Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери плащат самолета на клиенти

Публикувано от 149лв./м2 
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 22:17:35
avatar
Quote
palamud



тухли и цимент за мен си е по-обидно, но и това съм купувал по мейла. гипскартона също не е за подценяване smoking smiley

друго си е петрол и злато нали, за това те са ми на ливъридж smiling smiley

Мен с едно ме чудите подобни екземпляри!!! Как може години наред да се изказваш против нуждата от купуване на имоти, а в същото време да не излизаш от този форум? Хайде някой съратник на Паламуда или самия той да отговори!eye popping smiley
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 22:18:35
avatar
Quote
palamud


ками камии... най-успешните ми сделки са по телефона, с хора които никога не съм виждал ...
даже и квитанция не ми трябва
за сведение работя вече с тях години. Измамниците ги надушвам от хиляди километри.

80% от поръчките са ми само по мейл... и не е имало издънки.

ама къде ти брокерски тарикатлъци...

Разбира се, така се поръчват анцузи и тениски.
Всички го знаят.
Само че, така не се купува имот- това, пак всички го знаят, ама не и ти.:]
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 22:48:12
Quote
darkside
Quote
TZARS

Продавача в напреднала възраст опитва продажба от м.Юни 2011г.
На такава цена години напред ще е продавач.
Дали е получил съвет от брокер, не знам.
Често продавачи използват това клише за да са "по-убедителни" при контакт с купувач.
Щом брокер е определил тази цена - то тя не се нуждае от коментар, според него.

@Янев е един от малцината пишещи с истинско име и "дал" реалните си фирма и телефон.
Повечето форумци се осветляват след кратко проучване.
Уважавам смелостта му да продаде имот и заживее под наем.
TZARS, този тип продавач е най-популярния. Мисленето му е некъде по средата между австралопитека и homo sapiens. Прав си за сичко тва. Само да добавя, тоя ход на Янев с продажбата не е само смелост, а вярна преценка на нещата и малко математика. Аз също живея под наем. Продадох лятото на 2009-та голям апартамент. Комшии и приятели ма обявиха за луд. Тва е нормално, австралопитеци има навсекъде около нас, баси....
Да ви кажа честно мен вече друго ма тревожи. С имотите е ясно: 5/10 години спад, след тва дъно (плато) с неизвестна дължина, после някакво "нагоре", но при ква парична единица и цени отсега изобщо не мое да се говори. Мен ма тревожи, че Португалия и Италия(!) вървят след Гърция към същия проблем, но там ако опростят нещо, тва вече ша повлияе сериозно на фин. система на съюза. И тогава борда ще подлежи най-малкото на сериозно обсъждане, щото нуждата от печатане на пари ще стане мноу сериозна.
Още нещо: правете разлика, спасяват банковата система, а не държавата/народа на Гърция!!! Напротив, сега гърците ще "повръщат" сичко което са яли, плюс яка лихва! Гърция нема да са оправи следващите 20 години, освен чудо да стане!
И още нещо: при една война с Иран и Сирия петрола ша скочи до 200$, некои казват, че и повече. Тва значи, че парите ша се превърнат в хартия, ма за тва никой не говори (за обезценяването на парите в световен план) , а нещата отиват на война!
Но тва не значи, че имотите ша станат предпочитана "валута"......напротив, интереса към имоти ша падне до нулата.....ежедневието и страха от бъдещето ша са новия хит! За имоти се мисли, когато виждаш бъдеще, просперитет и спокоен живот. А в тия времена по-добре да си мобилен......

Айдеее, пак края на света. И 300 долара да стане барела, бедният пак ще си е беден и обратното. И какво си се замислил за Португалия и Италия, сън не те хваща сигурно, а, леее, голямо мислене, голяма работа. И Иран, и Сирия, абе ти как въобще живееш, то си е човек само на успокоителни да го кара, баси.
А, още нещо, не че много ти вярвам, ама ако приемем, че е истина за големия апартамент и наема, то сега май най-голямото шубе не е за цената на петрола, а че няма никога да можеш да го купиш тоя апартамент отново, баси, независимо от цената и валутата, баси.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 23:01:31
avatar
Quote
darkside

Мен ма тревожи, че Португалия и Италия(!) вървят след Гърция към същия проблем......
..
Мен ме тревожиш единствено ти с твоите тревоги! Близко са до параноидна шизофрения. Днес, като всеки началник, бях на един интерактивен курс по обучение по психоанализа за държавни служители. Та се зачудих дали ти имаш нужда от психологическа помощ, сле като си се завайкал и притеснил за много по-силни икономики от нашата и то на индустриални държави като Италия, които в триъгълник в рамките на 30км. произвеждат "Бугати" , "Мазерати", "Ламборгини" и "Ферари".:}

Гледай сега:
[www.investor.bg]

ЛОША РАБОТА А?:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-13 23:03 от панелообитателя САХИБ.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 23:26:42
Драгомире, началнико, пак си се натряскал! Бива ли така? Намали я тая пърцуца!
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 23:38:08
avatar
Quote
149лв./м2
Драгомире, началнико, пак си се натряскал! Бива ли така? Намали я тая пърцуца!
Най накрая се усети как трябва да се обръщаш към мене! Само, че пак не е правилно. Трябва да е "Уважаеми г-н Началник"!
Затвори вратата отвън и пак влез и се представи подобаващо!:]
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
14-03-2012 - 09:18:41
avatar
Quote
камелия
Quote
palamud


щом се сипят обиди, значи съм уцелил smiling smiley

И какво пише в договора за посредничство - комисион се плаща на предварителн договор (тоалентна хартия)
И кога се сключва договор за посредничество? - преди брокера да ти е показал и една оферта - нищо че всичките са в интернет smiling smiley

айде отречете бре дребни мошенници - от загиващ вид smiling smiley

и машинопистките бяха много отворени на времето, ама сега никой не с е сеща за тях ....

Какво си уцелил, дрипльо?
Правиш се на велик във форум за имоти, ревейки непрекъснато колко са им високи цените и колко не са ти по джоба.
Каквото и да пише в договора за посредничество, то не касае голтак като теб, който е готов и предварителен договор да не подпише, че да не се задължи с нещо.
Кога ти показва брокера оферта, неграмотнико?
Когато му се обадиш, когато си определиш среща с него и му кажеш, че искаш да купуваш имот, поради което искаш оглед на това, което той оферира.
И след като подпишеш договор- ама, дали е за посредничество, дали за нещо друго, няма как да знаеш- щото нямаш причина да стъпиш в АНИ, както нямаш причина да обикаляш по адреси.:]
Е, като не се обадиш на брокера, като не искаш нищо от него, що си мислиш, че той ще хвърля боб, ще те намери в квартирката ти и ще ти падне на коляно, белким кандисаш да те заведе на оглед?
Чул си, че брокерите нямали работа, та плащали и самолета на клиентите, ама не схвана с рибешката си глава, че след като не можеш да го играеш клиент, го играеш форумния клоун:},
Толкова си нещастен, че ако го осъзнаваше, даси се хвърлил от по- високо- хем себе си да отървеш, хем форума от тъпоумието си.

Ками съвсем изтрещя smiling smiley

Никой нищо не каза срещу неоспоримия факт:

ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

Чл.8. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да изплати на ПОСРЕДНИКА, в деня на подписването на Предварителния договор, възнаграждение в размер на 3(три)%, без включено ДДС, от реално договорената цена. Плащането се удостоверява с надлежен платежен документ.

Крият се като бити пе..раси smiling smiley

Истината за Блона при НИ, казана през 2004
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
14-03-2012 - 09:39:59
Никой нищо не каза срещу неоспоримия факт:
----------------
Ако не беше толкова тъп,щеше да разбереш, че никой нищо не оспорва, това е част от договор между две страни, които имат право да се договарят каквото си искат, не разбирам кое толкова те притеснява и какво толкова искаш да оспорваме ? Да ти покажа ли договор, в който другата страна се задължава при подписването на ПД да ми плати 15 % от продажната цена , та да изтрещиш още повече от злоба и мъка ?
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
14-03-2012 - 09:48:27
avatar
Quote
palamud
Ками съвсем изтрещя smiling smiley

Никой нищо не каза срещу неоспоримия факт:

ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

Чл.8. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да изплати на ПОСРЕДНИКА, в деня на подписването на Предварителния договор, възнаграждение в размер на 3(три)%, без включено ДДС, от реално договорената цена. Плащането се удостоверява с надлежен платежен документ.

Крият се като бити пе..раси smiling smiley

Разбира се, че никой и нищо не казва срещу неоспоримият факт:
ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага и ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ плаща- което, преведено като за мишки като теб, означава сключен ДОБРОВОЛНО договор.
За да се стигне до него, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ е отишъл на крак при ПОСРЕДНИКА и е заявил писменото си желание да го наеме.
А, как и кога ще се разплащат, теб не те касае, щом нямаш намерение да ползваш посреднически услуги.
Това, че развяваш обвинително някакъв типов договор тук, показва една възможна договорка, която, пак ще ти повторя, е инициирана от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, а ти имаш свободната воля да не бъдеш такъв.
Когато научиш значението на думата, ще разбереш защо си смешен с реването си и изживяването си като жертва на този и онзи.
По твой тертип, я да те питам аз, ти какво работиш и колко получаваш?
Ама, извади и си покажи договора тук, с трудовата характеристика- какво точно ти влиза в задълженията...........че да преценя аз, пък и другите брокери, нищо че идея може да нямаме от дейността ти, дали си заслужаваш парите?
Хайде, да те видя дали ще ти стиска, или ще се покриеш като бит пе..раст?smoking smiley
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
14-03-2012 - 09:51:30
avatar
и понеже стана дума за договори, има и по-интерсни неща:

ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ дължи неустойка в следните случаи:

- Ако ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не изпълни задължението си по т. ІІ.1.д) и реализира сделка без посредничеството на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ дължи възнаграждението по т. ІІ.1.а) и неустойка в същия размер в тридневен срок след подписване на окончателен договор в нотариална форма.

- Ако ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е посочил КУПУВАЧ при договорените по-горе изисквания и ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ промени условията или се откаже от продажбата, последният дължи на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ неустойка в размер на възнагараждението по т.II.1.а) в тридневен срок след поканата за сключване на предварителен договор с посочен от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ КУПУВАЧ, връчена по съответния ред.

С една дума, продавача няма право да сваля цената например - нали ще намелее комисионна на дрипавото брокерче от село...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход