Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна

Публикувано от OwnerBG 
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:07:04
И какво от това?
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:19:15
avatar
Quote
др. Иванов
Народе прост и вироглав!
Ще споделя факти. До преди 2-3 години строители даваха луди пари за реклама на готови апартаменти и никой не се обаждаше по 2-3 месеца, това са ми го споделяли лично. Аз нито съм пускал обяви, нито дори съм оставил телефон, че ще продавам, защото беше безмислено. За последния месец няколко човека са ме търсили при комшиите(на строежа) за да питат дали се продават апартаменти, а двама са ми взели телефона и ми се обадиха. Дори мисля тези дни да сложа телефон. При комшията отсреща цените бяха 708Е/м2 на гола тухла(неизмазана), без асансьор на 4 етажа + тавански и без парко места. Та като ходих последния път, преди около месец, ги беше продал всички и вече 4-5 семества са се нанесли.
Не коментирам какво става с пазара, споделям факти, а както многократно съм казвал - цени падат с години, но се качват с дни.

Много вярно. *bow*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:23:51
Quote
OwnerBG
Каквото и да си говорите, пазара отлепи и е въпрос на време да се усети от всички. А тогава ще е късно за добри зззделки. Просто лични впечатления и не е препоръка да скачате в проблеми. Стойте и чакайте някой мастит йексперт да ви го каже. След като се е налапал.
А дали не е някакъв моментен пик при теб?
Пазарът на всичко е в апатия (не само на НИ), повишаване на цените на стоки от първа необходимост, горива и др. В момента западна Европа е пак в застой, а да се надяваме да не влезе в нова рецесия. Безработицата расте - 36000 нови безработни.
Може би една от добрите новини е, че за малък период от време Гърция се спаси от фалит, но с това се плашеха хората да не им се загубят парите в банките или от разпад на евро-зоната и несигурност в еврото, т.е. сега няма да бързат да купуват на всяка цена.
А и по един пазар не се съди от единични сделки. При тебе ако сделките от 5 са станали 7 може да си е късмет, но при друг да са от 5 на 3. А и като има ръст в продажбите, защо уволнявате 1408 обучени хора само за февруари? После трябва да обучавате на ново тези кадри, а това си е време и пари.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:37:49
avatar
Quote
hunterA
Quote
OwnerBG
Каквото и да си говорите, пазара отлепи и е въпрос на време да се усети от всички. А тогава ще е късно за добри зззделки. Просто лични впечатления и не е препоръка да скачате в проблеми. Стойте и чакайте някой мастит йексперт да ви го каже. След като се е налапал.
А дали не е някакъв моментен пик при теб?
Пазарът на всичко е в апатия (не само на НИ), повишаване на цените на стоки от първа необходимост, горива и др. В момента западна Европа е пак в застой, а да се надяваме да не влезе в нова рецесия. Безработицата расте - 36000 нови безработни.
Може би една от добрите новини е, че за малък период от време Гърция се спаси от фалит, но с това се плашеха хората да не им се загубят парите в банките или от разпад на евро-зоната и несигурност в еврото, т.е. сега няма да бързат да купуват на всяка цена.
А и по един пазар не се съди от единични сделки. При тебе ако сделките от 5 са станали 7 може да си е късмет, но при друг да са от 5 на 3. А и като има ръст в продажбите, защо уволнявате 1408 обучени хора само за февруари? После трябва да обучавате на ново тези кадри, а това си е време и пари.

Мнението ти е предположение че съм брокер. А аз не съм. Налага се да участвам в сделки, но по друг начин. Имот не се купува от страх за съхранение на пари. Има един куп други причини. Може да са се струпали някои от тях и да насочват хората към покупка. А и да не забравяме, че където свършва логиката, започва България. *ok*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:43:13
avatar
Quote
hunterA
А и по един пазар не се съди от единични сделки.
При тебе ако сделките от 5 са станали 7 може да си е късмет, но при друг да са от 5 на 3..

Така е, затова на всеки 3 месеца излизат данните от АВ и се вижда резултата.

Мой познат има АНИ във Варна с 4 брокера, отвори и втора АНИ с 4 брокера в София.
Във Варна хората му печени, но резултата е незадоволителен.
Софийския му офис е с новаци но избива рибата. Всичко е шанс.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:52:42
Quote
OwnerBG
Мнението ти е предположение че съм брокер. А аз не съм. Налага се да участвам в сделки, но по друг начин. Имот не се купува от страх за съхранение на пари. Има един куп други причини. Може да са се струпали някои от тях и да насочват хората към покупка. А и да не забравяме, че където свършва логиката, започва България. *ok*
За болднатото *bow*. Иначе за логиката е така, но хората стрелнали се в последно време май точно страхуващите се надделяваха, поне от моите познати. Иначе за тези в нужда те винаги са си били константа. Др. са чакащите да закупят на по добри цени, но за тях от значение ще е сваляне на лихвите по депозитите, сваляне на лихвите по кредитите, повишаване на наемите, трусове или фалити на банки. До тогава апатия и някой в нужда или заблуден да купува ми се струва. Изхода е подобряване на ситуацията в България и западна Европа, работа на хората, ръст на заплатите и най вече сигурност. А цените и сделките от самосебеси ще се увеличат без да се бутат зорлем.


Quote
TZARS
Така е, затова на всеки 3 месеца излизат данните от АВ и се вижда резултата.
Да и преди това няма как да се спори за пик в продажбите. По е интересно и от какво е продиктуван, ако го има. Дали не е гореописания "СТРАХ" и колко ли е продължил ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-10 11:56 от hunterA.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:57:54
Quote
hunterA
Quote
OwnerBG
Мнението ти е предположение че съм брокер. А аз не съм. Налага се да участвам в сделки, но по друг начин. Имот не се купува от страх за съхранение на пари. Има един куп други причини. Може да са се струпали някои от тях и да насочват хората към покупка. А и да не забравяме, че където свършва логиката, започва България. *ok*
За болднатото *bow*. Иначе за логиката е така, но хората стрелнали се в последно време май точно страхуващите се надделяваха, поне от моите познати. Иначе за тези в нужда те винаги са си били константа. Др. са чакащите да закупят на по добри цени, но за тях от значение ще е сваляне на лихвите по депозитите, сваляне на лихвите по кредитите, повишаване на наемите, трусове или фалити на банки. До тогава апатия и някой в нужда или заблуден да купува ми се струва. Изхода е подобряване на ситуацията в България и западна Европа, работа на хората, ръст на заплатите и най вече сигурност. А цените и сделките от самосебеси ще се увеличат без да се бутат зорлем.

Абсолютно вярно!!!

Въпросите са:
Как(?), кога(?) и на каква цена ще стане?...


winking smiley
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 11:58:59
Quote
OwnerBG
Каквото и да си говорите, пазара отлепи и е въпрос на време да се усети от всички. А тогава ще е късно за добри зззделки. Просто лични впечатления и не е препоръка да скачате в проблеми. Стойте и чакайте някой мастит йексперт да ви го каже. След като се е налапал.

Само да напомня една азбучна истина - в икономическата наука / за разлика от главите на някои възторжени хаховци/ съществува правилото, че един процес се оценява на базата на най-малко две последователни тримесечия. Ще знаем със сигурност, че пазарът е "отлепил" някъде в началото на есента, следователно. Плюс това нарастването на пазара не води до моменталното рязко вдигане на цените, има инерция в тези неща и то немалка.
Така че, нека не прекаляваме с фанфарите, което има да се случи, ще се случи, няма как!
winking smiley
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 12:46:10
Икономиката не е наука! Пари се правят не като чакаш отчетите по тримесечия, защото печелят първите, а не добрите. Ако наистина започне ръст след 6 месеца цените ще са такива, че ще е бизмислено да четеш отчети. Една ситуация трябва да я усетиш, а вашата е като на ония дето викал за помощ защото го захапал един вълк, а тези дето го чули взели да му обясняват, че вълците намалявали, много емигрирали в чужбина, останалите тука били сити и вероятността да го нападнат е съвсем малка и т.н., докато вълкът не изял викащия.
Когато нещо се стане е все едно дали е логично или не, дали има основания да се случи или няма. То става. Може още да не е станоло, но когато стане няма да се повлияе и на йота от написаното тук.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 13:30:05
Давайте бацета, слушайте другаря - купувайте - сега е момента за апартамента!
След 6 месеца цените ще са по 2000 еврака за българо-брокерски метър квадратен (ббм2*)!
Купувайте, че не останаха! *angel*



* ббм2 - новаторска, прогресивно-намаляваща мерна единица, която в момента е приблизително равна на 0.76311 стандартни квадратни метра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход