Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-добрата улица в София?

Публикувано от javcho 
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 15:21:51
avatar
А, какво ще кажете за това каре на кв. Яворов между полиграфическия, Царигдарско шосе, Ситняково и Иван Асен?
Там се събирах всяка вечер с приятели в едно кафе, а после ходихме на гости в други двама, които там живеят. Блоковете са стари, но наоколо страхотна тишина и зеленина.
От другата страна на Ситняково, като почнеш от градинката с танка, та чак до външно министерство се подвизавах поне 10 години с една тайфа.
Всеки божи ден трамбовах от Слатина през парка Гео Милев до там и обратно. Блоковете са строени през 60-те, но апартаментите са хубави.
Само високия блок до бившия ресторант "Ропотамо" разваля пейзажа.
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 16:14:04
Quote
hunterA
Quote
babati
На мен много ми харесва задната страна на ж.к. Яворов, откъм Военна академия. И по-специално много ми харесва ул. Хан Омуртаг. Има много красиви къщи, които направо може да се каже, че са си в парка на Академията... Невероятна тишина! Не е за вярване, че това тихо място се намира в центъра на София...
Точно на това приказно място закупих апартамент. Чудесно е, въпреки че има малки проблеми с паркирането, ако нямаш гараж.

Освен паркирането има и доста неподдържани сгради, развалящи обстановката.
Лек минус, че положението е малко периферно, спрямо Центъра.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-25 16:14 от javcho.
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 18:01:29
Quote
javcho
Quote
hunterA
Quote
babati
На мен много ми харесва задната страна на ж.к. Яворов, откъм Военна академия. И по-специално много ми харесва ул. Хан Омуртаг. Има много красиви къщи, които направо може да се каже, че са си в парка на Академията... Невероятна тишина! Не е за вярване, че това тихо място се намира в центъра на София...
Точно на това приказно място закупих апартамент. Чудесно е, въпреки че има малки проблеми с паркирането, ако нямаш гараж.

Освен паркирането има и доста неподдържани сгради, развалящи обстановката.
Лек минус, че положението е малко периферно, спрямо Центъра.
За неподдържани сгради с опадала на места мазилка има, но такива има в цяла София. В центъра като че ли положението е и по лошо, но това е че сградите са на над 40-50 години и е време за ремонт на фасадите. За нашата кооперация сега водя именно такъв спор да се направи такъв ремонт с цялостно изолиране на сградата.
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 18:56:19
Quote
hunterA
За неподдържани сгради с опадала на места мазилка има, но такива има в цяла София. В центъра като че ли положението е и по лошо, но това е че сградите са на над 40-50 години и е време за ремонт на фасадите. За нашата кооперация сега водя именно такъв спор да се направи такъв ремонт с цялостно изолиране на сградата.

Около Съборна, липсват занемарени постройки, което е рядък феномен.
Сградите са поне прилични, а някои са отлични.
По Леге и Цар Калоян, също няма неподдържани.
Може би защото са къси, може да е случайност дори, но си е сериозен плюс.
Няма как една локация да е супер, ако в непосредствена близост има неугледни сгради.

Състоянието на сградите показва, също така, че хората живеещи там имат възможности.
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 19:15:51
Quote
javcho
Quote
hunterA
За неподдържани сгради с опадала на места мазилка има, но такива има в цяла София. В центъра като че ли положението е и по лошо, но това е че сградите са на над 40-50 години и е време за ремонт на фасадите. За нашата кооперация сега водя именно такъв спор да се направи такъв ремонт с цялостно изолиране на сградата.

Около Съборна, липсват занемарени постройки, което е рядък феномен.
Сградите са поне прилични, а някои са отлични.
По Леге и Цар Калоян, също няма неподдържани.
Може би защото са къси, може да е случайност дори, но си е сериозен плюс.
Няма как една локация да е супер, ако в непосредствена близост има неугледни сгради.

Състоянието на сградите показва, също така, че хората живеещи там имат възможности.
Може и така да е. Не съм се заглеждал обстойно в това каре. Успех ти желая да си намериш там желания апартамент. Аз лично нарочно търсих нещо леко в страни от центъра и шумотевицата. Предпочитам тишина и спокойствие, все пак там ще отглеждам децата си. Топ центъра е за бизнес, но не и за живот (мое мнение).
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 20:16:40
Quote
javcho

Около Съборна, липсват занемарени постройки, което е рядък феномен.

Тъкмо щях да те питам за музейте там, обаче стоплих, че помиярите не ходят по музей......Оглеждат се за качествени неща, типично, като помияри!
:]
Re: Най-добрата улица в София?
25-04-2012 - 22:09:48
Тераската е добра - 40m2smiling smiley Апартамент - 260 m2 + терасата, с двоен гараж. ж.к. Яворов. Цена - близо 300 000 EURO









Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2012-04-25 22:24 от babati.
Re: Най-добрата улица в София?
30-04-2012 - 21:53:53
avatar
Днес се разходих по една уличка, която не е много дълга. Намира се в кв."Изток", където бях поканен в един музикален клуб срещу сградата на интерпред. До там отидох пеш от нас. На връщане, реших вместо да ходя по тротоара на ул.Фредерик Жолио Кюри, да се разходя по вътрешната и успоредна, която минава през средата на квартала зад високите дипломатически блокове.
Влязох в уличката през една арка, защото тя почва като павирана алея затворена от тази страна за автомобили откъдето влязох, тоест откъм интерпред. Улицата се казва "Димчо Дебелянов".
Останах във възсторг от нея. Покрай мен само къщички и 4-5 етажни блокчета и старо и ново строителство, градинки , тишина и спокойствие!
Минах покрай една нова много хубава 5-етажна кооперация в чийто предблоково пространство бяха засадени хиляди лалета. Прекрасна гледка!
След това минах откъм гърба на едно училище, което ми е чудно, че не го познава,, след като знам всичките 200 училища в София.
Стигнах до една чупка, където правеше улицата пред сграда на НАП, след което продължи към ул. "Райко Алексиев". Там тази уличка още повече ме очарова! От лявата и страна къщи с различен калибър и много гаражи, от дясната апарт-хотели оградени както и къщите, но не повече от на 4-5 етажа. Места за паркиране имаше. Тишината и спокойствието все още не напускаха тази вълшебна улица.
Помислих си, че Явчо започна темата за "Съборна", където съм кръщаван. Имам емоционална обвързаност с тази "Съборна", но ако трябва да живея някъде, хиляда пъти повече ще предпочета "Димчо Дебелянов", ако ще и да нямах книжка и цял живот да ми се налагаше да се прибирам половин час пеша дотам!
Re: Най-добрата улица в София?
01-05-2012 - 00:00:18
avatar
Изток е много хубав квартал, спор няма. Там някъде живееше Луканов *yes*
Аз имам едно питане към теб - от къде идва тая цигания всяко лято. И сега се чува, идва от към Слатина, или жп линията?
Re: Най-добрата улица в София?
01-05-2012 - 00:13:04
Брей, че хубава темичка имало тука.
На мен пък ми харесва едно място в Яворов май се води.
Карето между Цариградско , бул. Михай Еминеску, Шипченски проход, и една уличка дето минава пред Музикална академия .
С изключение на блокчетата непосредствено до булевардите, където е шумно , вътрешните сгради са супер, между тях улиците даже не приличат на улици, ами на алеи. Сградите са старички и май не са в кой-знае какво състояние, ама то пълно щастие няма.

Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход