Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Справедлива цена

Публикувано от rstefan 
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:56:24
Quote
PER0
А защо въобще трябва да купувате имоти???? Не купувайте !!!! Аз давам под наем, вие си живейте под наем, кой ви кара да купувате??? Единственото, което трябва да се промени, като поотмине кризата е да се дигнат наемите, да речем средно хилядарка на месец, което ще ни доближи до съотношението цена/наем - 100-120 . Цените са си добре, в по голямата част от страната имаме вече стабилизиране. София продължава да пълзи леко надолу, но тренда ще се обърне вероятно още тази година. Да не забравяме и факта, че това привидно поевтиняване се дължи на предлагането на все по големи и по големи боклуци на пазара !! Никой не е луд да слага пари в нещо, за кето няма богата клиентела. За бедна клиентела ще се предлат боклуци, то си е логично !!!
На имотите може да искаш и милиони но наемите няма как да вдигнеш без да са вдигнати доходите.Не че някой ще ти купи имота ти си му искай колкото щеш.Но наема вдигнеш ли наемателя веднага ти казва чао.И тези боклуци за които говорш са на баснословни цени и никой няма да ги купи.От наеми не може да спечелип почти нищо.А хиляда лева може да ти дадат ама за три месеца.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 19:09:14
Quote
aircraftcarrier

На имотите може да искаш и милиони но наемите няма как да вдигнеш без да са вдигнати доходите.Не че някой ще ти купи имота ти си му искай колкото щеш.Но наема вдигнеш ли наемателя веднага ти казва чао.И тези боклуци за които говорш са на баснословни цени и никой няма да ги купи.От наеми не може да спечелип почти нищо.А хиляда лева може да ти дадат ама за три месеца.

Може, може. 2003 година купих апартамент, който давах под наем, и ми изплати напълно вложените средства миналата година. Сега започва да ми се изплаща 2-ри път. А хилядата лева са нещо реално, просто ще изчакам да отмине кризата - година, две, пет, колкото толкова. Сега не знам дали апартамента ще ми се изплати втория път за 9 години, но каквото дойде, все е кяр.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 19:20:54
avatar
Quote
PER0
Може, може. 2003 година купих апартамент, който давах под наем, и ми изплати напълно вложените средства миналата година.

Перо, уцелил си момента и жилището ти се е изплатило за по - малко от 10 години. И ние чакаме този момент. Нашата "2003" година. Не ми казвай, че няма да има такава. Ше има.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 19:38:03
avatar
Quote
PER0
Може, може. 2003 година купих апартамент, който давах под наем, и ми изплати напълно вложените средства миналата година.
Quote
drakkar
Перо, уцелил си момента и жилището ти се е изплатило за по - малко от 10 години. И ние чакаме този момент. Нашата "2003" година. Не ми казвай, че няма да има такава. Ше има.

Я, попитай Перо на колко години е бил, когато е купил апартамента?
Щото, на някои от вас, тогава също им беше скъпо, а май- май сте набори.
На колко ли години ще станеш, докато чакаш твоята " 2003"г. и дали няма да си останеш стар ерген?
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 19:45:06
Ако беше купил злато сега щеше да си милионер.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 20:24:49
avatar
Quote
drakkar
Quote
PER0
Може, може. 2003 година купих апартамент, който давах под наем, и ми изплати напълно вложените средства миналата година.

Перо, уцелил си момента и жилището ти се е изплатило за по - малко от 10 години. И ние чакаме този момент. Нашата "2003" година. Не ми казвай, че няма да има такава. Ше има.

Ще има нова 2003-та и това ще е 2013-та*yes* Тогава ще почне новият ръст. Цените обаче за големите градове няма да са паднали с повече от 5% за съжаление на някои субекти:cry:
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 21:00:14
Quote
PER0
Quote
aircraftcarrier

На имотите може да искаш и милиони но наемите няма как да вдигнеш без да са вдигнати доходите.Не че някой ще ти купи имота ти си му искай колкото щеш.Но наема вдигнеш ли наемателя веднага ти казва чао.И тези боклуци за които говорш са на баснословни цени и никой няма да ги купи.От наеми не може да спечелип почти нищо.А хиляда лева може да ти дадат ама за три месеца.

Може, може. 2003 година купих апартамент, който давах под наем, и ми изплати напълно вложените средства миналата година. Сега започва да ми се изплаща 2-ри път. А хилядата лева са нещо реално, просто ще изчакам да отмине кризата - година, две, пет, колкото толкова. Сега не знам дали апартамента ще ми се изплати втория път за 9 години, но каквото дойде, все е кяр.
В този форум всички са купили на минимума и всичко им се е изплатило.Откровено не ти вярвам.Да видим обаче какво твърдиш.Апартамента ти се бил изплатил за 9 години.Да питам приспаднал ли си инфлацията данъците ремонтите?И защо сега човек като купи апартамент да не му се изплати за 10 години?Интересна логика мойто да се изплати за 10 години за дугите не може за тях 20.Та по твоита логика при наем 400 кинта 120 наема правят 48000 лева при 500 кинта съответно 60000 кинта.Е надценени ли са имотите и с колко?
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 21:19:01
Значи накрая всички са съгласни че има нещо несправедливо в цялата работа *beer* само не е ясно дали са мизерни наемите или прескъпи имотите *drunk*

Интересно не се намери смелчага който да каже, че очаква цените да се удвоят отново. Да не се случи този черен лебед - и наемите да паднат още малко за капак, а? как мислите eye popping smiley

:}:}:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-15 21:20 от rstefan.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 21:32:01
Справедлива цена - това е цената, на която купувача ще купи от продавача.
Може да е от милиони (изнесена беше информация за апартамент в New York за $88000000), може и пари да дават, но нормален човек да не иска да живее там (Факултето, Столипиново, Шекер махала и т.н.).
Тази справедлива цена се мени спрямо нагласите и бизнес процесите в района. Примерно в момента всичко е замряло, няма инвестиции, "свежите пари" спят в банката, влиза се в рецесия на Западна Европа за втори път за 4 години, заплатите бяха намалени, безработицата расте, лошите кредити се увеличават, цената на стоки от първа необходимост расте. При такава обстановка нормално е намаление на цените на имотите, НО палачинката бързо може да се обърне. С един растеж в Западна Европа, като основен пазар на България, същевременно постигане на спокойствие и сигурност в инвеститорите да влагат нови инвестиции в България (надявам се в производство, а не само в бетон), така ще има повече работни места, ще се завъртят "свежите пари", надявам се да се качат и заплатите до прилични нива за страна от ЕС, така и ще почне растеж на цените на имотите.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 21:41:29
avatar
Цените ще се удвоят отново. Гаранция!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход