Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери плащат самолета на клиенти

Публикувано от 149лв./м2 
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 18:11:36
avatar
Quote
Imotko
Quote
palamud
Quote
камелия
Quote
Kilmister

По-големи измамници от брокерите има ли ???

Аха, тия с честната мъжка дума и квитанцийката.:]

ками камии... най-успешните ми сделки са по телефона, с хора които никога не съм виждал ...
даже и квитанция не ми трябва
за сведение работя вече с тях години. Измамниците ги надушвам от хиляди километри.

80% от поръчките са ми само по мейл... и не е имало издънки.

ама къде ти брокерски тарикатлъци...

80% по мейла? Купувал си си тениски и патъци по Интернет, браво.

не разбрах дали това е обида smiling smiley

тухли и цимент за мен си е по-обидно, но и това съм купувал по мейла. гипскартона също не е за подценяване smoking smiley

друго си е петрол и злато нали, за това те са ми на ливъридж smiling smiley
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 18:33:23
Камелия, ще ти цитирам отново какво си написала ти:
Предварителният договор го сключва продавачът с купувачът и това не касае посредника

Аз коментирам написаното от теб. Никъде не съм написал нещо против предварителния договор или че не може да има сделка без посредник.

Да твърдиш, че посредника НЕ ГО КАСАЕ предварителния договор, когато той си получава парите за свършената работа, е неадекватно.

Преди време някой друг го беше написал отново същото, не ми се рови.

----
Имотко, симпатичен си ми и ще ти отговоря какъв съм.

Имотко, абсолютно никога не съм крил от коя страна съм - за мен цените бяха много високи, продадох имот преди няколко години, когато ми се стори, че е абсурдно имота да струва толкова (TZARS ми е свидетел, не го познавам на живо, но знае за какво става дума, тъй като му го бях предложил за негов клиент), парите ми се трупат на депозит, и от лихви, и от ежемесечни довнасяния от моя страна, като от тогава до сега са около x2.5 на първоначалната сума, след като извадя разхода за живота ми под наем.

Аз проблем с това нямам - развих си бизнеса още през този период от живота ми, поживях под наем на две места, натрупах предостатъчно средства и съм пред строеж.

Във Варна цените в момента са неадекватни в 80% от офертите - нямаш идея колко са все още много над 1000е в района, където съм живял и където живея в момента. Оглеждам се и да купя нещо, не го крия.

Онзи ден звъннах на едно листче, залепено на входа - продавам спешно апартамент в района, договаряне. Веднага звъннах, вдигна ми един човек в напреднала възраст. Продава 107кв. чисти в кв. Чайка, бл. 19, втори етаж над гаражи.

Ако някой брокер иска - ще му дам телефона на собственика.

Та звъннах му, питах го за апартамента, за ремонт бил, без асансьор. Асансьора за мен е задължителен и му го казах, той ми каза е добре де поне ела го виж... Казах му, че нямам желание. Тогава той ми каза следното, Бога ми, цитирам го дословно:
"Виж аз съм разбран човек, не съм като другите алчен, гледам ги по над 1000 евро искат на квадрат, аз 950е му искам".

Да ви кажа ли кой го е ориентирал в цените човека?
Брокер. Брокер го е посъветвал да иска за това "бижу" тази сума.
Иво беше писал, че такива ги отсвирва.
Ако Иво беше във Варна с удоволствие щях да му кажа какво и къде търся, за да знам, че такива предложения няма да има.

Тук обаче стана нещо интересно.

Във времето съм писал само с истинското си име, дал съм адреса на фирмата ми (Сахиб да потвърди winking smiley), доказал съм, че съм купувал или продавал имот последните 3 години (TZARS ще спомена отново), писал съм дори в кой блок живея в момента.
Въпреки това от време на време не спират да ме наричат "василев" *beer*

Не знам какво още искате от мен *pardon*
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 18:34:25
Quote
Imotko
А Янев е прикрит сривльо, иначе добре възпитан и не му личи. Търсеше имот и може затова да е понамразил брокерите.
Imotko никой не мрази брокерите щото търси имот.Селските им номера са отвратителни и са непочтени.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 20:07:11
Стига сте поставяли всички брокери под един знаменател, щото и клиентите половината са идиоти, ама не съм чул някой брокер да се оплаква.
Повече в брокерската тема няма да пиша.

Янев, никой не го е посъветвал твоя дядо, прочел е цените и е намалил съотвено неговата до "продаваеми" нива, няма да се мине или да го подарява, я. Хляб и сол ще яде, ама без пари няма да го даде.
Ако във Варна цените са такива, каквито пишеш, доста сте далече от истината.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 20:25:56
Tук си прав както има непочтени брокери така има и непочтени купувачи и продавачи.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 20:48:36
avatar
Quote
Атанас Янев
Онзи ден звъннах на едно листче, залепено на входа - продавам спешно апартамент в района, договаряне. Веднага звъннах, вдигна ми един човек в напреднала възраст. Продава 107кв. чисти в кв. Чайка, бл. 19, втори етаж над гаражи..........
"Виж аз съм разбран човек, не съм като другите алчен, гледам ги по над 1000 евро искат на квадрат, аз 950е му искам".
Да ви кажа ли кой го е ориентирал в цените човека? Брокер. Брокер го е посъветвал да иска за това "бижу" тази сума.

Във времето съм писал само с истинското си име, дал съм адреса на фирмата ми (Сахиб да потвърди), доказал съм, че съм купувал или продавал имот последните 3 години (TZARS ще спомена отново), писал съм дори в кой блок живея в момента.
Въпреки това от време на време не спират да ме наричат "василев"

Продавача в напреднала възраст опитва продажба от м.Юни 2011г.
На такава цена години напред ще е продавач.
Дали е получил съвет от брокер, не знам.
Често продавачи използват това клише за да са "по-убедителни" при контакт с купувач.
Щом брокер е определил тази цена - то тя не се нуждае от коментар, според него.

@Янев е един от малцината пишещи с истинско име и "дал" реалните си фирма и телефон.
Повечето форумци се осветляват след кратко проучване.
Уважавам смелостта му да продаде имот и заживее под наем.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 21:22:12
avatar
Quote
palamud


щом се сипят обиди, значи съм уцелил smiling smiley

И какво пише в договора за посредничство - комисион се плаща на предварителн договор (тоалентна хартия)
И кога се сключва договор за посредничество? - преди брокера да ти е показал и една оферта - нищо че всичките са в интернет smiling smiley

айде отречете бре дребни мошенници - от загиващ вид smiling smiley

и машинопистките бяха много отворени на времето, ама сега никой не с е сеща за тях ....

Какво си уцелил, дрипльо?
Правиш се на велик във форум за имоти, ревейки непрекъснато колко са им високи цените и колко не са ти по джоба.
Каквото и да пише в договора за посредничество, то не касае голтак като теб, който е готов и предварителен договор да не подпише, че да не се задължи с нещо.
Кога ти показва брокера оферта, неграмотнико?
Когато му се обадиш, когато си определиш среща с него и му кажеш, че искаш да купуваш имот, поради което искаш оглед на това, което той оферира.
И след като подпишеш договор- ама, дали е за посредничество, дали за нещо друго, няма как да знаеш- щото нямаш причина да стъпиш в АНИ, както нямаш причина да обикаляш по адреси.:]
Е, като не се обадиш на брокера, като не искаш нищо от него, що си мислиш, че той ще хвърля боб, ще те намери в квартирката ти и ще ти падне на коляно, белким кандисаш да те заведе на оглед?
Чул си, че брокерите нямали работа, та плащали и самолета на клиентите, ама не схвана с рибешката си глава, че след като не можеш да го играеш клиент, го играеш форумния клоун:},
Толкова си нещастен, че ако го осъзнаваше, даси се хвърлил от по- високо- хем себе си да отървеш, хем форума от тъпоумието си.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 21:29:20
avatar
Quote
Атанас Янев
Камелия, ще ти цитирам отново какво си написала ти:
Предварителният договор го сключва продавачът с купувачът и това не касае посредника

Аз коментирам написаното от теб. Никъде не съм написал нещо против предварителния договор или че не може да има сделка без посредник.

Да твърдиш, че посредника НЕ ГО КАСАЕ предварителния договор, когато той си получава парите за свършената работа, е неадекватно.

Преди време някой друг го беше написал отново същото, не ми се рови.

А, да прочете поста, на който това ми изречение, е отговор?
Да видя, че въобще не съм разисквала участие на брокер?
Че реакцията ми е единствено на тъпото му твърдение за анахронизма на предварителния договор.
Що се отнася до посредничеството, каквото съм имала да кажа, съм го направила и не мисля да обяснявам на всеки нов кретен, който се появи и почне да хвърля кал от висотата на анонимността си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-13 21:30 от камелия.
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 22:01:46
avatar
Quote
palamud


предварителния договор е измислен точно от посредниците.

Да си чувал нещо за Омарбалиев?
Да си чел Ръководство за нотариална дейност?
Когато си тъп, е завинаги!:]
Re: Брокери плащат самолета на клиенти
13-03-2012 - 22:01:47
Quote
TZARS

Продавача в напреднала възраст опитва продажба от м.Юни 2011г.
На такава цена години напред ще е продавач.
Дали е получил съвет от брокер, не знам.
Често продавачи използват това клише за да са "по-убедителни" при контакт с купувач.
Щом брокер е определил тази цена - то тя не се нуждае от коментар, според него.

@Янев е един от малцината пишещи с истинско име и "дал" реалните си фирма и телефон.
Повечето форумци се осветляват след кратко проучване.
Уважавам смелостта му да продаде имот и заживее под наем.
TZARS, този тип продавач е най-популярния. Мисленето му е некъде по средата между австралопитека и homo sapiens. Прав си за сичко тва. Само да добавя, тоя ход на Янев с продажбата не е само смелост, а вярна преценка на нещата и малко математика. Аз също живея под наем. Продадох лятото на 2009-та голям апартамент. Комшии и приятели ма обявиха за луд. Тва е нормално, австралопитеци има навсекъде около нас, баси....
Да ви кажа честно мен вече друго ма тревожи. С имотите е ясно: 5/10 години спад, след тва дъно (плато) с неизвестна дължина, после някакво "нагоре", но при ква парична единица и цени отсега изобщо не мое да се говори. Мен ма тревожи, че Португалия и Италия(!) вървят след Гърция към същия проблем, но там ако опростят нещо, тва вече ша повлияе сериозно на фин. система на съюза. И тогава борда ще подлежи най-малкото на сериозно обсъждане, щото нуждата от печатане на пари ще стане мноу сериозна.
Още нещо: правете разлика, спасяват банковата система, а не държавата/народа на Гърция!!! Напротив, сега гърците ще "повръщат" сичко което са яли, плюс яка лихва! Гърция нема да са оправи следващите 20 години, освен чудо да стане!
И още нещо: при една война с Иран и Сирия петрола ша скочи до 200$, некои казват, че и повече. Тва значи, че парите ша се превърнат в хартия, ма за тва никой не говори (за обезценяването на парите в световен план) , а нещата отиват на война!
Но тва не значи, че имотите ша станат предпочитана "валута"......напротив, интереса към имоти ша падне до нулата.....ежедневието и страха от бъдещето ша са новия хит! За имоти се мисли, когато виждаш бъдеще, просперитет и спокоен живот. А в тия времена по-добре да си мобилен......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход