Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна

Публикувано от OwnerBG 
Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
09-03-2012 - 22:59:05
avatar
Каквото и да си говорите, пазара отлепи и е въпрос на време да се усети от всички. А тогава ще е късно за добри зззделки. Просто лични впечатления и не е препоръка да скачате в проблеми. Стойте и чакайте някой мастит йексперт да ви го каже. След като се е налапал.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 00:02:13
прекалил си с ракията



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-10 00:31 от nradev.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 00:02:24
Усещаме , как да не усещаме.
Пазара пак си отлепи и тръгна надолу, ама това ще го разберат всички накрая на годината като обобщят с колко процента са паднали цените.
Все пак цяла година ще има всевъзможни раздвижвания, отлепяния, тръгване, стартиране, и много много надежда.
Ако от сега почнем да се радваме много бурно, до края на годината какво ще правим. Трябва да има някаква динамична градация тази радост, иначе след месец никой няма да помни нищо и пак трябва да се пишат дълги и обяснителни статии. smiling smiley

Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам !
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 00:04:29
avatar
Quote
OwnerBG
Каквото и да си говорите, пазара отлепи и е въпрос на време да се усети от всички. А тогава ще е късно за добри зззделки. Просто лични впечатления и не е препоръка да скачате в проблеми. Стойте и чакайте някой мастит йексперт да ви го каже. След като се е налапал.

НАЗДРАВЕ *beer*
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 00:35:58
Скоро някой от големите строители ще плъзне на пазара няколко обекта от ония с по 100 и нагоре апартамента на цени 50% от сегашните цени. До месец след това ще го направят още 10 едри риби. От там нататък пазара така ще „ТРЪГНЕ“, че нема спиране!
Ако искате да станете свидетели на разтеж в цените спрете цигарите и алкохола, 80% растителна храна от която 60% сурова, никакви червени меса и без рафинирани продукти (сол, захар, бели брашна и др.) и много спорт предимно кардио .....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-10 00:36 от granit.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 09:50:35
Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна

НЕ...

winking smiley
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 10:23:58
Кой пазар. В Куртово конаре, в столицата на най-бедната и мизерна европейска държава или къде.
Нещо май стотиците статии за раздвижване станаха емблематичен обект на подигравка да решихте да смените репертоара с отлепяне.
Убаво, се отлепи щом казвате. Рррррррррррръст на отлепянето и наздраве *drink1*

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 10:29:33
Народе прост и вироглав!
Ще споделя факти. До преди 2-3 години строители даваха луди пари за реклама на готови апартаменти и никой не се обаждаше по 2-3 месеца, това са ми го споделяли лично. Аз нито съм пускал обяви, нито дори съм оставил телефон, че ще продавам, защото беше безмислено. За последния месец няколко човека са ме търсили при комшиите(на строежа) за да питат дали се продават апартаменти, а двама са ми взели телефона и ми се обадиха. Дори мисля тези дни да сложа телефон. При комшията отсреща цените бяха 708Е/м2 на гола тухла(неизмазана), без асансьор на 4 етажа + тавански и без парко места. Та като ходих последния път, преди около месец, ги беше продал всички и вече 4-5 семества са се нанесли.
Не коментирам какво става с пазара, споделям факти, а както многократно съм казвал - цени падат с години, но се качват с дни.
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 10:33:51
Quote
др. Иванов
Народе прост и вироглав!
Ще споделя факти. До преди 2-3 години строители даваха луди пари за реклама на готови апартаменти и никой не се обаждаше по 2-3 месеца, това са ми го споделяли лично. Аз нито съм пускал обяви, нито дори съм оставил телефон, че ще продавам, защото беше безмислено. За последния месец няколко човека са ме търсили при комшиите(на строежа) за да питат дали се продават апартаменти, а двама са ми взели телефона и ми се обадиха. Дори мисля тези дни да сложа телефон. При комшията отсреща цените бяха 708Е/м2 на гола тухла(неизмазана), без асансьор на 4 етажа + тавански и без парко места. Та като ходих последния път, преди около месец, ги беше продал всички и вече 4-5 семества са се нанесли.
Не коментирам какво става с пазара, споделям факти, а както многократно съм казвал - цени падат с години, но се качват с дни.
Наздраве и на тебе
Re: Е добре де, не усещате ли че пазара тръгна
10-03-2012 - 10:36:26
Общият пазар на търговете за имоти възлиза на почти 3.5 млрд. лв. за 2011 г., което представлява увеличение с 20% на годишна базаРрррррррррррръст , сочат даннита на сайта, който оперира най-голямата база данни с търгове за имоти в страната /60 000 търга/. Същевременно бройките на търговете за имоти са се увеличили с 61% за изминалата годинаРРРРРРрррррррррраздвижване , като най-голяма активизация се забелязва в търговете за имоти на държавните съдебни изпълнители – увеличение с 269%Отттттттттттлепяне , НАП /бившата агенция за държавно вземане/ - увеличение с 530% и частните търгове – увеличение с 360% в броя обявени търговеРрррррррррррръст . Статистиката дава основания да се смята, че се обявяват все повече търгове, но на все по-ниски стойности, предаде spekulanti.com

Най-голям пазарен дял в този сегмент заема частното съдебно изпълнение /82%/Ррррррррррррръст , следвано от 11.5%Отттттттттттлепяне на държавните структури /НАП, министерства, държавни ведомства, синдици и др/ и общините – 5.4 % от пазара.РРРРРРрррррррррраздвижване

При всички организатори на търгове се забелязва голям растеж, като в абсолютни стойности частното съдебно изпълнение бележи ръст от 70%Ррррррррррррръст . Това се дължи на факта, че частните съдебни изпълнители са принудени да обявяват един имот на няколко поредни търга, поради липсата на купувачи. Трудностите се обясняват с ниският интерес на банките да кредитират такива покупки и законодателните ограничения, коментират от Targ.bg.

Държавното съдебно изпълнение бележи рекорд през изминалата година, като обявените търгове са се увеличили с 260%Ррррррррррррръст . Същевременно, стойностите им се увеличават с едва 44%РРРРРРрррррррррраздвижване , което показва, че държавните съдебни изпълнители продават все повече, но евтини имоти.

Общините също са станали изключително активни при продажбата на общинско имущество. За 1 година стойността на имотите продавани на търг чрез общините се е увеличила с 31%Отттттттттттлепяне , а бройките на търговете с 53%РРРРРРрррррррррраздвижване . През есента на 2011 г. /преди и по време на изборите/ се е наблюдавало затишие, но през декември месец се бележи абсолютен рекорд в обявените общински имоти на търг – почти 800 търга само за месецРРРРРРрррррррррраздвижване . Причините за това могат да се търсят и в стремежа на общините да дофинансират бюджетите си.

Търговете от държавните структури също бележат сериозен ръст – над 150%Ррррррррррррръст в абсолютни стойности и над 200% в бройките обявени търгове. Това се дължи на активизацията на НАП и главоломното увеличение на публичните продажби на имоти, собственост на длъжници на държаватаРРРРРРрррррррррраздвижване .

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход