Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!

Публикувано от ivorad 
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 20:56:09
avatar
Quote
valsodar
Форума от година и половина насам се е превърнал в пълен цирк - вече на никой не му се спори дали ще има Ъп на имотите, както преди това ни уверяваха Пунди и Продавач, та поне си бе весело с тях.
Ъпърите са се отчаяли, даунърите скучаят, защото очакванията им са се сбъднали, т.е тренда си е напълно предвидим и без сериозни изненади.

И от едната чиста скука, защото няма кой знае какво да му се анализира на пазара в това му състояние си става цирк от междуличностни нападки и "обръщения".
Не ми се изброяват всичките цветисти епитети, които така добре охарактеризират отчаянието на даващите ги, но независимо от ползваният речник и повишен градус в диалога между нас, ситуацията си е ясна за всички - продължаваме спускането по графиката.

Да, определено спускането не е така стръмно както се очакваше, ( най-вече по вина на банките с техните шменти-капели за прикриване и отсрочване на загубите), но пазарът има едно златно правило - Колкото повече се отлага изчистването на загубите - толкова по-големи стават те с времето!
Така че,няма как - вторичният пазар набира все по-голяма скорост, а неговото все по-голямо влияние върху първичният ще ускори движението по графиката. Наместо "V" образна графика, какъвто е идеалният вариант за един сринал се спекулативен пазар или дори ' W" образна, каквато се наблюдава на пазара в САЩ или Испания, у нас графиката ще е "L" образна, т.е. ще имаме вдно много, много дълго дъно в цените на имотите без трайно покачване в обозрим период до нивата от 2007-ма година.

Това е положението како Сийке, дали ни харесва или не... отношението ни няма да му повлияе. Най-много да си влошим психичното здраве с него.
Погледнато реалистично, на фона на състоянието на икономика ни, на липсващата ни инфраструктура, на демографският ни сериозен проблем - няма как да очакваме нещо изненадващо добро на пазара (освен ако не кацнат марсианците с намерение да купуват).

Изключенията единствено ще потвърдят казаното до тук. winking smiley

След толкози прехвърляне на темата на цените, отново драстично изсмукани от пръстетата тези.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-03 20:56 от OwnerBG.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 20:57:12
Quote
имотен
весо, весо, пак ли само ти не разбра ? Тъпак. Само за теб ще поясня - имам работа, имам имоти, имам пари, имам жена и деца, сега разбра ли ?

Лошо Седларов.... лошо . В една и съща страница на форума противоположни мнения..... все едно от двете е явна лъжа - имаме налична сделка с дявола...... следва вечния покой.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 21:47:32
avatar
Оунъре, не виждам никъде изложена твоята теза в противовес на моята??!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:04:46
avatar
Quote
valsodar
Оунъре, не виждам никъде изложена твоята теза в противовес на моята??!

Нямам теза.

Някак си се обезмислят нещата които си хортуваме.

Едната идея е че цените на имотите са наподобяващи борсовото движение.

Аз съм от другата страна на реката. Където са желанията и възможностите.

Смятам че тревата е по зелена от към моя бряг. И то вече от доста време.

То не бяха катастрофи, спадове и страхотии. Е някой напусна купона, но слънцето пече, приказката си върви и чакаме да се върнат тръгналите си.

Та така

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:14:11
Quote
Imotko
Валси, сега пък защо дълго L_________ ти се е приискало, да не би лихвите да са паднали по влоговете и да ти трябва повечко време, пет-десет години, за да събереш пари за жилище?

Да допълня защо мисля така - ами защото постът ти наистина нищо ново не казва, само добре познатите мантри, да не би да сме ги забравили.

Браво имаме прогрес. Преди говореше за инвестиции сега за първо жилище. Скоро ще сме на тема наеми, следва търсене на виновници (обикновенно държавата, че звучи абстрактно и се смила лесно от публиката).


ПП. Всичко това се нарича приземяване. Макар, че приземяване е падане от първи етаж, но от 20-тия си е друго.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-03 22:17 от Върколак.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:22:56
avatar
Имотко, дай ми пример за работа в България, с която за 5 години можеш да събереш пари за жилище и да не те разследват за извършено престъпление ??!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:37:00
Министърwinking smiley
А иначе можеше да дефинираш "жилище", ама нейсе. Щот един иска тристаен с гараж, като Грийбула, друг и на двустаен вика жилище.
Но да кажем едно добро жилище в София сега е горе-долу 80 000 евро с обзавеждането, значи за 5 години събираш по 1333,33 евро на месец, а с лихвите по депозитите може и по-малко, ама не ми се смята, и си готов. Хора /семейства/ в България, поне в София, с доходи по 5-6000 лева на месец има бол, като въобще не е задължително да са от "работа", може и бизнес.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:39:14
avatar
Сахибе, с по две-три хилядарки заплата не можеш събра за 5 години пари за свястно жилище.
За целта тя трябва да е поне двойно по-голяма.

А колцина имат годишен чист доход от 15-20.000 евро в България??!

Питам, във връзка с репликата на Имотко, според който 5 години са достатъчен срок човек да събере пари за жилище на настоящите и доскорошните цени на имоти.
Май ще се окаже, че заклетите Ъпъри на форума са най-големите даунъри, но под прикритие??!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:46:52
Quote
valsodar

А колцина имат годишен чист доход от 15-20.000 евро в България??!

Колцина това мярка за колко пръста от ръката ти е? Чувал съм за "ока" по-малко от пръстите на двете ръце.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
03-04-2012 - 22:48:23
avatar
Quote
valsodar
Имотко, дай ми пример за работа в България, с която за 5 години можеш да събереш пари за жилище и да не те разследват за извършено престъпление ??!

Със заплата не става. И който е купувал знае.
Ако някой се е излъгал и си е повярвал, че заплатата ще му изплаща вноските, сигурно отдавна скърца със зъби.
Трябва си наличен капитал.
Фамилен, наследствен, престъпен, свободен.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход