да давам и акъл. Щом има банка да им издаде карта - нека си харчат...

А манипулацията е ясна, но невъзможна. Опитите за насаждане на масова психоза тип край на спада - иде ръст не свърши работа. Сега го обърнахте на приоритети.
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 17:48:24
avatar
Quote
valsodar
Да, имоти са се купували, купуват се и ще се купуват, докато има кой да ги строи и кой да ги пожелае, но не е нормално покупката и притежанието на имот да е цел номер едно в живота, на който и да е нормален човек. Има далеч по-съзидателни цели от нея, за които си заслужава да живееш.

Аз пък мисля че е ненормално ако човек не си постави за цел номер едно покупката на собствен дом. Поради факта че въпросната покупка е голям финансов ход, то може да минат години до "закупуването". През тези години е съвсем нормално да инвестираш в образование, в бизнес, да раздвижиш (да се освободиш) от някои наследствени непотребни имота, да си отгледаш деца, ...... Покупката на собствен дом трябва да е цел №1, като всеки (всяко семейство) трябва добре да избере момента през годините за атака. Собственото жилище дава спокойствие и свобода.
Неразумна се оказа покупката на апартамент през 2008, но винаги има риск.
Нагледал съм се на семейства които цял живот целия кеш са хвърляли за парцали и лайф, а накрая когато децата им станали на по 20 години се хващат за главата кой път да поемат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 17:50 от TZARS.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход