Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 21:58:26
avatar
И какво се оказа в крайна сметка?
95% от парите са в по-малко от 5% от населението и тези 5% ще изкупят 95% от имотите на пазара бягайки от инфлацията?

clap:

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 22:49:46
Quote
Krokodil
броя на депозитите е нараснал почти три пъти т.е. съпоставимо с размера на депозитната маса ... така, че да се твърди че има преразпределение на парите в някакъв ограничен олигархичен кръг е ... е доста преувеличено ...
Тъй като ми изглеждаш разумен човек (което е рядкост в тоя форум) ще ти отговоря:

[www.vesti.bg]
Quote

Под 5% от домакинствата държат две трети от депозитите
Реално са под 1% от домакинствата. Все добри "другари", пардон, бизнесмени капиталисти, майстори на печеленето на държавни поръчки плюс разните там паразити с бонусите.
Ако искаш - смятай го за преувеличено. *angel*
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 03:23:33
avatar
В цената на всяка стока има лихва, защото производителя взима заем, за да създаде продукта. Средно около 45% от цената на стоките е лихва. Тези 45% от стойността отиват към тези, които са осигурили капитала. Тъй като парите не могат да работят, а хората и машините работят, лихвата се явява скрит механизъм за преразпределение на богатствата от хората с малки спестявания, към тези с големи. Трябва да имаш поне половин милион на сметка в банката, за да започнеш да печелиш от системата. А вие от кои сте ?
Лихварството е неоколониален, новоробовладелски строй. Гениалното е че робите нямат нужда от надзирател, а сами се заробват все повече и повече, заробват дори децата и роднините си, ако човек не е от кастата на парите и властта, няма излизане от матрицата.
Сегашното законодателство,позволявао този,който е ипотекирал имот като обезпечение на заем да изгори както с ипотекирания имот,така и с ЦЯЛОТО СИ ОСТАНАЛО ИМУЩЕСТВО няма аналог по света.
Като прибавим и дадената в полза на лихварите възможност по всяко време да вдигат лихвите по вече договорен заем,което също е без аналог в света,се чудя как все още има наивници да се излъжат и станат доживотно роби на безсрамната лихварска камарила.

"Няма по-страшно робство от робството на парите, а най-поробените са тези ,които ги нямат."

Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 08:46:07
Quote
панелообитателя САХИБ

Ками, мани ги тия комплексирани идиотчета побъркали се от мъка, че не могат да си купят нищо в СТОЛИЦАТА
И ние сме били като деца малко палави, но винаги сме имали представа как се инвестира в сериозни начинания. Не като селяните пасли патки на село и дошли на София мислещи си , че тука ще диктуват условия. Ще диктуват к..ра ми! Пейзани със самочувствие!:]
Сахибе, ми кой ви управлява, браточка? Тия мокасини в парламента софянци ли са? И най-лошото е, че нема друга алтернатива, освен големо печатане или направо нови пари! С повече нули!Скоро с Иворадчо ша си говорите за имоти чисто хипотетично......и Ипотетично......до края на март мноу вода има да изтече, и мноу събития! От днес например новия хит е цената на хляба, яйцата не са вече хит. Те са ясни! Кое ли ще е следващото?........Ту ю римембъ 97-ма?

Цените на имотите падат по-бързо отколкото мога да реагирам!
"Скромността е за хора, които не разполагат с други качества." Darkside
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 09:27:16
Quote
Panther1
Реално са под 1% от домакинствата. Все добри "другари", пардон, бизнесмени капиталисти, майстори на печеленето на държавни поръчки плюс разните там паразити с бонусите.
Ако искаш - смятай го за преувеличено. *angel*

И странно, защо ли дори този 1%, на които 1000Е/м2 име е направо без пари предпочитат да държат парите на влог, вместо да се избият да купуват недвижимост? Толкова ли са прости всичките и не могат да проумеят, че имотЪТ е най-ценното нещо на света, ами са седнали да се занимават с разни там депозити? smiling smiley
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 09:50:25
avatar
Quote
Seira


И странно, защо ли дори този 1%, на които 1000Е/м2 име е направо без пари предпочитат да държат парите на влог, вместо да се избият да купуват недвижимост? Толкова ли са прости всичките и не могат да проумеят, че имотЪТ е най-ценното нещо на света, ами са седнали да се занимават с разни там депозити? smiling smiley

Няма нищо странно, защо си мислиш, че всички, имащи възможности, ще купуват имот след имот?
Явно, не можеш да схванеш основното- хората с големите депозити си имат имоти, колкото са им нужни и затова не купуват.
Друг въпрос е, че когато са го правили, са избирали сред малкото хубаво и стойностно строителство.
Това, че тук са се събрали една особена извадка- наематели, твърдящи че имат пари на депозит, достатъчни да си купят жилище, или доходи, достатъчни да теглят кредит, не бива да те заблуждава.
Форумите са за раздумка, но тук избиват комплекси доста хора, не успели да постигнат нещото, което други са направили.
Затова и носят от девет кладенеца вода, за да докажат, как всички около тях са глупаци, щото имат, а те са гении, щото нямат.:]
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 10:30:50
Форумите са за раздумка, но тук избиват комплекси доста хора, не успели да постигнат нещото, което други са направили.
Затова и носят от девет кладенеца вода, за да докажат, как всички около тях са глупаци, щото имат, а те са гении, щото нямат.
-------------------------------------
Няма по-точно описание на ситуацията във форума, браво !
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 10:55:28
Quote
Panther1
Quote
Krokodil
броя на депозитите е нараснал почти три пъти т.е. съпоставимо с размера на депозитната маса ... така, че да се твърди че има преразпределение на парите в някакъв ограничен олигархичен кръг е ... е доста преувеличено ...
Тъй като ми изглеждаш разумен човек (което е рядкост в тоя форум) ще ти отговоря:

[www.vesti.bg]
Quote

Под 5% от домакинствата държат две трети от депозитите
Реално са под 1% от домакинствата. Все добри "другари", пардон, бизнесмени капиталисти, майстори на печеленето на държавни поръчки плюс разните там паразити с бонусите.
Ако искаш - смятай го за преувеличено. *angel*

Започвам от там, че за разлика от повечет в този форум, аз не смятам че съм прав винаги и на 110 % ... напротив ... включих се в тази тема защото ми е интересно да видя и различни менения от моето winking smiley

Но информацията която си постнал първо е от 2010 год . и второ поне аз не знам БНБ или която и да е институция, имаща реален достъп до базата данни със собствениците на депозити да води статистика по брой собственици *pardon*

Също така ,нямам на идея защо толкова бързо редуцира 5 % на 1 % ... ако изхождам от тази логика ... аз мога да ги вдигна 5 пъти т.е. на 25 % winking smiley
Когато говорим за някави статистически данни ... нека да имат достоверен исзточник ... Вести ... и непроследим и първоизточник от преди почти две години не могат да са фактор ... *pardon*

Както и да е ... депозитната маса са само един от факторите, отразяващи инфлационния натиск ....
Нищо не казвате за горива, суровини, хранителни стоки .... колкото и да се правят гимнастики в статистиката .... инфлацията като такава ... си е факт ... и тя постоянно намалява покупателната сила на парите ...

До момента не чух нито един смислен аргумен по каква причина ... ще пада цената на качествените имоти ( това, че някой не може да си плаща парното или доматите от 3 лева са му скъпи не е аргумент ...) както и така и не чух нито едно предположение, къде ще се "спасят" парите при инфлационен скок какъвто се очертава ... може би ще ги инвестират в "яйца и хляб" winking smiley

Пак казвам .. не очаквам скок в порядъци .... но траен положителен тренд .... ще има ... всички фактори, които водеха да намаление на ценовите нива вече са усвоени и изчерпани ....
Наливането на пари от чужденци в системата го няма ...
Необосновано високите доходи и "лесните" кредитни пари също ги няма ....
Няма някакъв качествен скок в безработицата ... тя е достигнала санитарния си минимум за в момента ....
Почти всички кредити, които можеха да бъдат преструктурирани или разсрочени са преструктурирани или разсрочени вече и лицата, които не са в състояние да плащат отдавна са на пазара и продават ...

Сега ще си направя още едно кафе .. ще се въоръжа с търпение и ще почакам да видя наистина обоснован аргумент срещу моята теза ....
Успешен ден smiling smiley
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 10:56:54
Всеки си отговаря сам за себе си. За мен цените не са високи, просто за тези цени жилищата не са достатъчно големи и в достатъчно хубави квартали. Не сичитам, че всички собственици на имоти са глупаци. Имоти се строят и продават от десетилятия. А глупаци са замо тези набълбукали се с кредити след 2003-2004-та година и тези купили жилища които не отговарят напълно на нуждите им.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: За ужас на сривльовците
12-03-2012 - 11:17:42
Quote
камелия
Явно, не можеш да схванеш основното- хората с големите депозити си имат имоти, колкото са им нужни и затова не купуват.

Аз поначало съм идиот и не схващам, защо тези бунаци милионерите държат пари на депозит /при това милиони/, след като ще има инфлация и всичко в банките ще отиде на кино, а имотите неизбежно ще са на постоянен ЪП в следващите 1500 години :] Ми то такава "лесна" и "сигурна" печалба не е за изпускане...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход