Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?

Публикувано от Продавач 
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 18:03:41
Добавка - сграда с 5000м2 площ, дори да са големи апартаментите, пак ще събере цяло село, а това директно прави въпросните имоти непривлекателни. Само луд би искал да живее там. Аз живея в средно ЕПК, не от много високите и пак е истинска лудница - непрекъснато някой се изнася, нанася, прави ремонти, абитуриентски, кръщенета, свадби...... Бих купил в малко блокче, с малко апартаменти, но трябва да продам нещо от сегашните си притежания, да си харесам нещо.... Абе дълга и широка. Все още съм доста ангажиран и нямам време да търся. Може би като наближа пенсия ( ако изобщо някой от нас се пенсионира някога) ще помисля за преместване.
Quote
r_stoma
Да се върнем на проекта на Продавач - много важно е : КЪДЕ ще е въпросния обект - от това зависи дали ще има интерес. Ако е някъде сред полето ( като комплекса около Елин Пелин) в неурбанизирано място, то цената която бих дал е 0,00е/м2, без да ме интересува друго.Ако мястото е добро, но не се сещам къде може да е, то бих попитал за какви гаранции за вложените средства става дума. Аз не съм финансист и нещо не се сещам. Ако няма гаранции, пак не бих участвал. Цената от 350е/м2 не е чак толкова ниска за имот извън София, направо си е добра. Друго - Продавач твърди, че за хубавите имоти, 700е/м2 е долна граница(сигурно е прав), но как да разберем, дали това което предлага ще е добро , като незнаем нищо за проекта, дори локацията - само по голите обещания ли?
Кво стана с този проект в Елин Пелин, щото спрях да следя заблуждаващите реклами където са посочени всички софийски квартали , а като цъкнеш ти излизаше той!
Самият начин на заблуда в обявите говори много. Че се търси в кварталите, а не в центъра на шопското поле:]
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 18:09:34
Откъде да го знам, само съм се чудил, кой болен мозък е решил, да прави блокове сред полето. Чух че някой селяни от близките села били купили няколко апартамента - продали си нивите и старите къщи и си купили там????? Това само доказва, че луд народ колкото искаш. Но не са населени, незнам имат ли ток и вода, път.....
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 18:13:54
Продавачо брокер нещо замлъкна.Айде чакам и кинтата съм приготвил.
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 19:49:13
avatar
Quote
r_stoma
Да се върнем на проекта на Продавач - много важно е : КЪДЕ ще е въпросния обект - от това зависи дали ще има интерес. Ако е някъде сред полето ( като комплекса около Елин Пелин) в неурбанизирано място, то цената която бих дал е 0,00е/м2, без да ме интересува друго.Ако мястото е добро, но не се сещам къде може да е, то бих попитал за какви гаранции за вложените средства става дума. Аз не съм финансист и нещо не се сещам. Ако няма гаранции, пак не бих участвал. Цената от 350е/м2 не е чак толкова ниска за имот извън София, направо си е добра. Друго - Продавач твърди, че за хубавите имоти, 700е/м2 е долна граница(сигурно е прав), но как да разберем, дали това което предлага ще е добро , като незнаем нищо за проекта, дори локацията - само по голите обещания ли?

Е преди да се поиска и едно левче от хората разбира се ще се представи проекта на сградата, ще се знае точното място и ще има 3Д визуализация. Ще има начален и краен срок на строежа както и конкретни цени. А гаранцията може да бъде в ескроу сметка на някоя банка - ако няма построено - парите се връщат на човека, който ги е депозирал в банката, ако има строеж - парите отиват при инвеститора.

Друг е въпроса, че г-н Продавач е изобретателен и може винаги да измисли нещо по-различно. А какво ще кажете ако ви представя три проекта за жилищни сгради и три парцела. Всички гласуват кой проект най-много им харесва и на кой парцел предпочитат да бъде построен smiling smiley? Разбира се има много условности, но някой да ви е предлагал подобно нещо до сега?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 19:51:09
avatar
Quote
r_stoma
Добавка - сграда с 5000м2 площ, дори да са големи апартаментите, пак ще събере цяло село, а това директно прави въпросните имоти непривлекателни. Само луд би искал да живее там. Аз живея в средно ЕПК, не от много високите и пак е истинска лудница - непрекъснато някой се изнася, нанася, прави ремонти, абитуриентски, кръщенета, свадби...... Бих купил в малко блокче, с малко апартаменти, но трябва да продам нещо от сегашните си притежания, да си харесам нещо.... Абе дълга и широка. Все още съм доста ангажиран и нямам време да търся. Може би като наближа пенсия ( ако изобщо някой от нас се пенсионира някога) ще помисля за преместване.

5000 рзп с гаражите...реално това може да са около 40 апартамента разделени в два входа...не е чак такова голямо село все едно е 2/3 от един класически панелен блок, който има по 24 апартамента във всеки един от трите си входа и осем етажа.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 19:55:40
avatar
Quote
aircraftcarrier
Продавачо брокер нещо замлъкна.Айде чакам и кинтата съм приготвил.

smiling smiley По принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок и защо само в тези два квартала търсиш? Ще ти дам един съвет - няма идеален вариант когато купуваш апартамент - идеалния вариант го има само ако сам си го проектираш. За това ако не ти се строи и искаш да купиш нещо вече построено - то или направи компромис с някои от изискванията си или си дръж парите в банката. smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Вие кво му гоните гарез на Продавача за некви 5 години, като в "Сентръл парк ризорт 1 - Елин Пелин" вече толкова време продават и още толкова ще продават и препродават преди да го опоскат братята роми!:}
Quote
Продавач
по принцип започвам работа след подписан договор за поръчка и когато съм проверил платежоспособността на купувача... Но ти не ми отговори на въпросите - аджеба защо ти е 4-етажен блок ..........

Не забравяй, че наскоро баннаха един с ник "Батко". Той имаше същите искания към конкретен имот и хвърляше ръкавицата на сите брокери, без доказан лев в джоба. Та самолетоносача може да е неговия приемникwinking smiley или двойник:]
Re: Бихте ли купили жилище в София на етап проект (на зелено) ако имате гаранция за парите си?
27-05-2012 - 20:48:35
Quote
Продавач
Жилище на зелено в София в квартал с изградена инфрастуктура при цена 350 - 650 евро за кв.м. ако имате гаранция, че няма да изгорите с парите си? Жилищна сграда с РЗП около 5000кв.м. с подземни гаражи (не паркоместа), качествена дограма от доказан производител, перфектни разпределения без стаи под 14кв.м. полезна площ, без преходи, без скосявания, с асансьори, с френски прозорци и всичко направено по-различен начин от масовите кочини строени в столицата през последните години.

Локация на проекта - различна от най-скъпите места...

Примерна схема на плащане:

За жилище 100кв.м. тристаен:

При цена 350 евро за кв.м. - 100% авансово плащане на етап проект.

При цена 450 евро за кв.м. - 50% авансово плащане на етап проект, 25% при акт 14 и 25% при акт 16

При цена 550 евро за кв.м. - 25% авансово плащане на етап проект, 25% при акт 14 и 50% при акт 16

При цена 650 евро за кв.м. - 15% авансово плащане на етап проект, 35% при акт 14 и 50% при акт 16



Здравейте Продавач,

В казуса, който представяте има основна заблуда:

При сключването на договор на купувача "Х" с инвеститора НЕ СЕ ИЗВЪРШВА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ИМОТ, ПОРАДИ ФАКТА, ЧЕ ТАКЪВ НЕ СЪЩЕСТВУВА!!!

В тази връзка, мотива, че купувача, "ще спечели от по-ниска цева" направо е смехотворен...

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход