Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

: Какво ще се случи с цените на имотите до декември 2012-та? Възможно ли е "събуждане" на пазара на по-ниски ценови нива? Аз мисля, че НЕ! Брокери, вашите 3% ще са все по-малко пари!

Публикувано от darkside 
Вече спад от 30/50% е налице във всички провинциални градове. Който не вярва може да провери по най-простия начин. Като потърси апартамент чрез агенция, със следния текст: "идеален център, 85/100кв.м. 2/4 етаж, тухла, в нова кооперация или старо стр. отл. състояние, до 20000еуро!"

Офертите в сайтовете вече са като некакъв надгробен паметник, като некакъв артефакт от миналото!Ето еда оферта извън времето и пространството!
Собственика мое да е спокоен, тоа имот ша си е вечно негов!
[www.imoti.net]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-10 21:12 от darkside.
Quote
darkside
Вече спад от 30/50% е налице във всички провинциални градове.


Амнезията продължава.........
:}
Quote
darkside
Вече спад от 30/50% е налице във всички провинциални градове.



Еййййй, те на това му се вика динамика - до вчера спадът засягаше мегаполиси от сорта на Троян и Червен бряг, днес и градчета като Варна и Пловдив са в групата!
Който не вярва, че такива неща могат да се случат за 24 часа, да попита Голямата Глава. Парола за пълен достъп "Дарки Пророка".

:]
Quote
slun4o


Пък аз да се обадя от мегаполиса Троян, че в най-лютата зима от ноември до началото на март си продадох 6 апартамента. То вярно, че аз съм си строителя и си ги строя и продавам, ама ей - на! Сделка! Естествено, че съм далече от вашите дърляния... Вече даже не ми е забавно да си губя времето във форума. Да, цените са делече от софийските, ама пролет пукна - ние - НЕ!:]


Споко, това, че Троян не е мегаполис не го прави лошо място за живеене, просто тук споровете очевидно са около цените на НИ в големите градове.
Апропо, като стана дума за продажби в Троян, ти как продаде апартаментите си - обявил си ги, примерно, за 50 000 бройката, идва някой, предлага ти 20 000 и ти моментално му казваш "Да, може!"? Ще е интересно да се разбере!
smiling smiley
Quote
ivorad
Quote
slun4o


Пък аз да се обадя от мегаполиса Троян, че в най-лютата зима от ноември до началото на март си продадох 6 апартамента. То вярно, че аз съм си строителя и си ги строя и продавам, ама ей - на! Сделка! Естествено, че съм далече от вашите дърляния... Вече даже не ми е забавно да си губя времето във форума. Да, цените са делече от софийските, ама пролет пукна - ние - НЕ!:]


Споко, това, че Троян не е мегаполис не го прави лошо място за живеене, просто тук споровете очевидно са около цените на НИ в големите градове.
Апропо, като стана дума за продажби в Троян, ти как продаде апартаментите си - обявил си ги, примерно, за 50 000 бройката, идва някой, предлага ти 20 000 и ти моментално му казваш "Да, може!"? Ще е интересно да се разбере!
smiling smiley

ТЦ! 60 бройката - сделка на 55.
Quote
slun4o
Quote
ivorad
Quote
slun4o


Пък аз да се обадя от мегаполиса Троян, че в най-лютата зима от ноември до началото на март си продадох 6 апартамента. То вярно, че аз съм си строителя и си ги строя и продавам, ама ей - на! Сделка! Естествено, че съм далече от вашите дърляния... Вече даже не ми е забавно да си губя времето във форума. Да, цените са делече от софийските, ама пролет пукна - ние - НЕ!:]


Споко, това, че Троян не е мегаполис не го прави лошо място за живеене, просто тук споровете очевидно са около цените на НИ в големите градове.
Апропо, като стана дума за продажби в Троян, ти как продаде апартаментите си - обявил си ги, примерно, за 50 000 бройката, идва някой, предлага ти 20 000 и ти моментално му казваш "Да, може!"? Ще е интересно да се разбере!
smiling smiley

ТЦ! 60 бройката - сделка на 55.

Ааааа, лъжеш като дърт циганин winking smiley - я виж какво твърди нашият Дарки:

Quote
Дарки Пророка Голямата Глава
Вече спад от 30/50% е налице във всички провинциални градове.

Ако си обявил на 60, да си взел максимум 30-35!
Тва е положението.......

smiling smiley
Ша ги обявяваме на 100 000 тогава, само Дарки да е доволен.
В Троян най-скъпия апартамент ново строителство в центъра, 85кв.м. напълно завършен в населена кооперация, настилката е ламинат, оборудвана баня среден лукс, се продава от Райфайзен за сумата 32000 евро заедно с още няколко апартамента на по-ниска цена. Продават се от август миналата година и още не са продадени.
Най-скъпия коптор старо строителство измежду няколкото обявени се продава трета година "направо на безценица" за 47000евро........пълна отврат е, съдейки по снимките........засега щастливеца-купувач не е открит!
Извода е: и предлагане няма, ама и търсене няма - мъртъв пазар.

П.П. Цените на Слънчо най-вероятно са в лева.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-11 11:11 от darkside.
Quote
darkside

П.П. Цените на Слънчо най-вероятно са в лева.....

Спадът, обаче, лесно се смята в проценти и не зависи от валутата.
Явно Голямата Глава още не те е светнала за тази особеност на спадовете........Твой проблем, куку-старчо, е това, че пак не си дочул какви точно са процентните нива на отстъпките:]
Също така в Троян, Ловеч и Плевен частни лица и няколко банки продават все още без особен успех жилища 75/100 кв.м. в приличен вид (в центровете на въпросните градове) на цена от 15/20 000евро, а в панелните комплекси на цена 15/20000 ЛЕВА.
Справка - Явлена, Адрес, Гея, Райфайзен-имоти, и която агенция фанете в тоя регион.
В Пловдив също има начало на подобен процес..............
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход