Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнения за Мусагеница и Дианабад.

Публикувано от aircraftcarrier 
Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 21:55:41
Мисля да купя в тези два квартала ако се появи хубав имот на цена която ме удовлетворява.Моля за менения относно двата квартала училища детски градини магазини.Интересно ще е да пишат хора които живеят там
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 22:17:36
avatar
Quote
aircraftcarrier
Мисля да купя в тези два квартала ако се появи хубав имот на цена която ме удовлетворява.Моля за менения относно двата квартала училища детски градини магазини.Интересно ще е да пишат хора които живеят там
Самолетоносачо, не живея там , но такива теми много ме кефят, както и тази на Явчо за улиците и се надявам да не ги преместят в раздела за имотите, щото това е най - четения раздел след строителния!
Та понеже познавам цяла София, ще гледам да ти бъда максимално полезен за тези два квартала.
1. Поздравления за избора! И на квартали , и на момент за покупка. Това е платото и сега е момента.
2. Мусагеница е затворен квартал, но има супер бърза комуникация с центъра, поради Цариградско шосе с което граничи. От друга страна в квартала се влиза само през две места, откъм ГМ. Димитров - входа на следствието и от горния край, където граничи със студентски град и шосето което го свързва с Младост.
Повечето собственици са стари номенклатурчици, което важи и за Дианабад, но да не забравяме лошата пряка връзка на последния с центъра.
След 24.00ч. квартала е супер спокоен и тих, с изключение на малка врява от пияниците , които се събират на пазарчето и младежите които вдигат джабала лятно време в двора на 8-мо и 55-то СОУ.
В Дианабад има две сходни у-ща - 105-то с разширено изучаване на италиянски език и 17-то.
Мусагеница има предимство и с близостта до много висши учебни заведения и две болници в Младост- Св. Ана и една поликлиника в Младост 1, на която не помня номера, както и /да не дава Господ!/ онкологична болница и институт.
На Дианабад предимствата са: Спортен комплекс Диана с плувен басейн и плаж. Също близостта и до много висши учебни заведения, зоопарка и Витоша. Но да не забравяме, че и между моя квартал Слатина и Мусагеница построиха най-голямата спортна зала в БГ.
Срещу най-достъпния вход на кв.Мусагеница е портала на столична следствена служба, който факт сам по себе си отказва доста гастролиращи крадци. От към престъпност може би най-спокойния квартал.
Ако съм ти бил поне малко полезен и избереш този квартал, ще се радвам да пием по кафе на неутрална територия на Националната спортна зала!
Ако избереш Дианабад, също няма да съжаляваш. И двата квартала са близки до КАТ, което не смятам за голямо предимство разбира се, но все пак е удобство понякога.
Желая ти да избереш това, за което никога няма да съжаляваш! Аз този избор го направих през 2002-ра.

П.П. И в двата квартала циганите са екзотични животни.
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 22:45:44
Сахибата благодаря за отговора.Аз пък смятам Дианабад за по комуникативен.И по Габровски и по Драган Цанков бързо се стига.С метрото проблема е никакъв.Ще търся на разстояние най много до 5-6 минути от метростанцията ако не се лъжа Климент Охридски се казваше и е обща и за двата квартала.
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 22:50:10
avatar
Quote
aircraftcarrier
Сахибата благодаря за отговора.Аз пък смятам Дианабад за по комуникативен.И по Габровски и по Драган Цанков бързо се стига.С метрото проблема е никакъв.Ще търся на разстояние най много до 5-6 минути от метростанцията ако не се лъжа Климент Охридски се казваше и е обща и за двата квартала.
Оооооооооооо, забравих за червото, щото окъм Дианабад и горната част на Мусагеница така наричат метрото!*yes*
Който и да избереш няма да съжаляваш!
Имам бивш съученик, който се казва Светослав. Той построи едни невероятни жълти блокчета на "Габровски" срещу басейна. Ако си решил там да закупиш, мога да го врънкам за отстъпка! Познавам го от 10 годишен.Фирмената му история е свързана с други общи съученицио, но е трагична!
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 23:14:36
avatar
Quote
aircraftcarrier
Сахибата благодаря за отговора.Аз пък смятам Дианабад за по комуникативен.И по Габровски и по Драган Цанков бързо се стига.С метрото проблема е никакъв.Ще търся на разстояние най много до 5-6 минути от метростанцията ако не се лъжа Климент Охридски се казваше и е обща и за двата квартала.
;Притеснява ли те, че повечето са панели, щото това според мен са глупости! Аз ти гарантирам, че панелите са по дълготрайни от тулите!
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 23:22:24
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Сахибата благодаря за отговора.Аз пък смятам Дианабад за по комуникативен.И по Габровски и по Драган Цанков бързо се стига.С метрото проблема е никакъв.Ще търся на разстояние най много до 5-6 минути от метростанцията ако не се лъжа Климент Охридски се казваше и е обща и за двата квартала.
;Притеснява ли те, че повечето са панели, щото това според мен са глупости! Аз ти гарантирам, че панелите са по дълготрайни от тулите!
Не не ме притеснява важното е да ми харесат блока и апартамента и цената да е приемлива.
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 23:27:11
avatar
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Сахибата благодаря за отговора.Аз пък смятам Дианабад за по комуникативен.И по Габровски и по Драган Цанков бързо се стига.С метрото проблема е никакъв.Ще търся на разстояние най много до 5-6 минути от метростанцията ако не се лъжа Климент Охридски се казваше и е обща и за двата квартала.
;Притеснява ли те, че повечето са панели, щото това според мен са глупости! Аз ти гарантирам, че панелите са по дълготрайни от тулите!
Не не ме притеснява важното е да ми харесат блока и апартамента и цената да е приемлива.
Питам, щото тука е пълно с ненормалници дето квалифицират цели съсловия като панелообитатели. Аз съм панелообитател и смея да те поканя на гости за да видиш невероятните предимства! Черпя изцяло! Неискам да ми носиш и подаръци. Мразя ги! Много ще ми е приятно!
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 23:27:17
Чувал съм лоши отзиви за новото строителство в Дианабад.Вдигано е набързо и некачествено-хората правят доста ремонти вече вътре по сградите,а са се нанесли преди има-няма 3-4 години...което не е нормално.Старото явно е ОК, защото никой не е споделял отрицателни впечатления.Имам доста познати там а и навремето много от университетските ми колеги бяха в района по квартири.
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
24-04-2012 - 23:52:49
avatar
Quote
salvador
Чувал съм лоши отзиви за новото строителство в Дианабад.Вдигано е набързо и некачествено-хората правят доста ремонти вече вътре по сградите,а са се нанесли преди има-няма 3-4 години...което не е нормално.Старото явно е ОК, защото никой не е споделял отрицателни впечатления.Имам доста познати там а и навремето много от университетските ми колеги бяха в района по квартири.
И в Диянабад и в Мусагеница е пълно с панели! Но в Диянабад мой съученик построи нови блокове. Затова предложих на самолетоносача да проверим строителството дали е качествено и дали евентуално ако му се намери кусери няма да свали от цената. Демек малко взаимопомощ. Само, че си мисля, че самолетоносача не иска съдействие, а е решил сам да се бабани. Негов проблем.
Re: Мнения за Мусагеница и Дианабад.
25-04-2012 - 00:35:13
avatar
Внимавай, ако избираш ново строителство в Мусагеница.
Преди да избираш, влез в сайта на столична община и си извади геоложката карта на София.
Ще се изненадаш, колко много сгради има построени над свлачища и над нестабилни почви, без допълнителни мерки по укрепването им.
В Мусагеница свлачищните зони са покрай падината на парка "Въртопа", много внимавай ако ще избираш нещо там!
В останалата част на квартала преобладава панелното строителство. Има един тухлен блок на полицаите, няколко нови кооперации срещу следствието, но общо взето изборът е доста силно ограничен.
Избягвай и в двата квартала сгради в непосредствена близост до метрото - шумът от него е непоносим.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход