Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко статистика за продажбите на имоти в София за 2005 - 2023 година!

Публикувано от Продавач 
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 12:20:49
avatar
Quote
Продавач
Г-н москвич подписа ми е един и същи от години насам, покрай работата ми като брокер ежедневно се срещам с купувачи и продавачи и смея да твърдя, че съм в течение на нещата. А когато фактите и цифрите говорят коментарите са излишни - ръст от 22% на броя сделки в страната е безспорен факт, който няма абсолютно нищо общо с моите подписи, прогнози и т.н. winking smiley Недей да подскачаш спокойно само анализираме фактите *pardon* Иначе ниската раждаемост и емиграцията са ми ясни както и икономическото състояние, но цифрите са си вярни winking smiley А и не съм направил своята прогноза ако песимизма намалее така, че тръпни в очакване :] Това е песимистична прогноза и то само за София winking smiley

Продавачев, как ще обясниш НАРАСТВАНЕТО на броя сделки И НАМАЛЯВАНЕТО на цените smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-03 12:23 от Брокеръ.
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 13:10:32
Продавачев, как ще обясниш НАРАСТВАНЕТО на броя сделки И НАМАЛЯВАНЕТО на цените

--------------
Това ли трябва да ти се обяснява ?! Ако беше нормален с мъничко мозък, щеше да знаеш, че следствие от намаляването на цените е увеличеният брой сделки, ама ти не си.
Re: Малко статистика за продажбите за 2011г.
03-02-2012 - 13:35:12
Ако трябва да разглеждаме връзката цена и брой сделки - няма никаква икономическа логика smiling smiley

Най- много сделки има през 2007 и 2008 , когато цените бяха над 1000 евро , даже по едно време средната цена беше 1200 .

Сега при средна цена 750 (по НСИ) продажбите са 1/2 от тия през 2008 .

Да сметнем парите които се въртят при покупко продажба на имоти. При 50 % по малко сделки(2008г) и цена 60 % от 1200 (2008г) - получаваме 0.5 *0.6 = 0.3 , което е 30 % от парите през 2008

А колкото до това, че София ще стане 2 милиона , това сме го чували вече 2007-2008 .
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 13:42:23
Quote
имотен
Продавачев, как ще обясниш НАРАСТВАНЕТО на броя сделки И НАМАЛЯВАНЕТО на цените

--------------
Това ли трябва да ти се обяснява ?! Ако беше нормален с мъничко мозък, щеше да знаеш, че следствие от намаляването на цените е увеличеният брой сделки, ама ти не си.
Тва е откровена глупост, брато! Шепа цървули или невежи дъртаци дет са спестявали и винаги са живели на ръба на мизерията щот са роднини на чичо Скрудж и Крюела де Вил, от страх да не се обезценат парите им, мое да купат некоя тухла, щот майката на глупаците винаги е бременна......И не говори за проценти а за брой сделки!
Ако си имал 10 сд. и са станали 12 сд. тва са си 20%, ма си е клошарлък!
Но от 100 сд. на 120 сд. пак са 20% ма тва се пак е друго, нали, така че мани ги процентите.........



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-03 13:56 от darkside.
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 13:54:52
следствие от намаляването на цените е увеличеният брой сделки
---------------
Това ли е глупост бе, брато ? Мноу си отворен, даже лигав, ама тази материя ти е чужда.
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 14:03:14
Quote
имотен
следствие от намаляването на цените е увеличеният брой сделки
---------------
Това ли е глупост бе, брато ? Мноу си отворен, даже лигав, ама тази материя ти е чужда.
Да, тва е глупост велика, брато!
Ако има увеличение на броя сделки, предполагам с неколко, тва е Страхът...... да не си загубат парите поради несигурното евро, а не ниската цена, щото цените изобщо не са ниски. Но ще станат плавно! Тва е толку сигурно, колкото, че утре пак ще има ден!
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 19:49:40
avatar
Quote
имотен
Продавачев, как ще обясниш НАРАСТВАНЕТО на броя сделки И НАМАЛЯВАНЕТО на цените

--------------
Това ли трябва да ти се обяснява ?! Ако беше нормален с мъничко мозък, щеше да знаеш, че следствие от намаляването на цените е увеличеният брой сделки, ама ти не си.

значи ТЕНДЕНЦИЯТА е добра smiling smiley,
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 20:21:41
Quote
darkside
Ако има увеличение на броя сделки, предполагам с неколко, тва е Страхът...... да не си загубат парите поради несигурното евро, а не ниската цена, щото цените изобщо не са ниски. Но ще станат плавно! Тва е толку сигурно, колкото, че утре пак ще има ден!

Търсиш инвеститори на този пазар? Ти би ли го направил? Защо мислиш, че има по-глупави инвеститори? Щом са изкарали пари - не са глупави. Глупаците са с кредити , а там доводи за несигурно евро не са вървежни. Думата инвеститор в недвижим имот до 2020г. не е уместно да се употребява. Думата спекулант също.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-02-03 20:32 от Върколак.
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 20:30:07
Търсиш инвеститри на този пазар?
--------------
Ако имаше някаква представа от пазара на имоти, щеше да знаеш, че "инвеститорите" винаги са били изключително малък процент от купувачите, огромната част от хората купуваха и купуват , защото имат нужда и възможност да го направят, някъде някога да съм споменавал тази думичка "инвеститори"?
Re: по огледи съм до 20:00ч. ако имате въпроси към мен моля след 23:00ч. winking smiley
03-02-2012 - 20:34:21
Quote
имотен
Търсиш инвеститри на този пазар?
--------------
Ако имаше някаква представа от пазара на имоти, щеше да знаеш, че "инвеститорите" винаги са били изключително малък процент от купувачите, огромната част от хората купуваха и купуват , защото имат нужда и възможност да го направят, някъде някога да съм споменавал тази думичка "инвеститори"?

Грешка при триенето на цитата. Не беше към теб.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход