Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Санирането ще стане задължително!!!

Публикувано от darkside 
Re: Санирането ще стане задължително!!!
02-06-2012 - 23:28:50
Quote
Lubimec13
Quote
darkside
Защото ще стане задължително като гражданската отговорност!

Мокри сънища са това Дарки. Може би ще ни задължат и да си купим LCD телевизор, че стария е вреден ?

Хе, а кога ще задължат всеки да си купи дебел кожух, вместо тънък шлифер? След многогодишни изследвания, и вложени милиарди евра, учени са доказали, че дебелия кожух има много по добри топлоизолационни свойства от шлифера. Дарки, не се отчайвай брато, който има пари ше си облече панела, да му е топло, който няма, няма. Виж, ти като стиропораджия, мое да се наложи да се преквалифицираш като кожухо -консултант - продавач например, докато е време. Ще има камери по кръстовищата, който не е с кожух, веднага да се глобява няколко милиона лева за разхищаване на ценна топлоенергия в околното пространство !!
Re: Санирането ще стане задължително!!!
03-06-2012 - 08:03:31
Quote
bota156
Quote
Lubimec13
4. След санирането - сметката ще намалее ли и с колко?
5. Колко ще струва като ел. енергия борбата с мухала и проветряването?

Сегашната ми сметка за ел. енергия е около 700лв. разлика между двата сезона зима и лято. За мен само това може да се спести и то само определен процент от него. Всичко останало е за битови нужди.
Да предположим, че ще го докараме до икономия от 50% ,което дълбоко се съмнявам, то всяко саниране по-скъпо от 350лв.Х 10години = 3500лв. е безмислено. Сумите ,които се оповестяват далеч надхвърлят тази сума ...... е защо трябва да се вкарвам в този филм.


След 10 години цената на тока ще е поне 5 пъти по висока, с тез модерни соларни паркове.
И разходите за саниране са макс 100кв на апартамент, да не говорим че ако е вътрешен ще е 30-на квадрата.
до 1 април имаше оферта за 5см на 22лв, за 8 по новите изисквания и за 25 ще има прилична печалба, т.е излиза макс 2500 на апартамент, като за повечето ще трябват до 1000

Това, дето го казваш, коренно се разминава с официалните цифри за 10000 лв., от които 5000 (еветуално) да даде Европа.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
03-06-2012 - 12:07:02
avatar
Quote
status
Quote
Boby
Толкова невероятни глупости си писал, че ако си над 13 годишен, най-добре си намери настойник.

:] Айде да ми обясниш кое по-точно е "глупости" щото квалифициращи "отворковци" като тебе много съм виждал. Или си от тези дето произвежадат ,продават или поставят стиропора по стените. Де са ти аргументите ?

Quote
greenbul
Спомням си, преди десетина години един чужденец ми обясняваше как над града им минава хеликоптер с инфрачервена камера и снима. Който излъчва топлина над определена норма - предписание, който не го изпълни - глоби. Ако щеш слагай стиропор ако щеш каквото щеш прави, ама да не излезеш на снимката.

Ха ,ха .... от "идна жена на пазара ми каза" работата отиде на "един чужденец ми каза" щото е по-авторитетно навярно.
Пък аз преди години работих една цяла година с американски строители-конструктори в БГ и те не спираха да се изумяват на т.нар. "изолационни системи" на външните стени на сградите. Мнението им беше, че това е една изключително глупава, неефикасна и дори опасна технология / подробно обясниха какво се случва като се запали полистирол , какви отровни газове отделя и как няма начин да го гасиш като пламне по външната стена от всички посоки. Та в САЩ и не само там, тази "технология" не я уважават и предпочитат материали като стъклена и каменна вата с подходящ сайдинг.


И да поясня за отворковците - демокрация е ,частната собственост е неприкосновена по Конституция. Ако искате - налепете си стиропор и по задниците и не се грижете кой как си отоплява/охлажда собственото жилище - всеки си плаща за това. Аман от пишман "специалисти" и "доброжелатели" които гледат само как да бръкнат в чуждия джоб.

И сега малко история. През 70-те години на миналия век имаше доста изобретения и едно от тях бяха " шушляците" - едни такива малки по обем и полезни дрешки. Първо ги донесоха моряците и тираджиите.Станаха модерни.После модерни станаха найлоновите чорапи и прочие найлонки. После модата отшумя - "шушляк" стана нарицателно а понеже найлоновите чорапи силно вмирисват краката - просто излязоха от употреба / пък аз си имам един чифт за спомен/ и добрите стари материали си заеха мястото. Историята ще се повтори - "санирането" по български наистина силно замириса на мръсни крака.

И се чудя - що не съм виждал сериозна сграда облечена с полистирол , пък небостъргачите били целите в стъкло , алуминий и прочие негорливи материали .... ами кво ша прайм със сградите облицовани с мрамор, камък и прочие материали - дали ще "хване" стиропорът отгоре ?
Ами със стъклените фасади - те ама хич не "излъчват " топлина" . Много работа за вертолета с термокамерата.:}

Шушляк, ти спомняш ли си молчето, дето горя по нова година?!
Знаеш ли кое точно му горя? ВАТАТА!!!
щото и при ватата има горима и негорима ... при сайдинга със запалването е същия проблем!
просто трябва да се забрани да се облицова с горими материали - при сайндига също има много такива
въпроса е че пожароустойчивите са три пъри по-скъпи smiling smiley

да питам ли пожарникарите как са им дали разрешително на молчето? щото за сгради с много хора стандартите са драстично повисоки?
Re: Санирането ще стане задължително!!!
03-06-2012 - 12:12:18
avatar
Quote
mCat
Да, така си е. Българите са нагло племе, можеш да им налееш акъл в главата само с бой.

Саниране в БГ ще е много полезно за икономиката. Ако е с 50% европейски пари ще е супер. Само че в големи мащаби.
Не знам дали усещате, но строежите на пътища в БГ са причината в момента икономиката да не рухва.

иначе за ползите и вредите може да се поспори
Re: Санирането ще стане задължително!!!
03-06-2012 - 18:52:45
Задължително саниране няма да има и е безмислено да се дискутира! Дори да бъде приет закон той ще е поредния мъртвороден, както стотици други.
Берлин е на хиляда километра на север от София, а Скандинавия на средно 2500 - 3000 км. и по чисто физични закони санирането тук е неефективно. Другото саниране, относно здравина, обследвания и други невероятни глупости е предмет на психиатри и магистрати!
Re: Санирането ще стане задължително!!!
04-06-2012 - 10:36:07
Quote
др. Иванов
Задължително саниране няма да има и е безмислено да се дискутира! Дори да бъде приет закон той ще е поредния мъртвороден, както стотици други.
Берлин е на хиляда километра на север от София, а Скандинавия на средно 2500 - 3000 км. и по чисто физични закони санирането тук е неефективно. Другото саниране, относно здравина, обследвания и други невероятни глупости е предмет на психиатри и магистрати!
Иванов отде такава убеденост?Друг е въпроса че никой не може да ме накара да направя подобна глупост
Re: Санирането ще стане задължително!!!
04-06-2012 - 10:45:02
avatar
Иванов, не си съвсем прав - зимата по нашите земи нерядко е далеч по-сурова от тази в Германия, а лятото определено е по-горещо. Още повече пък в последните десет години когато се подчертаха рязко големите разлики между крайни отрицателни и крайни положителни температурни рекорди.

Не съм напълно убеден в качествата на санирането, което ще се предлага, но определено нещо е по-добре от нищо.
В случаят, за мен по-важен е въпроса, на каква цена ще се предлага и дали тя няма спекулативно да се завиши от корупционната практика по висшите етажи на властта.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Санирането ще стане задължително!!!
04-06-2012 - 13:20:46
Quote
др. Иванов
Задължително саниране няма да има и е безмислено да се дискутира! Дори да бъде приет закон той ще е поредния мъртвороден, както стотици други.
Берлин е на хиляда километра на север от София, а Скандинавия на средно 2500 - 3000 км. и по чисто физични закони санирането тук е неефективно. Другото саниране, относно здравина, обследвания и други невероятни глупости е предмет на психиатри и магистрати!
Що, бе? Лятото и то е консуматор на енергия, и то скъпа! Лятно време знаеш ли кво е готино в сграда с изолация? Климатиците работят в облекчен режим, не лъха жега от стените........ ма и те са на ток, баси, не става с въглища и дЪрва!
Намалява броя на инсултите и инфарктите на възрастните хора поради по-хладните жилища.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
04-06-2012 - 22:50:27
Санирането е едно,лепенето на стиропор по фасадите на панелките е друго. Това другото е най-глупавото мероприятие,което може да се измисли и да се напъва да става повсеместно.Тука голяма вина имат паразитите и "феодалните старци" от БАН,че не излизат с едно обяснение за простия народ,че стиропора е полимер ,пластмаса и като всички пластмаси "старее" и ,че по тази причина за времето от 3 до 8 год. губи свойствата заради които е сложен-топлинното си съпротивление.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
04-06-2012 - 22:52:01
avatar
Quote
фло
Санирането е едно,лепенето на стиропор по фасадите на панелките е друго. Това другото е най-глупавото мероприятие,което може да се измисли и да се напъва да става повсеместно.Тука голяма вина имат паразитите и "феодалните старци" от БАН,че не излизат с едно обяснение за простия народ,че стиропора е полимер ,пластмаса и като всички пластмаси "старее" и ,че по тази причина за времето от 3 до 8 год. губи свойствата заради които е сложен-топлинното си съпротивление.
Е, за теб какво значение има, като лъжеш хората с устойчиви разтвори, които после се оказват менте!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход