Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Балонът при депозитите

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Балонът при депозитите
07-04-2012 - 15:32:46
Quote
PER0
И къде ще си сложиш паричките? Под дюшека- без лихва и чакащи някой да ти ги прибере? В златце? На сеиф - пак без лихва? Или в имотче? Или в нова кола, дето само като я изкараш извън салона губи 20% от стойността си? Пък и колко струва една нова кола? В акции? Не чакам смислен отговор, щото ние наемодателите сме без пукнат лев разбира се:], откъде накъде и ние ще имаме пари, които да сложим някъде си.
Вие наемодателите нищо чудно да сте без пукнат лев. А разсъжденията за колата ме втрещяват.......ми то тогава никой немаше да кара нова кола да се не набута, баси.....тва е мисленето на наемодател-клошар, дето не знае кво е да караш нов автомобил. Колата трябва да е удобна, с мноу необходими за комфорта екстри, тя ти улеснява живота, бизнеса, лете е приятно хладно, тихо е, не са чува мотора. Не са изморяваш психически и си в кондиция да мислиш. Кво значи загуба на пари от кола? Ми ти си я ползвал, возила те е и ти е пазила здравето, нервите.....
Перо, имам тойота версо, купих я за 54К. с ДДС 2008-ма. Сега е на 280000км. На какви километри мислиш, са колите по на 10/12 години?
Ако реша да я продам ша цакаш ли 18К. ? Не, разбира се! Ти си си купил некоя на 1.5 млн. км. дето са я напрайли на 106 000 джамбазите, ма нали е изгодно, баси!Аз единствено съм сменял масло и филтри. А ти за 10 г. знайш ли колко нерви и пари ша строшиш по старата си кола?
Преди време каза как си изхвърляш наемателите ако ти забавят наема. Тва приказка за хвалене ли е?

Сега сигурно ша кажеш, че караш нова кола! Човек с твоя начин на мислене никога, ама никога не би купил нова кола дори на лизинг!
Re: Балонът при депозитите
07-04-2012 - 16:02:41
Quote
darkside
Quote
PER0
И къде ще си сложиш паричките? Под дюшека- без лихва и чакащи някой да ти ги прибере? В златце? На сеиф - пак без лихва? Или в имотче? Или в нова кола, дето само като я изкараш извън салона губи 20% от стойността си? Пък и колко струва една нова кола? В акции? Не чакам смислен отговор, щото ние наемодателите сме без пукнат лев разбира се:], откъде накъде и ние ще имаме пари, които да сложим някъде си.
Вие наемодателите нищо чудно да сте без пукнат лев. А разсъжденията за колата ме втрещяват.......ми то тогава никой немаше да кара нова кола да се не набута, баси.....тва е мисленето на наемодател-клошар, дето не знае кво е да караш нов автомобил. Колата трябва да е удобна, с мноу необходими за комфорта екстри, тя ти улеснява живота, бизнеса, лете е приятно хладно, тихо е, не са чува мотора. Не са изморяваш психически и си в кондиция да мислиш. Кво значи загуба на пари от кола? Ми ти си я ползвал, возила те е и ти е пазила здравето, нервите.....
Перо, имам тойота версо, купих я за 54К. с ДДС 2008-ма. Сега е на 280000км. На какви километри мислиш, са колите по на 10/12 години?
Ако реша да я продам ша цакаш ли 18К. ? Не, разбира се! Ти си си купил некоя на 1.5 млн. км. дето са я напрайли на 106 000 джамбазите, ма нали е изгодно, баси!Аз единствено съм сменял масло и филтри. А ти за 10 г. знайш ли колко нерви и пари ша строшиш по старата си кола?
Преди време каза как си изхвърляш наемателите ако ти забавят наема. Тва приказка за хвалене ли е?

Сега сигурно ша кажеш, че караш нова кола! Човек с твоя начин на мислене никога, ама никога не би купил нова кола дори на лизинг!

Ти май не ме разбра бе пич. Въпроса беше за парите в банките. Тъй, имаш си удобно жилище, имаш си кола, друга не ти требе, имаш си всичко необходимо за живот. Кво праиш с парите в банката???

Да, купувал съм чисто нов нисан, сега съм с тойота корола, американски вариант, както казваш - само филтри,масло и гуми иска, но да не отваряме темата по колите, че е настрана. Аз лично предпочитам с такси, особено заради паркирането. Така съм си устроил живота, че кола почти не ми трябва. Ебати километрите, дето си ги навъртял !!

За наемателите - само ако започнат да го правят системно. Иначе всеки може да има временни затруднения, не е проблем да изчакам. Почнат ли да тарикатеят - тогава е проблем.
Re: Балонът при депозитите
07-04-2012 - 16:06:33
Quote
Брокеръ

Гений, наистина ли мислиш, че тези пари са все на българи??? Толкова си залюхан, че нема накъде :}

Прав си, на марсианци трябва да са !!
Re: Балонът при депозитите
07-04-2012 - 22:44:07
Quote
Пламен Николов
Статистиката показва, че всяко нещо което изглежда много печелившо в един момент се скапва и последните го отнасят. Като почнем от луковиците в Холандия, минем през Голямата депресия, Варненските пирамиди, бума в строителството.

В момента са събрани около 20 милиарда депозити на които се плаща средно над 5% лихва. Това е повече от 1 милиард годишно дадени от банките за правото да ви пазят парите. В момента почти няма бизнеси които да са на печалба. Всичките ми познати фирми едва връзват двата края и след плащане на заплати, осигуровки, режийни и т.н. отиват на нулата и под нея. Депозита ти гарантира един постоянен приход, който освен всичко е гарантиран и от държавата. Рискът е 0%. Дори ББ (да се свети името му winking smiley го осъзнава и почва да се чуди как да размърда икономиката.

Според мен има няколко варианта, лек, тежък и най-вероятен.

Лекия вариант е постепенно понижаване на лихвите до ниво да не е рентабилно да "инвестираш" в депозити. Това съчетано с една разумна инфлация ще извади парите от банките и ще ги вкара в икономиката.
Тежкия вариант е - бутат една банка, втора, трета и се оказва че фонда не може да покрие всички влогове.
Най-вероятния е да ни приемат в еврозоната при курс лев/евро 4:1 и 75% от депозираните средства да се изпарят.

Естествено са възможни и други варианти - падане на борда, хиперинфлация и т.н. ама едва ли ще посмеят. Някои депутати са били такива и през 1997 и още помнят "народната" любов.
Николов преди да напишеш нещо помисли.Моите депозити са в евро и долари.Имам 3000 лева в дебитната карта.Ако искат да ни приемат в еврозоната при курс едно евро за хиляда лева.Какво ще загубя не разбрах.Ако това се случи един тристаен в София ще е 5000 долара.
1.9
Re: Балонът при депозитите
08-04-2012 - 10:12:39
Ех, толкова глупости се изписаха в тази тема...

Лихвите по депозитите няма как да паднат под лихвата на наемния капитал отвън. Щото паднат ли - падат и част от банките.

Данъците на НИ ще си растат и то в частта такса смет, "Синя", "Зелена", "Пембяна" и други зони прочее "други" разходи - такса въздух (ядем бобови култури), такса куче, котка, папагал, разходи за консумативи - пренос на ел енергия с кофи по стълбите и на вода по жиците, зелена, синя енергия...

А съответно цените на НИ ще падат...

Всеки работен ден минавам покрай две вече завършени сгради. Празно...
Re: Балонът при депозитите
08-04-2012 - 16:42:43
Депозитите на домакинствата в САЩ
1)
- в края на 1946г. - 115.5 милиарда долара или 52% от БВП
2)
- в края на 1951г. - 133.3 милиарда долара или 39% от БВП
3)
- в края на 1986г. - 2,763 милиарда долара или 62% от БВП
4)
- в края на 1999г. - 4,049.5 милиарда долара или 43% от БВП
5)
- в края на 2011г. - 8,172.4 милиарда долара или 54% от БВП


За сравнение депозитите на домакинствата в България в нейната банкова система:
1)
- в края на 1998г. бяха 2,448,848 хил. лв. или 11% от БВП
2)
- в края на 2011г. бяха 31,901,545 хил. лв. или 42% от БВП

Както се вижда от данните на Федералния Резерв от 1946г. досега депозитите на домакинствата в САЩ са варирали между 39% и 62%. Така, че мечтата на някои, че може да има развитие на икономиката само с депозити, които да са по-малко от около 40% от БВП, най-вероятно няма да се сбъдне. :] :] :] :]


[statlib.nsi.bg]
[www.nsi.bg]
[www.bnb.bg]
[www.federalreserve.gov]
[www.bea.gov]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-08 16:44 от Inform.
Re: Балонът при депозитите
08-04-2012 - 20:09:47
Не бъркайте депозитите в другите страни с тези в България! В България вложените в банките пари са личните пари на хората, които могат да изтеглят по всяко време. В почти всички останали страни и всички западни 80-90% от тези "депозити" може да изтеглиш с единствено банков обир, защото макар и формално на твое име разполагаш с тях при особен ред - пенсионни вноски, различни защитни фондове и т.н. с които държавата те задължава, ама никога не ги получаваш, защото не държавата ги гарантира, а всякакви безделници. Една от причините за английския бум в недвижимости е закона, който позволи подобни спестявания да се изтеглят ако се вложат в недвижимости.
1.9
Re: Балонът при депозитите
08-04-2012 - 20:15:47
Quote
др. Иванов
Не бъркайте депозитите в другите страни с тези в България! В България вложените в банките пари са личните пари на хората, които могат да изтеглят по всяко време. В почти всички останали страни и всички западни 80-90% от тези "депозити" може да изтеглиш с единствено банков обир, защото макар и формално на твое име разполагаш с тях при особен ред - пенсионни вноски, различни защитни фондове и т.н. с които държавата те задължава, ама никога не ги получаваш, защото не държавата ги гарантира, а всякакви безделници. Една от причините за английския бум в недвижимости е закона, който позволи подобни спестявания да се изтеглят ако се вложат в недвижимости.

Ех, иванов, иванов, дори камелия е по плоска от теб. Ти си не просто тъп, а направо вдлъбнат...
Що се опитваш да обясняваш нещо, което очевидно не ти е ясно?
Re: Балонът при депозитите
08-04-2012 - 22:33:09
Quote
др. Иванов
Не бъркайте депозитите в другите страни с тези в България! В България вложените в банките пари са личните пари на хората, които могат да изтеглят по всяко време. В почти всички останали страни и всички западни 80-90% от тези "депозити" може да изтеглиш с единствено банков обир, защото макар и формално на твое име разполагаш с тях при особен ред - пенсионни вноски, различни защитни фондове и т.н. с които държавата те задължава, ама никога не ги получаваш, защото не държавата ги гарантира, а всякакви безделници. Една от причините за английския бум в недвижимости е закона, който позволи подобни спестявания да се изтеглят ако се вложат в недвижимости.

Финансови активи (например жилищата не са финансови активи) на домакинствата в САЩ в края 2011г.
- 49,067.2 милиарда долара (депозитите бяха 8,172.4 милиарда долара)

Тоест в края на 2011г. депозитите на домакинствата в банковата система на САЩ бяха по-малко от 17% от финансовите активи на домакинствата.


[www.federalreserve.gov]
Re: Балонът при депозитите
08-04-2012 - 22:56:53
България вложените в банките пари са личните пари на хората, които могат да изтеглят по всяко време. В почти всички останали страни и всички западни 80-90% от тези "депозити" може да изтеглиш с единствено банков обир, защото макар и формално на твое име разполагаш с тях при особен ред - пенсионни вноски, различни защитни фондове и т.н. с които държавата те задължава, ама никога не ги получаваш, защото не държавата ги гарантира, а всякакви безделници. Една от причините за английския бум в недвижимости е закона, който позволи подобни спестявания да се изтеглят ако се вложат в недвижимости.
====================================================================================

Ех ако имаше тъпомер на простотиите изръсени от Иванов, то от тази щяха да му изхвърчат пружините.
Прост народ- тежък и скучен живот.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход