Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!

Публикувано от ivorad 
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 14:14:44
avatar
90 000 лева е прекалено много за панел, отчитайки топло и шумоизолационните му качества, амортизация и нужда от допълнителни средста по санирането му, за да се изравни по качества с по-доброто строителство.
Хората имат жилища в момента, по простата причина, че те са били достъпни за тях допреди 20 години. Това всъщност е началният капитал ( споменат от Оунъра ) даден им от държавата, чрез дотации в масовото строителство.
Но, към настоящият момент жилищата са недостъпни като стока за над 90% от населението у нас спрямо стандарта им на живот.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 14:44:45
Quote
Imotko
Сеирчо, братко, за средностатистическо семейство, каквото ти описваш, има прекрасни тристайни панели по 40-45 000 евро.

Направих си труда да проверя средните офертни цени на 3-стайни в София, според статистиката на сайта. Ето къде има средни цени под 50к Евро:

Люлин 4 - 47189
Люлин 5 - 47746
Люлин 8 - 49981
Люлин 9 - 45770
Надежда 3 - 46243
Надежда 4 - 44828
Обеля 1 - 44000
Обеля 2 - 44188
Фондови Жилища - 45719

Жална му майка на средностатистическото семейство, като гледам какви "прекрасни" апартаменти ще може да си купи /евентуално/...
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 15:32:33
Е, ти какво искаш да си купи, четиристаен с гаража в "Иван Вазов"? Много си смешен, ако мислиш, че това не са средностатистически квартали.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 16:44:40
Quote
Seira

Генералният извод е, че средностатистическото българско семейство, за разлика от срдностатистическото френско семейство, ще си купи апартамент в някой друг живот.

Открил си топлата вода?
Браво!
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 17:29:39
И каква стана тя накрая - оказа се ,че 80% от столичните квартали са напълно недостъпни за средностатистическо семейство от София с 2 деца. И кой ще ги купува апартаментите там, сигурно парижаните? :]
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 17:57:50
Quote
Seira
И каква стана тя накрая - оказа се ,че 80% от столичните квартали са напълно недостъпни за средностатистическо семейство от София с 2 деца. И кой ще ги купува апартаментите там, сигурно парижаните? :]

Вече откри топлата вода. Сега. след като явно си се изкъпал, време ти е да откриеш и велосипеда: освен въпросните 80% / безсмислено е да се спори с хора, като теб, за този процент, затова нека го приемем на юнащко доверие!/ налице са още 20%.
Е, това са потенциалните купувачи. Викаш - малко?
Зависи от критерия, при население от порядъка на 1,5 млн - около 300 000. Плюс поне още толкова хора от провиницията, които са в това ниво на платежоспособност, не е съвсем зле.
winking smiley
PHD
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 18:54:21
Quote
ivorad
Quote
Seira
И каква стана тя накрая - оказа се ,че 80% от столичните квартали са напълно недостъпни за средностатистическо семейство от София с 2 деца. И кой ще ги купува апартаментите там, сигурно парижаните? :]

Вече откри топлата вода. Сега. след като явно си се изкъпал, време ти е да откриеш и велосипеда: освен въпросните 80% / безсмислено е да се спори с хора, като теб, за този процент, затова нека го приемем на юнащко доверие!/ налице са още 20%.
Е, това са потенциалните купувачи. Викаш - малко?
Зависи от критерия, при население от порядъка на 1,5 млн - около 300 000. Плюс поне още толкова хора от провиницията, които са в това ниво на платежоспособност, не е съвсем зле.
winking smiley

По-абсурдна екстраполация не бях чел. Дори и да са 300 000 "потенциалните купувачи" (а те не са), как си представяш че ще пристъпят към активно пазарене на имоти и в какъв срок. И каква е възрастовата им характеристика. Да не би от бебебето до 90-годишния старец да се втурнат по огледи и преговори. И какво ако имат по два-три и повече имота - нали са богати. И какви са тези още толкова от провинцията дето точат зъби. За какво да купуват имот? За колекция или какво. Покупката на имот е продиктувана само от едно - целесъобразност. В момента такава няма. Наемите падат. По консервативни данни в София има над 100 000 жилища за продан. В това не влизат така наречените "затворени" прозорци - имоти на имигранти, които нямат намерение да се връщат, починали хора, и т.н.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
04-04-2012 - 23:11:35
Мдааааа, доста нерви загубиха сривльовците. Наистина имаше голям срив през март, само че не в цените а в нервите на същите. И погубени надежди. Ето аз съм наемодател/влогар. При мен е така: наем, наем, лихва, лихва, пак наем пак наем, после лихва, лихва и така до безкрай, мога и 300 години да изкарам така живот и здраве. И това са доходи извън основната ми дейност. Посочете ми един единствен фактор, който би ме принудил да си продам имотите. По изключение имам и съсобственост, това е единственото, от което искам да се отърва (продам). И още нещо не мога да разбера - защо вие сривльовците смятате, че трябва постоянно да ви се опонира. Аз го считам за загубено време, тъй като не съм психотерапевт, и последното нещо, което ще направя е да си губя времето с вас в форума с излишни спорове.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
05-04-2012 - 00:32:16
Quote
PER0
Ето аз съм наемодател/влогар. При мен е така: наем, наем, лихва, лихва, пак наем пак наем, после лихва, лихва и така до безкрай, мога и 300 години да изкарам така живот и здраве. И това са доходи извън основната ми дейност. Посочете ми един единствен фактор, който би ме принудил да си продам имотите.
Бай Перо, все така да си добре, 300 години smiling smiley да не ти заяжда клавиша на нулата. Имотите ти никой не ги иска, нали за това се пениш по форумите. Вземи един дърводелски метър, сложи си палеца на лявата ръка на толко сантиметра на колкото години си, а другия палец на средната продължителност на живота в БГ която е 73 години (ако е дал Бог). Ще се изумиш колко много е минало и колко малко остава *pardon*
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
05-04-2012 - 01:35:12
хаха още ли има луди дето им се живее в буклък българия-страната дето кучетата ядат професори където в центъра на столицата в 10h сутринта убиец убива човек ...и си тръгва най спкойно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход