Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дългосрочен кредит за закупуване на недвижим имот, който е предложен на публична продан от частен съдебен изпълнител

Публикувано от vabotzi 
Quote
vabotzi
Quote
камелия
Quote
vabotzi
ПИБ АД да има сключено споразумение за сътрудничество с частния съдебен изпълнител, както и същият да има сметка в Банката. Страна по сделката или не са? Клиент - Чси - Банка . Не само са страна, но са и мен ин дъ мидъл....

Споразумението за сътрудничество между тях, касае ли теб?
ЧСИ явява ли се твой гарант при подписване на договора ти за кредит?

Частен съдебен изпълнител е независим и при изпълнение на своите функции се подчинява само на закона!
Споразумението за сътрудничество между Газпром и държавата касае ли теб? А споразумението между КАТ и Сибанк? Да изброявам ли още споразумения, които теб явно не те касаят.

Имотко - ти си голяма шматка! Цялата схема е да се отключи вторичният пазар. Защо до сега не беше възможно да се купуват имоти от чси с кредит? А защо сега е възможно?



Ми на Имотко на му се иска ,та за това не му се вярва....
Скоро и други банки ще предложат подобни продукти....

Миналата седмица обсъждах подобен вариант с шеф на клон на една банка...
Харесвам си имот от ЧСИ и преценям до колко мога да натдавам за него.
Аз плащам полвината от цената кеш а банката ми дава за другата полвина заем...
Внасям им примерно 30 000 е/максимума по моя преценка/, като гаранция и ако стигна до сделка,банката ми освобождава 15 000 евро кеш и ми отпуска заем за толкова.
Quote
камелия
Споразумението за сътрудничество между тях, касае ли теб?
ЧСИ явява ли се твой гарант при подписване на договора ти за кредит?

Quote
vabotzi
Частен съдебен изпълнител е независим и при изпълнение на своите функции се подчинява само на закона!
Споразумението за сътрудничество между Газпром и държавата касае ли теб? А споразумението между КАТ и Сибанк? Да изброявам ли още споразумения, които теб явно не те касаят.

Задавам ти риторични въпроси, а ти се дървиш, след като преди това питаш и чакаш отговор!
Ако отговорите и на двата ми въпроса са "не", ЧСИ не е страна.
Eлементарно е банките да кредитират публичните продажби, но това няма много да раздвижи пазара на ЧСИ-тата.
Първо, защото продават главно боклуци, и второ, защото народът и без това не взема много кредити.
Жоре, илюстрацията е добра, заслужава си да се приложи към темата *ok*



- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Quote
Imotko
Eлементарно е банките да кредитират публичните продажби, но това няма много да раздвижи пазара на ЧСИ-тата.
Първо, защото продават главно боклуци, и второ, защото народът и без това не взема много кредити.
Имотко наблюдавах пряко един търг за двустаен панел в Наджеда 5 с панорама към гробището от западната страна. Без врати, за тотален ремонт.
Осем наддавачи начална 32000 на фианала 5 от участниците предложиха 39700. Та коптори ама като си дойдат на цената става лудница.
Та за всеки влак си има пътници.
От гледна точка на някаква справедливост би следвало да има възможност и купувача с кредит да може да участва на този пазар а дали ще участва е отделна тема.
Валси дай един източник на схемичката де, нали знаеш, че аз не правя нещо за нищо winking smiley.
Жоре, картинката е от линка, който бе дал по-горе, но статия по въпроса не можах да открия.
Ще помогнеш ли?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Quote
Imotko
Eлементарно е банките да кредитират публичните продажби, но това няма много да раздвижи пазара на ЧСИ-тата.
Първо, защото продават главно боклуци, и второ, защото народът и без това не взема много кредити.



Imotko, след като всичко от ЧСИ-тата са боклуци, значи че банките са финансирали тези боклуци.
От което следва, че не са чак толкова умни в тези банкиeye popping smiley
А сега и публичните продажби кредитират :}.
Примерно: за един боклук аз дължа някаква сума-вземат ми го, ти го "купуваш" с кредит и ти дължиш някакви пари.
И какво става? За един боклук двойна набутвация за банката eye popping smiley. И това при идеята, че в "схемата" няма "инвеститор"
теглил заем, щото тогава става по три набутвацията за един боклук!
Quote
dzvero75
Quote
Imotko
Eлементарно е банките да кредитират публичните продажби, но това няма много да раздвижи пазара на ЧСИ-тата.
Първо, защото продават главно боклуци, и второ, защото народът и без това не взема много кредити.



Imotko, след като всичко от ЧСИ-тата са боклуци, значи че банките са финансирали тези боклуци.
От което следва, че не са чак толкова умни в тези банкиeye popping smiley
А сега и публичните продажби кредитират :}.
Примерно: за един боклук аз дължа някаква сума-вземат ми го, ти го "купуваш" с кредит и ти дължиш някакви пари.
И какво става? За един боклук двойна набутвация за банката eye popping smiley. И това при идеята, че в "схемата" няма "инвеститор"
теглил заем, щото тогава става по три набутвацията за един боклук!

Банките са финансирали много нещо; до ЧСИ-тата стигат главно боклуците; банките във всеки случай са по-умни от масата хора.
Дали е набутвация или не зависи главно от цената, ако си вземеш панел в Надежда-5 с изглед към гробището за 800 евро метъра е едно, ако го вземеш същия за 20000 евро е друго /на пръв поглед *ok*/.
Quote
Imotko
Eлементарно е банките да кредитират публичните продажби, но това няма много да раздвижи пазара на ЧСИ-тата.
Първо, защото продават главно боклуци, и второ, защото народът и без това не взема много кредити.
Абсолютно си прав, баси!
Тва кредитиране на публичните само ще създаде нови набълбукари-ентусиасти, които също ша клекнат след година две......
Поредния цинизъм на системата............и отчаян опит за раздвижване на вторичния пазар, на който действително се предлагат боклуци основно, и то на идиотски цени. Самото наддаване за такъв имот е клошарлък и неква форма на мазохизъм, съчетан с цървулска простотия. Заможен уважаващ себе си човек не би участвал в тая цигания, символ на мизерия в мисленето.......Да купиш изтърбушена от предния ипотекар празна вмирисана дупка за тотален ремонт "ефтину", тва сигурно е големо постижение, ма за див селяк, дошъл от най- затънтената провинция, баси.......
Quote
darkside
Quote
Imotko
Eлементарно е банките да кредитират публичните продажби, но това няма много да раздвижи пазара на ЧСИ-тата.
Първо, защото продават главно боклуци, и второ, защото народът и без това не взема много кредити.
Абсолютно си прав, баси!
Тва кредитиране на публичните само ще създаде нови набълбукари-ентусиасти, които също ша клекнат след година две......
Поредния цинизъм на системата............и отчаян опит за раздвижване на вторичния пазар, на който действително се предлагат боклуци основно, и то на идиотски цени. Самото наддаване за такъв имот е клошарлък и неква форма на мазохизъм, съчетан с цървулска простотия. Заможен уважаващ себе си човек не би участвал в тая цигания, символ на мизерия в мисленето.......Да купиш изтърбушена от предния ипотекар празна вмирисана дупка за тотален ремонт "ефтину", тва сигурно е големо постижение, ма за див селяк, дошъл от най- затънтената провинция, баси.......


+1024
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход