Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?

Публикувано от Продавач 
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:11:15
Продавач, не ме интересува броя на сделките, а реалната цена на която са сключени.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:39:20
avatar
Quote
hunterA
Продавач много благодаря за информацията. Честно нямам много време, но докато обядвах реших да погледна за София. Наистина много интересни данни за 2011г. особено в графа "Възбрани". Да споделя малко любопитни данни:

Тримесечие /// Продажби // Възбрани

1-во // 3644 // 1154
2-ро // 6938 // 1986
3-то // 3971 // 1646
4-то // 6045 // 1883

Общо: 20599 // 6669

или от всички нови продажби възбраните (имотите които ще отидат при ЧСИ) възлизат на 32%. Дали не трябва да се погледнат и дискутират и тези данни *pardon*

Не е съвсем така!
Възбраните няма начин да се отнасят за тази година, тъй като самата процедура е достатъчно дълга.
Това са възбрани за ипотекирани имоти в предишни години и съвсем не всички са заради отпуснат кредит срещу ипотека на закупеното жилище.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:42:28
avatar
Quote
drakkar
Quote
камелия
Quote
drakkar
Аз пък казвам, че са завишени двойно в момента спрямо справедливите от 2001 г. към които уверено сме се запътили.


Значи, през 2001г. цените са били справедливи, а сега са завишени двойно?

МИНИМАЛНА РАБОТНА ЗАПЛАТА : 01.04.2001 г. 79 лв.; 01.04.2001г. -30.09.2001 г. 85 лв.
За първите девет месеца на 2001г. средната работна заплата за страната е 252 лв.

А, да посмяташ малко, че ми стана интересно!:]

Никога не съм работил за минимална заплата. Според теб бедните не участват на пазара на имоти, така че примери си минималната заплата не давай. Коментирай поста на дичката, аз не съм толкова интересен.

Не се изнизвай като мокра връв!
Ти говориш за " справедливите цени през 2001г.", а не за справедливите спрямо заплатата ти, цени.
Давам ти данни, да защитиш твърдението си.
Ама, къде по- лесно е да мяташ безсмислици и после да подвиваш опашка.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:42:32
Quote
hunterA
Продавач много благодаря за информацията. Честно нямам много време, но докато обядвах реших да погледна за София. Наистина много интересни данни за 2011г. особено в графа "Възбрани". Да споделя малко любопитни данни:

Тримесечие /// Продажби // Възбрани

1-во // 3644 // 1154
2-ро // 6938 // 1986
3-то // 3971 // 1646
4-то // 6045 // 1883

Общо: 20599 // 6669

или от всички нови продажби възбраните (имотите които ще отидат при ЧСИ) възлизат на 32%. Дали не трябва да се погледнат и дискутират и тези данни *pardon*

От къде тръгна темата ти къде я закопа.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:48:18
avatar
камелия, не считай, че си длъжна да отговаряш на всяко мнение. Дай си малко почивка.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:53:09
avatar
Quote
drakkar
камелия, не считай, че си длъжна да отговаряш на всяко мнение. Дай си малко почивка.

Ха,ха!
Длъжна съм да ти покажа, че пишеш глупости, заради теб самия- дано стоплиш и престанеш да се излагаш.
За сега, не ти се получава.:]
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:54:00
Quote
камелия
Quote
hunterA
Продавач много благодаря за информацията. Честно нямам много време, но докато обядвах реших да погледна за София. Наистина много интересни данни за 2011г. особено в графа "Възбрани". Да споделя малко любопитни данни:

Тримесечие /// Продажби // Възбрани

1-во // 3644 // 1154
2-ро // 6938 // 1986
3-то // 3971 // 1646
4-то // 6045 // 1883

Общо: 20599 // 6669

или от всички нови продажби възбраните (имотите които ще отидат при ЧСИ) възлизат на 32%. Дали не трябва да се погледнат и дискутират и тези данни *pardon*

Не е съвсем така!
Възбраните няма начин да се отнасят за тази година, тъй като самата процедура е достатъчно дълга.
Това са възбрани за ипотекирани имоти в предишни години и съвсем не всички са заради отпуснат кредит срещу ипотека на закупеното жилище.
Права си не са всички с ипотека, но са имоти които в голямата си част ще излязат при ЧСИ. А бяха времена когато говорехте, че максимум 5% от всички имоти са в ръцете на ЧСИ. Е времената явно са се променили.

jores така се получи. Графата ипотеки е до графата възбрани и не се сдържах.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 15:05:12
avatar
Quote
hunterA

Права си не са всички с ипотека, но са имоти които в голямата си част ще излязат при ЧСИ. А бяха времена когато говорехте, че максимум 5% от всички имоти са в ръцете на ЧСИ. Е времената явно са се променили.

jores така се получи. Графата ипотеки е до графата възбрани и не се сдържах.

Ето, това ти твърдение не виждам с какво е подплатено?
Времената се менят, наистина, което не пречи и новите продажби да са с над 50% ипотеки.
Което значи, че винаги има хора, които могат да си позволят нещо, което други не могат.
И ако се замислиш, при рестриктивната политика сега, на банките, дали ще се увеличава броя на не можещите да покриват ипотеката си?
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 15:21:48
Според имотния 90% от сделките му са с кредит, а той както знаем има над 1000 сделки... Също така изразява мнение, че цените няма повече да падат. Аз пък казвам, че са завишени двойно в момента спрямо справедливите от 2001 г. към които уверено сме се запътили.
----------------------
В момента положението е същото, имам петима реални купувачи, които гледат имоти от два три дни и всичките са с кредит. Ето ти разликата между нас - аз пиша това, което реално ми се случва днес на пазара, ти пишеш глупости- "завишени двойно" и "справедливите цени", този термин откъде го изкопа, това е поредният ти бисер - безумие?!
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 15:33:48
avatar
Quote
имотен
Според имотния 90% от сделките му са с кредит, а той както знаем има над 1000 сделки... Също така изразява мнение, че цените няма повече да падат. Аз пък казвам, че са завишени двойно в момента спрямо справедливите от 2001 г. към които уверено сме се запътили.
----------------------
В момента положението е същото, имам петима реални купувачи, които гледат имоти от два три дни и всичките са с кредит. Ето ти разликата между нас - аз пиша това, което реално ми се случва днес на пазара, ти пишеш глупости- "завишени двойно" и "справедливите цени", този термин откъде го изкопа, това е поредният ти бисер - безумие?!

Ето мнението на imotko, който е от вашия лагер. На 2-ра страница в темата.
Quote
Imotko
Не повече от 20% са с кредит, даже няма и толкова. Както виждате пазар си има не малък, а народът се опари с кредитите и трудно взема.
Та много малък процент от покупките са с кредити.
Две коренно противоположни мнения. На кого да вярваме ?!?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход