Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 10:25:49
avatar
проблем с 19 етажен ЕПК заради труса. Ето къде са истински проблемните сгради!
[dariknews.bg]
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 10:52:22
Quote
Imotko
Дарки, какъв земетръсен район те гони в София, но ако те е страх, живей в Каспичан, никой не те спира.
И тоя Пол ли е, какъв ли е, някой да го удари с един мегалит по тиквата за тъпите постове в темата ми.
Прав си......извинявай! Оказа се, че Фидоска си е играла нощес йога-латес, от тва е целата работа........дано не мине на степ-аеробика, че чак тогава 7-ма по Р. не ни мърда, баси!
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 11:17:22
Сривльовците дочакаха земетресение

А да ви е честито. Сега чакаме и цените до 149 евро за квадрат.
====================================================

Сривльовците са търпеливи. И 149 ще дочакат, цените още си падат и ще продължават все така поне още 7 години.


Благодарности за модератора който незнайно защо ми блокира последния ник. Ще спра да пиша във форума когато АЗ реша!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-22 11:28 от 149лв./m2.
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 11:26:29
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
проблем с 19 етажен ЕПК заради труса. Ето къде са истински проблемните сгради!
[dariknews.bg]

С природата шега не бива да си правим. Засега тя е по-силна от хората.
Нека се поучим от японците, от тях по-големи спецове няма.
Засега да се молим "Главният архитект" да е милостив към Бг.

Винаги съм поставял под съмнение "славата" на здравината на ЕПК-тата.
Мой роднина живееше в подобен блок и штранговете в банята се бяха усукали от слягане.
В общите части също имаше белези от пукнатини (може и да е само в мазилката, не знам).
Това е преди днешния трус.
Според мен тухлените блокове 1980-1990 година са най-здрави.
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 11:43:07
Единственото хубаво неще е, че не беше особено силно и се надявам с това да приключат земетресенията за известен период от време.

Само за информация, разликата в силата на земетресение 5.6 и 6.0 по Рихтер е почти 4 пъти.
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 11:48:22
avatar
Quote
Imotko
Дарки, какъв земетръсен район те гони в София, но ако те е страх, живей в Каспичан, никой не те спира.
И тоя Пол ли е, какъв ли е, някой да го удари с един мегалит по тиквата за тъпите постове в темата ми.

Дарки е прав, разбира се че София и района са в земетръсна зона.
Има колкото щеш разломи- сега се активизира Пернишкият, който не се е "будил" повече от 100г.
Има и Витошки, има един почти в центъра- под "Хиподрума"- към ТЕЦ "Земляне".
Банята в Овча купел е построена след земетресението през 1928г., когато е бликнала минералната вода.
Само че, Дарки друго не знае- че почти цяла България е земетръсна, та ако разгледа картата, почти няма да намери спокойна зона, за да се свре.smiling smiley
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 11:59:12
avatar
Земетръсни зони

Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 11:59:42
http://www.dnes.bg/sofia/2012/05/22/trusyt-usuka-16-etajen-blok-v-kv-nadejda.159412

Всеки сам да преценява, дали си заслужава човек да се зароби за 30 години за да си купи кутийка в София....
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 12:13:35
Всеки сам да преценява, дали си заслужава човек да се зароби за 30 години за да си купи кутийка в София....
==========================================================================================

И аз на това им се чудя на копторообитателите. Къща на брега в Испания с 4 спални и 12 дка парцел вече може да се купи за малко над 100К, как при това положение човек да даде дори 1/3 от тези пари за коптор(апартамент) в Свинарника(София)?
Re: Сривльовците дочакаха земетресение
22-05-2012 - 12:17:31
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
проблем с 19 етажен ЕПК заради труса. Ето къде са истински проблемните сгради!
[dariknews.bg]

И в Надежда е ЕПК.
Но, мисля че Диков е прав- стените между конструкциите са тухлени и те са се пукали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход