Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:58:07
Quote
имотен
валси, здравно неосигурени, не значи непременно безработни.
Имотен, ти беше брокера без здравни вноски *pardon* ? Та може да видиш каква е приликата и разликата.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 13:02:29
@bez-imotniq
Виж с'а, баце. Ти явно си фен на крадците, ама мен много ме дразнят.
А работата с пожеланията ми е много проста, аз пожелавам само неща които така или иначе вече се вижда, че се задават.
Не знам има ли Господ на тоя свят, но краткия ми живот ме е убедил че "всичко се връща" не е само празен лаф.
Та така и с крадците - и те и семейството им имат приятен, но често кратък живот, а дечицата им имат склонност да се претрепват с автомобили, свръхдози или в мелета (с ножове) по чалготеките.
Та така...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-12 13:03 от Panther1.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 13:30:00
мога да го сложа и като подпис даже
-------------
Ще ти отива.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 13:32:03
Quote
Panther1
@крокодил
Информацията е от 2011. И реалната информация е "5% от депозитите държат в себе си 2/3 от депозитите". За собствениците няма статистика. Данните са на БНБ. Довечера мога да седна пак да ги сметна като имам време.
Понижил съм ги на 1% по лични наблюдения върху държавата. Аз също не държа да съм винаги прав. Ако искаш да ги смяташ за 25% твоя воля.
Пари от чужденци няма - това е фактор за понижаване на цените. Необосновано високи доходи няма - пак фактор за понижаване. Ако нямат пари хората - с какво ще купуват?
Безработицата е дълга и широка - първо статистиката там е смешна, второ по принцип да се обсъжда безработицата при условие че близо 1.5 милиона души (сигурно наближават вече 20% от населението) са прогонени от страната поради смешно заплащане или поради абсолютна липса на възможност за реализация си е е сериозен цинизъм. Но дори и според смешната статистика безработицата е доста висока, не знам какъв минимум виждаш. Имотите на лица които не могат да си обслужват кредитите можа да са на пазара, но не са продадени - това само увеличава предлагането и сваля цените.

Та дотук от всички аргументи единствения, който има смисъл е: АКО има някакво евентуално рязко повишаване на инфлацията, парите МОЖЕ да се спасят в имоти. И двете са предположения.
Няма лошо - купи си имоти.

Лична прогноза - до края на тази година още поне 10% надолу. Средно на всички имоти в София по данни на НСИ. За "качествените" не знам - то и без това такива почти няма. *angel*

Статията е от 2011 но обследва само и единствено данни от 2010 год. *pardon*


Липсата на свежи пари от чужденци е факт от 2008 год ... а не е нововъзникнал такъв през 2012 год. ....
Липсата на необосновано високи доходи е факт от 2008 год а не е нововъзникнал такъв през 2012 год ...

Именно това се опитвам да обясня от някоко поста на сам .... няма НОВОВЪЗНИКНАЛИ причини за натиск на цените надолу ....
Всички причини, които са повлияли натози процес са вече съществуващи и то не от ден-два ... и са изчерпали своето въздействие ....

В крайна сметка времето ще покаже, кой е прав smiling smiley
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 13:33:35
валсодарчо, знам, че си купи и нямам никакво намерение да те провокирам, само продължавам да се чудя откъде самочувствие у теб и още няколко спецове тук да казвате какво се случва днес на пазара, като нямате представа ?
Хайде да питам и теб като оня провинциалния лигльо : това -"

За да има пазар за имоти, насреща трябва да има платежоспособно търсене, а такова дефакто няма.
Хората, които могат да си позволят имот, не са повече от 5-10% на фона на тези, на които би им се искало да го имат."

как го разбра ?
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 13:40:50
avatar
Quote
имотен


как го разбра ?

Методът се нарича дедукция.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 13:51:08
Quote
имотен

Хайде да питам и теб като оня провинциалния лигльо : това -"

За да има пазар за имоти, насреща трябва да има платежоспособно търсене, а такова дефакто няма.
Хората, които могат да си позволят имот, не са повече от 5-10% на фона на тези, на които би им се искало да го имат."

как го разбра ?
Имотен, ако имаш некви проблеми, които те комплексират, не си го изливай на тук пишещите. А хората, които мое да се позволят да купат имот в тия времена са мноу под 1% от населението......На Валси процента е оптимистичен.
Айде, питай сега отде го знам.....
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 14:01:13
Quote
Krokodil
Статията е от 2011 но обследва само и единствено данни от 2010 год. *pardon*
Липсата на свежи пари от чужденци е факт от 2008 год ... а не е нововъзникнал такъв през 2012 год. ....
Липсата на необосновано високи доходи е факт от 2008 год а не е нововъзникнал такъв през 2012 год ...

Именно това се опитвам да обясня от някоко поста на сам .... няма НОВОВЪЗНИКНАЛИ причини за натиск на цените надолу ....
Всички причини, които са повлияли натози процес са вече съществуващи и то не от ден-два ... и са изчерпали своето въздействие ....

В крайна сметка времето ще покаже, кой е прав smiling smiley
Данните на БНБ от 12.2011 показват същото отношение - 5.25% от депозитите държат 69.597% от всички пари. Поиграх си да ги сметна лично.
Нови фактори няма, но не знам защо си мислиш, че наличните фактори са изчерпали влиянието си.
Цените в строителството са доста инертни - и поради продължителност на проектите, живот на продукта, психология на продавачи и купувачи, малоумие на посредници.
В крайна сметка - за времето определено си прав. Според няколко "специалиста" във форума пазара се "раздвижил".
Данните на Агенция по вписванията са едни от малкото сравнително свестни източници в тая наша смешна държава.
Ей го де е април - като излезе броя сделки за първо тримесечие пак ще си говорим.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 14:34:38
Начин на разсъждение, при който новото умозаключение се извежда по логически път от общите положения към частните случаи.
Това валси се нарича дедукция и няма нищо общо с твоите абсолютно изсмукани от пръстите умозаключения.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 14:37:46
Имотен, ако имаш некви проблеми, които те комплексират, не си го изливай на тук пишещите
-------
дарксайдчо, може би подкрепяш оня злобчо, който пожелава смърт на деца ? Освен това ти, провицниален лигльо, също не можеш да ме поучаваш, дребнееш ми.
-----------------
А хората, които мое да се позволят да купат имот в тия времена са мноу под 1% от населението......На Валси процента е оптимистичен.
Айде, питай сега отде го знам.....
------------
Та откъде го разбра ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход