Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!

Публикувано от ivorad 
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 22:01:21
avatar
Виж сега Сахибе, срещу квартала нямам нищо против.
Нямам нищо в против и срещу панелното строителство, стига да е добре строено и добре поддържано - има живот в него.
Имам в против единствено на това, че проявяваш едно особено дразнещо присъствие на моменти, сякаш не си собственик на апартамент, а на Елисейският дворец.

Все пак разлика между двете си има!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Quote
nradev
ми не е лошо местото само да мои панелакат да изкара още 30 години след 2017 та да се изплати инвестицията
Това за 2017-та е друга бира. Това е един четиристаен панел в който инвестирах през 2007-ма. Той е т.н. нов панел - 93-та година. Ще изкара не 30 , а 300 години , убеден съм. Знам, че се обърквате, щото играя на няколко фронта, но така се гради дългосрочен портфейл в имоти. Не като да каканижеш години във форума, че цените ти били високи и да нареждаш как трябвало да спадат според нечии възможности.
Аз съм купувал през 1994-та, 2002-ра, 2007-ма и 2009-та. В нито една от тези години не съм мислил, че нещо е подценено или надценено. Просто съм оглеждал , търсил най-изгодното предложение което мога да си позволя и съм се пазарил като дърт циганин /какъвто съм си де:}/
Gia
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 22:09:03
Quote
valsodar

Инвестицията носи пари, чрез производство.





valsodar,първо да те поздравя за покупката ! Да сте живи,здрави и щастливи в новото жилище !
Сега да не си помислиш,че се заяждам,но не си прав,хората работещи на борсата са големите инвеститори / не ми харесва,но..../.Не си прав и за това,че собственноста и управлението на НИ носят само загуби.При толкова безумни покупки при имотния балон 2006 - 2008 г. съм виждала много отчайващи и безумни инвестиции,но и доста сполучливи също видях.При разумни покупки и управление,много рядко се губи,поне кардинално.Искам да припомня на по - младите съфоруци,че 1995 - 1996 г. също имаше един лек имотен балон,който беше захранван от многото и лесни пари изкарвани по това време.Да не забравяме и 2000 - 2008 г. балона на цените при парцелите,когато банските,софийските и морските баби,удариха по печалба доста от производителите.Да приемем,че тези сладки бабки са имали и достатъчно акъл да инвестират разумно в НИ през 2000 - 2004 г. си мисля,че те и сега са си много добре,това се отнася и за всяка разумна инвестиция в НИ,независимо кога и от кого е направена. smiling smiley
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 22:24:11
avatar
Quote
Gia

Сега да не си помислиш,че се заяждам,но не си прав...

Приемам забележката, прав си естествено.

Просто искам да разграничим покупката на имот с цел обитаване, от тази с цел препродажба.
Инвестициите могат да бъдат печеливши ( за пример купили 2003-та - продали през 2007-ма) и губещи ( купили след 2007-ма до... ??? )
Да се повтаря мантрата, че недвижимите имоти са единствената сигурна инвестиция е меко казано глупаво, още повече от хора, които не знаят други начини да запазят парите си.
За съжаление, в България те не са особено много на брой , няма условия за инвестиране при тези нива на всеобща корупция задушаваща всяка една инициатива. От там и наливането на грешни пари с цел инвестиция в имоти, пари за които може да се счита, че са безвъзвратно изгубени.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 22:59:11
Сахибе при цена златото в момента 1677, каква тие прогнозата за средата на юни.
Gia
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 23:01:34
Quote
valsodar
Quote
Gia

Сега да не си помислиш,че се заяждам,но не си прав...

Приемам забележката, прав си естествено.

Просто искам да разграничим покупката на имот с цел обитаване, от тази с цел препродажба.
Инвестициите могат да бъдат печеливши ( за пример купили 2003-та - продали през 2007-ма) и губещи ( купили след 2007-ма до... ??? )
Да се повтаря мантрата, че недвижимите имоти са единствената сигурна инвестиция е меко казано глупаво, още повече от хора, които не знаят други начини да запазят парите си.
За съжаление, в България те не са особено много на брой , няма условия за инвестиране при тези нива на всеобща корупция задушаваща всяка една инициатива. От там и наливането на грешни пари с цел инвестиция в имоти, пари за които може да се счита, че са безвъзвратно изгубени.

Бях ти написала,един пост,но сега ще го съкратя.Покупката на имот за живеене и такъв за инвестиция са две различни неща.Разбира се,че НИ не са единственната сигурна инвестиция,но и не са лоша инвестиция.За тях,няма добро или лошо време,има добро или лошо решение.Някак не се съгласявам напълно и с това,че корупцията и инициативата имат по значително влияние върху този тип инвестиции,отколкото за всички останали.Сега предполагам,че много хора ще скочат срещу мен,но спящите пари в банките,аз не разбирам / считам,че е много глупаво / в никакъв случай не казвам,че трябва да се купуват имоти естественно.В криза като тази,малко хора имат д....пе за да се занимават с това,но и те обикновенно знаят,точно какво,защо и за колко да купят.
Quote
granit
Сахибе при цена златото в момента 1677, каква тие прогнозата за средата на юни.
Аз казах, че не говоря за другите си инвестиции тук, но ти много ме изкушаваш. Да помислим, значи тръгна леко надолу, но после пое северна посока . Аз в инвестора им казах, че не е балон , но много се опариха. От 10 тина дни без прекъсване е нагоре. Да речем, че до юни ще има нов низходящ тренд заради укрепналия талер. Той обаче ще се възтанови и смятам едни нива на 1700-1750 за нормални. За среброто съм още повече бичи настроен, но за златото съм по-умерен, щото гледам, че среброто работи с по-големи скокове.

П.П. Не е препоръка за търговия със злато или златни деривати.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 23:10:35
Вълкът се връща многократно да проверява там където е ял агне! Балона се спука и скоро в БГ няма да има възможност за бързи пари при НИ, но парата е като водата и търси най малкото съпротивление, надуват се балони в други сектори.
Re: *ok*В нощта на 31.03 срещу 1.04.2012 цените на имотите наистина паднаха колосално!!!
02-04-2012 - 23:15:19
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
granit
Сахибе при цена златото в момента 1677, каква тие прогнозата за средата на юни.
Аз казах, че не говоря за другите си инвестиции тук, но ти много ме изкушаваш. Да помислим, значи тръгна леко надолу, но после пое северна посока . Аз в инвестора им казах, че не е балон , но много се опариха. От 10 тина дни без прекъсване е нагоре. Да речем, че до юни ще има нов низходящ тренд заради укрепналия талер. Той обаче ще се възтанови и смятам едни нива на 1700-1750 за нормални. За среброто съм още повече бичи настроен, но за златото съм по-умерен, щото гледам, че среброто работи с по-големи скокове.

П.П. Не е препоръка за търговия със злато или златни деривати.
Аз мисля, че ще е 1520-1550 ще видим кой е по близо, другия ще черпи *drink1*
Quote
granit
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
granit
Сахибе при цена златото в момента 1677, каква тие прогнозата за средата на юни.
Аз казах, че не говоря за другите си инвестиции тук, но ти много ме изкушаваш. Да помислим, значи тръгна леко надолу, но после пое северна посока . Аз в инвестора им казах, че не е балон , но много се опариха. От 10 тина дни без прекъсване е нагоре. Да речем, че до юни ще има нов низходящ тренд заради укрепналия талер. Той обаче ще се възтанови и смятам едни нива на 1700-1750 за нормални. За среброто съм още повече бичи настроен, но за златото съм по-умерен, щото гледам, че среброто работи с по-големи скокове.

П.П. Не е препоръка за търговия със злато или златни деривати.
Аз мисля, че ще е 1520-1550 ще видим кой е по близо, другия ще черпи *drink1*
ОК*drink1*:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход