Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 11:29:28
@крокодил
Информацията е от 2011. И реалната информация е "5% от депозитите държат в себе си 2/3 от депозитите". За собствениците няма статистика. Данните са на БНБ. Довечера мога да седна пак да ги сметна като имам време.
Понижил съм ги на 1% по лични наблюдения върху държавата. Аз също не държа да съм винаги прав. Ако искаш да ги смяташ за 25% твоя воля.
Пари от чужденци няма - това е фактор за понижаване на цените. Необосновано високи доходи няма - пак фактор за понижаване. Ако нямат пари хората - с какво ще купуват?
Безработицата е дълга и широка - първо статистиката там е смешна, второ по принцип да се обсъжда безработицата при условие че близо 1.5 милиона души (сигурно наближават вече 20% от населението) са прогонени от страната поради смешно заплащане или поради абсолютна липса на възможност за реализация си е е сериозен цинизъм. Но дори и според смешната статистика безработицата е доста висока, не знам какъв минимум виждаш. Имотите на лица които не могат да си обслужват кредитите можа да са на пазара, но не са продадени - това само увеличава предлагането и сваля цените.

Та дотук от всички аргументи единствения, който има смисъл е: АКО има някакво евентуално рязко повишаване на инфлацията, парите МОЖЕ да се спасят в имоти. И двете са предположения.
Няма лошо - купи си имоти.

Лична прогноза - до края на тази година още поне 10% надолу. Средно на всички имоти в София по данни на НСИ. За "качествените" не знам - то и без това такива почти няма. *angel*
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 11:34:40
avatar
Quote
greenbul
Не сичитам, че всички собственици на имоти са глупаци. Имоти се строят и продават от десетилятия. А глупаци са замо тези набълбукали се с кредити след 2003-2004-та година и тези купили жилища които не отговарят напълно на нуждите им.

А, считаш ли, че човешкия живот се е удължил значително, та едно изчакване, дотук вече 10 години, да паднат цените работи в твоя и на останалите чакащи, полза?
Ако си бил на 25-35г. тогава, сега си на 35-45г. и пак цените не са ти по мярка, и пак продължаваш да чакаш............какво?
Да ти построи някой нови и комфортни имоти на цени под себестойност, или да продава на себестойност?
Четвърта година това не се случва, та ти остават още 5-10г, да чукнеш 50г. и още да си ергенче...........ама от старите, дето не вървят на пазара.:]
И полека- лека, да смениш жилището според нуждите си- с по- малко, а после да се върнеш при мама и тате, да ги догледаш и да се настаниш в техния дом, който са имали " глупостта" да купят.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:14:37
Въпрос на гледна точка. Туко-що резервирах билети за едно много приятно и топло място. След малко ще слезе пеша да офиса. Обещавам по пътя да помисля над думите ти. Ако преценя, че бих се чувствал по-добре в някоя панелка на края на света купена през 2007-ма със заем, заради който да не мога да си позволя повече от седмица във фекалните води на българското черноморие, обещавам да ти пиша.

До тогава, бъди здрава!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:22:41
Ааа, това че ти имаш пари само за панелка или алтернативно - за Кушадасъ, си е твой проблем.
Хората имат и за четиристаен в Лозенец и за две седмици в Дубай.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:33:49
avatar
Реалният брой на безработните у нас може да се вземе от НЗОК - близо 2 милиона са здравно-неосигурените в страната, което в превод ще рече.. около ДВА МИЛИОНА БЕЗРАБОТНИ.
Прибавяме към тях около 800 000 заети в държавният сектор и излиза, че благосъстоянието на страната зависи от по-малко от милион заети в частният сектор, всеки от които носи поне по 5-ма на гърба си като данъци и осигуровки.

Е, на какво точно тогава се разчита в прогнозите за положителен растеж в икономиката, а оттам и в пазара на имоти, че не разбрах?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:34:01
Quote
Imotko
Ааа, това че ти имаш пари само за панелка или алтернативно - за Кушадасъ, си е твой проблем.
Хората имат и за четиристаен в Лозенец и за две седмици в Дубай.
Имат. Да си живи и здрави, ако са ги спечелили честно, да си целуват децата студени ако са ги откраднали.
Ама малко са хората хем с пари, хем достатъчно прости за да ги забият в тухли и киреч в Бг към момента.

ПС. Пожеланията на Пантер винаги се сбъдват. *angel*
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:36:37
валси, здравно неосигурени, не значи непременно безработни.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:38:04
да си целуват децата студени
------------
Възможно ли е жив човек да напише това ?! Не мога да повярвам колко си озлобен и комплексиран.
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:38:39
мога да го сложа и като подпис даже winking smiley
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 12:44:36
avatar
Ха-ха, не значело.
Циганинът крадящ скрап или бабичката на село де не и достигат години за пенсия ли ще ти купуват имоти, бре Имотко?

За да има пазар за имоти, насреща трябва да има платежоспособно търсене, а такова дефакто няма.
Хората, които могат да си позволят имот, не са повече от 5-10% на фона на тези, на които би им се искало да го имат.
Защото, дори и да искаш да теглиш кредит, насреща трябва да има нещо - работа, собственост, гарантирани приходи с времето, които да те вкарат в списъка на тези можещи да получат кредит. А на фона на растящата безработица, те стават все по-малко и по-малко, да не говорим пък за това, че една огромна част от тези възнамеряващи да купуват с кредит, са си взели поука от изгорелите преди тях и няма да скочат слепешката.

Дори и имотите да станат по два за лев, пак няма гаранции, че ще се купят, защото левчета в страната не останаха.
Причините за това са много, сред които са Огромната междуфирмена задлъжнялост, стопяването на валутният резерв, безбройните пречки пред създаването на една истинска конкурентно-ориентирана икономика ( на мястото на корупционните схеми). Може да се говори много, но полза няма да има, ако човек не си отвори очите за случващото се около него.


ПП Не се хаби да ме провокираш, жилище вече си купих *angel*
Ясно ми е, че цената му ще пада и пада, но съм го взел за да живея в него, а не за да го продавам с печалба*smiley_ahh*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход