Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВИЖТЕ ТОВА!!!

Публикувано от iciltd 
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 13:38:55
Иворадчоу, на тебя като че ли ти се иска бамката да спечели делото, а? Ето, че пак ни се разминават вижданията.
Спомни си Христос кво е казал за сарафите,брато!
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 18:11:40
ivorad, всеки който прочете мненията ми ще види, че никъде не съм изполвал "ниска финансова култура" или "малоумен" за това тези тови опити за провокация ще ги пропусна, казвал съм ти и преди не ставаш за трол smiling smiley, а и нямам много време за обяснения.

Съчувсвам ти, че явно си в подобна позиция с твоя кредит, но не мога да ти помогна. Начина, по който се опитваш да защитиш вземането на максимален кредит за максимален срок като разумно решение те издава лично за мен. Защо не е разумно според мен има достатъчно информация в интернет.

Не е нужно да ми отговаряш, че нямаш кредит, защото аз пак ще си дам няколко седмична почивка от този форум. Естесвено за твое успокоение може да го направиш за пред всички останали.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 18:49:00
Quote
brotarius
ivorad, всеки който прочете мненията ми ще види, че никъде не съм изполвал "ниска финансова култура" или "малоумен" за това тези тови опити за провокация ще ги пропусна, казвал съм ти и преди не ставаш за трол smiling smiley, а и нямам много време за обяснения.

Лъжеш, както винаги. Смисълът на тази твоя изцепка е точно пейоративен. Пуешки пейоративен - позволили си си да иронизираш категорично един човек, за когото нямаш никаква сериозна информация!

Quote

brotarius


А самият факт, че е взел ЖИЛИЩЕН кредит от 250 000? за над 35 години, говори достатъяно и за финансовата му култура.

Е, нищо ново под слънцето - просто поредният издут Пуяк!

:]
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 19:08:15
Quote
darkside

Спомни си Христос кво е казал за сарафите,брато!

В този форум предпочитам да си спомням какво казаха някои умници за март'2012.
:]
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 19:15:02
Quote
Атанас Янев
Quote
ivorad
- кредитополучателят оспорва единствно начина, по койото банката определя актуалните лихви и плащания по погасителните вноски;
- спечелил е съдебният спор с банката на първа инстанция.

Иво, не се заяждам, но след като човека е юрист - защо е подписал договор, в който черно на бяло е написано, че лихвения му процент е такъв, какъвто каже банката?

Ако кредита беше с подписани нормални условия (т.е. процент + euribor + нещоси фиксирано, но не по малко от X%) в съда нямаше да мине, явно не е такъв.

За мен това говори достатъчно ясно що за човек е господина.

Ти колко пъти през живота си си теглил кредит с точка "ще ти взимам колкото и когато си искамe, но не по-малко от 8%"?
Никога? Нормално smiling smiley


Гледай сега, Атанасе - не съм чел лично договора на човека с банката. А гледам да не коментирам в подробности неща, които не познавам от първа ръка, така че за това какъв е човекът, не бих се изказвал. Знам само едно - до днешна дата той обслужва редовно своя кредит. Това е качество със знак + за мен.
Ако ти си по-добре запознат с документите - моля, коментирай. Аз не съм и ще си замълча.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 20:32:55
Quote
ivorad
моля, коментирай

Коментирах вече, ще го направя отново, на три реда:
- "Юриста" е подписал договор, който е с лихва каквато и скимне на банката. Доброволно е разписал това, ясно съзнавайки какво подписва, тъй като е "юрист".
- Банката му качва лихвата и той реве, че е неправомерно качена.
- Води дело и съда отсъжда в негова полза, което доказва горното твърдение - лихвата не е фиксирана. Ако горното не беше вярно и лихвата му беше фиксирана с някой индекс - съда нямаше да отсъди това. Нямаше да отсъди нищо, тъй като нямаше да има дело.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-24 20:39 от Атанас Янев.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 20:39:04
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
ivorad
моля, коментирай

Коментирах вече, ще го направя отново, на три реда:
- "Юриста" е подписал договор, който е с лихва каквато и скимне на банката. Доброволно е разписал това, ясно съзнавайки какво подписва, тъй като е "юрист".
- Банката му качва лихвата и той реве, че е неправомерно качена.
- Води дело и съда отсъжда в негова полза, което доказва горното твърдение - лихвата не е фиксирана. Ако горното не беше вярно и лихвата му беше фиксирана с някой индекс - съда нямаше да отсъди това.

Хайде много ми е инттересно Янев, да кажеш за жилищен кредит от банка , който не позволява да си я определя сама??????????????
Няма такъв кредит, щото законодателството го позволява. Сещаш ли?
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 20:42:59
Quote
панелообитателя САХИБ
Хайде много ми е инттересно Янев, да кажеш за жилищен кредит от банка , който не позволява да си я определя сама??????????????
Няма такъв кредит, щото законодателството го позволява. Сещаш ли?

САХИБ, сещаш ли се, че грам не ме вълнува?

Коментирам ревеното на юриста - той е подписал договор с ясното съзнание, че ЗАКОНОДАТЕЛСТВОТО ПОЗВОЛЯВА. СЕЩАШ ЛИ СЕ? Ти го написа това, не аз.

И после той реве срещу същото. СЕЩАШ ЛИ СЕ кой е неадекватния?
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 20:47:56
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
панелообитателя САХИБ
Хайде много ми е инттересно Янев, да кажеш за жилищен кредит от банка , който не позволява да си я определя сама??????????????
Няма такъв кредит, щото законодателството го позволява. Сещаш ли?

САХИБ, сещаш ли се, че грам не ме вълнува?

Коментирам ревеното на юриста - той е подписал договор с ясното съзнание, че ЗАКОНОДАТЕЛСТВОТО ПОЗВОЛЯВА. СЕЩАШ ЛИ СЕ? Ти го написа това, не аз.

И после той реве срещу същото. СЕЩАШ ЛИ СЕ кой е неадекватния?

Сещам се, че той ако му трябва имот за 250 бона в евро и няма кинтите, няма как да избегне използването на този кредит. Сещам се още, че същия е достатъчно досетлив да използва адвокат, който да атакува нашите условия които поставят банките, без да се съобразяват с европейските директиви за сделките и затова е осъдена.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 20:50:19
Quote
панелообитателя САХИБ
...условия които поставят банките, без да се съобразяват с европейските директиви за сделките и затова е осъдена.

Чиста лъжа.
Осъдена е на първа инстанция.

Разликата от първа до последна инстанция е доживотна присъда без право на обжалване, сещаш ли се?

редакция
На никой не пожелавам да е принуден да доказва, че е невинен или измамен и искрено желая "юриста" да осъди банката.

Но въпреки това ТОЙ Е ПОДПИСАЛ ТОЧНО ТОЗИ ДОГОВОР, който не се съобразява с евпропейските директиви. Защо го е подписал?
Защото е искал да живее в апартамент за 500 000 лева.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-24 20:53 от Атанас Янев.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход