Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цената на АЕЦ "Белене" "Има ли пилот в самолета?"

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: За цената на АЕЦ "Белене" "Има ли пилот в самолета?"
28-03-2012 - 22:55:49
avatar
Quote
камелия
[q

Нищо не намеквам- нито за момент не съм се интересувала къде работиш и с какво се занимаваш, защото това е форум и всеки може да си създаде каквато иска биография.
Какво предлага Борисов- да не влезем вътре с 20 милиарда лева, да се направи 7- ми реактор в Козлодуй, да се изградят успоредните трасета, по които можем да купуваме при нужда газ от Турция, Гърция и т. н., да се направи газова централа...............
И да, плащаме двойно по- скъп газ от германците, помисли защо е така, след като договорът е подписан по времето, когато Овчаров твърдо седеше зад Белене?
Добре. Съгласен съм за Румен Овч. , но газовата пароцентрала която я пробутват като морков от нея тока ще струва 7 пъти по-скъпо!!! Тия трасета как не ги построиха още през зимата на 2009-та срещу 2010-та, когато спряха газта. И ти и аз сме в панелки и знаем за какво става въпрос. Тогава трябваше да ускорят газовите враъзки. А те си бъркаха в носа! Съгласен съм с теб за 20-те милиарда, но алтернативата е по-скъп ток и газ за населението и мислиш ли че не работи силно енергийно лоби за това?
Re: За цената на АЕЦ "Белене" "Има ли пилот в самолета?"
29-03-2012 - 11:59:32
Quote
панелообитателя САХИБ
И ти и аз сме в панелки и знаем за какво става въпрос. Тогава трябваше да ускорят газовите враъзки. А те си бъркаха в носа! Съгласен съм с теб за 20-те милиарда, но алтернативата е по-скъп ток и газ за населението и мислиш ли че не работи силно енергийно лоби за това?

Може ли да цитираш примерна възвращаемост на АЕЦ Белене?

В момента България изнася енергия, в пикови ситуации внася.
Вноса, до колкото съм чел, е по-малко от износа.

Тока не може да се съхранява в буркани, забрави ли?

Белене си е класическа комунистическа схема за точене на десетки милиарди от една шепа "консултанти" и разни тарикати.
Re: За цената на АЕЦ "Белене" "Има ли пилот в самолета?"
29-03-2012 - 12:15:33
avatar
Който държи ел.енергията и горивата, той държи цялата държава.
Всички други отрасли са с 5 степени по-маловажни.
Re: За цената на АЕЦ "Белене" "Има ли пилот в самолета?"
29-03-2012 - 12:45:22
На България не и трябват нито газова, нито нова атомна централи. Ток си имаме достатъчно за следващите 20-25 години, в момента даже и изнасяме. На България и трябват по-отоговорни, по-кадърни и по-малко корумпирани и крадливи политици, че тях нито можем да внесем отвън, нито да ги изнесем някъде по-далече.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход