Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко статистика за продажбите на имоти в София за 2005 - 2023 година!

Публикувано от Продавач 
само теми за спад или лошо а smiling smiley))?
04-02-2012 - 17:57:57
avatar
Quote
moskvi4
Quote
Продавач
... Иначе ниската раждаемост и емиграцията са ми ясни както и икономическото състояние, но цифрите са си вярни winking smiley А и не съм направил своята прогноза ако песимизма намалее така, че тръпни в очакване :] Това е песимистична прогноза и то само за София winking smiley

Знам, че всичко ти е ясно. То само ти да беше така, с мед да те намажем. Проблемът е, че във вашия бранш повечето сте на тоя акъл - всичко ви е ясно. Та и затова сме на тоя хал де. Глобално, говоря, не само тук.
Те и за това рипате като ощипани, га че някой ви каже нещо "на въпреки".
Те ако нещата се оправяха само с позитивно мислене, ехее хе ееее... какъв живот. Ама и акъл трябва.
Което не пречи сутрин да се будим с: днес ще стана милионер. Само да имаме акъла фиш да си пуснем, че иначе едва ли.

Колкото до подписа - помним и едни други рефрени: "...няма, няма и няма да има", нещо се пееше, ма гледам го изостави това.

Не г-н москвич не претендирам всичко да ми ясно, но от недвижими имоти претендирам да разбирам повече от милиони хора в България и съм в течение на нещата от години насам за разлика от 90% от пишещите тук. Повечето на кой акъл сме и кои сме повечето не смятам, че бих приел съвет от човек, който не ме познава и незнае нищо за мен. Нито рипаме нито подкскачаме, но появи ли се тема различна от "колко паднаха и колко ще падат" настава смут и агресия и простотия заливат темите. Надявам се колегите модератори по-често да обръщат внимание на елементите, които спамят форума с глупости денонощно, защото аз не успявам да прочета всички "коментари". А я ми припомни за "рефрените" понеже леко като заплаха за разкритието на някаква страшна тайна ми звучи smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
04-02-2012 - 18:11:23
avatar
Quote
Брокеръ
Quote
Продавач
Г-н москвич подписа ми е един и същи от години насам, покрай работата ми като брокер ежедневно се срещам с купувачи и продавачи и смея да твърдя, че съм в течение на нещата. А когато фактите и цифрите говорят коментарите са излишни - ръст от 22% на броя сделки в страната е безспорен факт, който няма абсолютно нищо общо с моите подписи, прогнози и т.н. winking smiley Недей да подскачаш спокойно само анализираме фактите *pardon* Иначе ниската раждаемост и емиграцията са ми ясни както и икономическото състояние, но цифрите са си вярни winking smiley А и не съм направил своята прогноза ако песимизма намалее така, че тръпни в очакване :] Това е песимистична прогноза и то само за София winking smiley

Продавачев, как ще обясниш НАРАСТВАНЕТО на броя сделки И НАМАЛЯВАНЕТО на цените smiling smiley

Ако прочетеш по-внимателно темата ще узнаеш, че всъщност аз за цениТЕ на имотиТЕ нищо не съм казвал winking smiley Но само при появата на моя ник настава смут и започват да валят въпроси към мен - няма лошо като имам време ще се разписвам тук. Общо взето и тази година вероятно цениТЕ на имотиТЕ ще "вървят" в посока надолу, но както винаги съм казвал само на тези имоти, които не се котират.

Това, че еди кой си коптор с олигофренска цена му е спаднала цената с 70%, защото е била надута преди това с 80% съвсем не означава, че на един хубав двустаен тухлен апартамент с разрешение за ползване в младост например цената му ще мръдне с повече от 1000 евро за година на долу. 1000 евро които можеш да си ги договориш като отстъпка и тази година както и предишните години това се правеше разбира се. А някой си гредоред в центъра на София, който е в състояние за бутане му паднала цена - соу уат!? В центъра на София е пълно с къщи, етажи от къщи, апартаменти и какво ли не, които в момента са в продажба, но те НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО освен за бутане и техните цени са рамо до рамо с тези на хубави имоти в центъра. За недоразуменията в ливадите да не говорим колко наивни млади хора от прованса са инвестирали там в калните улици само и само да не са сред панелките в люлин или овча купел. И ето вижте ето тези имоти цената им паднала от 900 евро видиш ли квадрат на 400 евро...соу уат? Вие ще си ги купите ли или само бла-бла по форумите с надеждата това, което сте си харесали да стане толкова евтино колкото ви се иска - тцъ...няма да стане.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-04 18:29 от Продавач.
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
04-02-2012 - 18:24:25
avatar
Quote
Imotenbalon
Ако трябва да разглеждаме връзката цена и брой сделки - няма никаква икономическа логика smiling smiley

Най- много сделки има през 2007 и 2008 , когато цените бяха над 1000 евро , даже по едно време средната цена беше 1200 .

Сега при средна цена 750 (по НСИ) продажбите са 1/2 от тия през 2008 .

Да сметнем парите които се въртят при покупко продажба на имоти. При 50 % по малко сделки(2008г) и цена 60 % от 1200 (2008г) - получаваме 0.5 *0.6 = 0.3 , което е 30 % от парите през 2008

А колкото до това, че София ще стане 2 милиона , това сме го чували вече 2007-2008 .

Тя ще стане това е съвсем нормално да бъде два милиона. Виж сега първо 2007-8 година не е периода, който трябва да сравняваме всички други години с него. Периода не беше нормален поради ненормалните очаквания покрай ЕС. Едва ли подобен период ще има отново и съответно е безмислено да сравняваме с него всички останали години от тук нататък. Периода на финансовата криза от края на 2008 година би могъл да се сравнява с някои други, но това са едни много дълги теми. Така или иначе с две думи - такива луди очаквания като през 2005-2007 година няма да има, защото едва ли ще влизаме в друг съюз като този в Европа...(освен някой арабски, руски, балтийски, балкански или юпитерски) Обаче и едва ли ще има друга толкова неочаквана финансова криза като тази, от която най-лошото определено премина. Сега вече всеки е подготвен и не прави неразумни инвестиции така както през 2005-2007 година. От миналата година насам аномалиите от финансова гледна точка едва ли ще са същите както до преди три години. Вероятно и 90% от проблемните кредити са изтеглени в периода 2006-2008 година и в един момент ще влязат в графата на банките - загуби и на фона на техните милиардни печалби това няма да им е драма. И в скоро време масата от проблемните кредити ще са предимно потребителски без залог на недвижим имот и с размер на кредитна карта - 500лв, 1000лв, 4000лв и т.н. които наистина са много, но това е в рамките на нормалното. Особено на форна на милиардите в банките под формата на депозити.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-04 18:32 от Продавач.
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
04-02-2012 - 18:37:35
avatar
А да щях да забравя да кажа нещо за демографския срив - от тази година ли ще започне или го наблюдаваме от 1991 година насам? Ако от март започва наистина звучи притеснително :] Ако не беше жалко щеше да е смешно, но това наистина се отразява на цените в малките населени места, които се обезлюдяват от години насам. Всички се местят към големите градове - факт, който в пълна степен замества драмата от връзката на цениТЕ на имотиТЕ и демографския срив. Фактите от броя сделки за 2011 година доказва тези мои думи.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
04-02-2012 - 22:06:03
avatar
Quote
Продавач
А да щях да забравя да кажа нещо за демографския срив - от тази година ли ще започне или го наблюдаваме от 1991 година насам? Ако от март започва наистина звучи притеснително :] Ако не беше жалко щеше да е смешно, но това наистина се отразява на цените в малките населени места, които се обезлюдяват от години насам. Всички се местят към големите градове - факт, който в пълна степен замества драмата от връзката на цениТЕ на имотиТЕ и демографския срив. Фактите от броя сделки за 2011 година доказва тези мои думи.

в броя сделки ЗА АПАРТАМЕНТИ ли става въпрос ???
а, щях да забравя - за демографският срив виж съответната тема. Има много изписано, ама няма да ти хареса smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-04 22:08 от Брокеръ.
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
05-02-2012 - 10:42:08
avatar
В София по-всяка вероятност повечето сделки са за жилища да. Видях съответната тема и няма нещо, което да не ми харесва или което да ми харесва, защото ми все едно smiling smiley Вече давах линк към това: Още до 2015 г. населението на област София-град ще се увеличи с 9% до 1,41 млн. души спрямо 1,29 млн. души към 1 февруари 2011 г., когато беше последното преброяване. това вероятно се дължи до голяма степен на миграцията от малките населени места към големите градове.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
10-02-2012 - 10:11:38
avatar
Гатанка: По колко хиляди души се очакват годишно в София през следващите 4 години?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
10-02-2012 - 13:39:55
avatar
Quote
Продавач
Гатанка: По колко хиляди души се очакват годишно в София през следващите 4 години?

Да си тръгват по около 5000 smiling smiley
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
10-02-2012 - 14:43:01
Quote
Продавач
А да щях да забравя да кажа нещо за демографския срив - от тази година ли ще започне или го наблюдаваме от 1991 година насам? Ако от март започва наистина звучи притеснително :] Ако не беше жалко щеше да е смешно, но това наистина се отразява на цените в малките населени места, които се обезлюдяват от години насам. Всички се местят към големите градове - факт, който в пълна степен замества драмата от връзката на цениТЕ на имотиТЕ и демографския срив. Фактите от броя сделки за 2011 година доказва тези мои думи.
Този пост обърна наопаки представата ми за теб! Да бъркаш миграция с демография, баси.............
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
10-02-2012 - 22:12:53
avatar
Quote
Брокеръ
Quote
Продавач
Гатанка: По колко хиляди души се очакват годишно в София през следващите 4 години?

Да си тръгват по около 5000 smiling smiley

И твоята прогноза се базира на...? :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход