Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нов балон - земеделска земя

Публикувано от palamud 
Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 09:55:43
avatar
Според мен над 1 000 лв. за декар е вече много. Имаме ли нов балон според вас или турците ще дойдат да купуват по 2 000 лв. декар?
Re: Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 10:44:43
Според мен над 1 000 лв. за декар е вече много
-------------
Какво значение има според теб кое е много ? Кой и как определя цените, знаеш ли ?
Re: Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 10:50:47
avatar
Докато разни шушляци казват важно , важно "Според мен еди кво си", хората си комасират земята, а изкупи ли се от едрите риби, отведнъж ще литне до небесата. Както е казал другаря Твен, "Купувайте земя, доколкото знам, вече не я произвеждат".:}
Re: Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 10:58:42
1000 лева за декар на нормално място си е добра цена, стига да се обработва в момента и да има рента или перспектива да се изкупи или започне да се обработва от някой голям, който знае какво прави.

Имам едни 15 декара с около 1000 лева чиста рента на година, в брой.
Имам и едни други, 50 декара с рента под 400 лева, така че си зависи и без конкретни параметри не може да се каже много ли е или малко.
Re: Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 12:46:55
Земята беше балон, особено тръните покрай големите градове.
Лично аз се възползвах и съм много доволен. Все пак 2/3 от влоговете ми са от там, как се пестят милиони от заплата - няма такъв вариант.
Иначе за 1000лв които се споменават - добра цена е според мен.
За литването след комасирането - субсидиите са 20-50 евра на декар, ако сметнем че това е възвръщаемостта. и 10% е нормалната то 200-500евра декара е добра цена,
Re: Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 13:21:30
Лев на квадратен метър-балон...що за глупост?Ниската цена на земята у нас се дължи на неефективното и използване.Дали винаги ще е все така?
Re: Нов балон - земеделска земя
24-04-2012 - 14:36:15
Аз няколко пъти съм писал, че се задава балон при земеделската земя. На всякъде където инвестициите са големи и започват хора без нужните познания да налитат на пазара, започва балон. Ще видим до къде ще се стигне със ситуацията. Аз преди години купувах, но сега продаваните земи се изплащат за 25-30 години от рента в дадения район. Това за мен вече е балон.
Re: Нов балон - земеделска земя
25-04-2012 - 09:23:23
avatar
Странно защо заемеделието е субсидирано? Нали е печеливш бизнес?
А да купуваш земя за да получваш 20-30 лв. субсидия на декар е икономическо самоубийство ...
ами ако следващата година решат да не субсидират? ...

мога да дам много примери, как само разходите за събиране на готовата продукция от полето, не се покрива от продажната цена...

аз мисля че свободните пари от жилищни имоти се насочиха към земеделски и това може да съсипе сектора. Както съсипа жилищното строителство! Просто истинските земеделци, ще бъдат изместени от спекуланти с много пари, а те нищо не разбират от земеделие smiling smiley
последствията сме ги виждали ....
Re: Нов балон - земеделска земя
25-04-2012 - 09:57:55
Quote
palamud
Странно защо заемеделието е субсидирано? Нали е печеливш бизнес?
А да купуваш земя за да получваш 20-30 лв. субсидия на декар е икономическо самоубийство ...
ами ако следващата година решат да не субсидират? ...

мога да дам много примери, как само разходите за събиране на готовата продукция от полето, не се покрива от продажната цена...

аз мисля че свободните пари от жилищни имоти се насочиха към земеделски и това може да съсипе сектора. Както съсипа жилищното строителство! Просто истинските земеделци, ще бъдат изместени от спекуланти с много пари, а те нищо не разбират от земеделие smiling smiley
последствията сме ги виждали ....
Kaто не субсидират цените стават други на продукцията разбира се
Re: Нов балон - земеделска земя
25-04-2012 - 10:43:59
Това е стратегически въпрос, всички богати държави, САЩ, ЕС и т.н. субсидират здраво земеделието, за да е сигурно че ще го има и ще е развито при тях а не "аутсорснато" някъде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход