Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВИЖТЕ ТОВА!!!

Публикувано от iciltd 
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 16:23:15
Quote
batko

Знам че си долен мазен педал.А педалите си падат по мазни и дебели цигани.Да им начешат задника.Боклук що ли се занимавам с такива.Да го нашибам на макя ти и на жена ти а теб да шибат мангалите боклук миризлив

А така!
Мъжага!
:]
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 17:30:56
Знам че си долен мазен педал.А педалите си падат по мазни и дебели цигани.Да им начешат задника.Боклук що ли се занимавам с такива.Да го нашибам на макя ти и на жена ти а теб да шибат мангалите боклук миризлив
----------
А така како, давай ! Най - умното, което успяваш да напишеш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-23 17:59 от имотен.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 17:44:56
Определено имаш нужда от упражнения по четене на текст с разбиране, това е важна стъпка към ограмотяването, която очевидно си се опитал да прескочиш.
Quote
ivorad
Трето, обслужваемоста на един дълг не го прави автоматично разумен
Къде твърдя, че го прави "автоматично" разумен?
Quote
ivorad
Всеки дълг, който съпоставен с доходите на ползвателя може да бъде покрит устойчиво, се счита за "обслужваем", т.е. - за допустим и разумен.
Ако имаш нужда някой да ти разтълкува горните изречения, обърни се към подходящ учител или по-грамотен приятел.

Quote
ivorad
Готово, пример за директна плюнка:А самият факт, че е взел ЖИЛИЩЕН кредит от 250 000? за над 35 години, говори достатъяно и за финансовата му култура..

Тук отново показваш неспособноста си да разбираш писмена реч като наричаш неутралното "говори достатъчно за финансовата му култура" - "плюнка". Та нали ти самия си защитник на тезата за разумноста на този кредит т.е. за теб според твоите собствени думи би трябвало това да "говори", че съответния човек има висока финансова култура, поне колкото твоята smiling smiley.

Осъзнавам, че последното изречение е доста сложно за хора с тежка форма на дислексия, но се надявам твоята да е поне малко по-лека.

Ако имаше някакъв шанс да разбереш, щях да ти дам и няколко линка, от където може да се ограмотиш по отношение на това, кое се счита за разумен жилищен кредит, но в твоя случай очевидно няма смисъл. Ако някой ден все пак достигнеш това ниво на разбиране, ще успееш да немериш необходимата информация в интернет. Аз лично обаче съм силно скептичен, че изобщо някога, ще бъдеш способен на това.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 19:38:27
avatar
brotarius, правилно си заключил, че тъпият насран педераст ивчорад няма шанс да разбере, осъзнае и осмисли написаното от тебе. Далси си излишен труд да му обясняваш. В неговата фантазия има само яки, смърдящи и курести цигани и в никакъв случай финансова култура!
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 21:38:56
Абе какви хора пишат в тоя скапан вече форум; тия цинизми и олигофренщини, дето ги сипете като мокър сняг, аз пет дена да ги мисля, няма да мога да ги измисля. Нещо ми куца в образованието и в първите седем години, види се.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 22:48:08
Ще се сетите с иворад камелия и сахиба , че всеки може да хвърля лайна!
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
23-01-2012 - 23:00:58
avatar
Quote
granit
Ще се сетите с иворад камелия и сахиба , че всеки може да хвърля лайна!

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 00:25:57
Сахибата не е лошо момче.Докато не е посръбнал и приятен събеседник но после го избива на големство.Лошото в цялата обстановка е че Гладния го е нарочил и неможе да стане разговора.
А Сахибата се оказа че познава един човек дето и аз го познавам.Представяте ли си.eye popping smiley
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 12:11:52
Quote
brotarius
Определено имаш нужда от упражнения по четене на текст с разбиране, това е важна стъпка към ограмотяването, която очевидно си се опитал да прескочиш.
Quote
ivorad
Трето, обслужваемоста на един дълг не го прави автоматично разумен
Къде твърдя, че го прави "автоматично" разумен?
Quote
ivorad
Всеки дълг, който съпоставен с доходите на ползвателя може да бъде покрит устойчиво, се счита за "обслужваем", т.е. - за допустим и разумен.
Ако имаш нужда някой да ти разтълкува горните изречения, обърни се към подходящ учител или по-грамотен приятел.

Quote
ivorad
Готово, пример за директна плюнка:А самият факт, че е взел ЖИЛИЩЕН кредит от 250 000? за над 35 години, говори достатъяно и за финансовата му култура..

Тук отново показваш неспособноста си да разбираш писмена реч като наричаш неутралното "говори достатъчно за финансовата му култура" - "плюнка". Та нали ти самия си защитник на тезата за разумноста на този кредит т.е. за теб според твоите собствени думи би трябвало това да "говори", че съответния човек има висока финансова култура, поне колкото твоята smiling smiley.

Осъзнавам, че последното изречение е доста сложно за хора с тежка форма на дислексия, но се надявам твоята да е поне малко по-лека.

Ако имаше някакъв шанс да разбереш, щях да ти дам и няколко линка, от където може да се ограмотиш по отношение на това, кое се счита за разумен жилищен кредит, но в твоя случай очевидно няма смисъл. Ако някой ден все пак достигнеш това ниво на разбиране, ще успееш да немериш необходимата информация в интернет. Аз лично обаче съм силно скептичен, че изобщо някога, ще бъдеш способен на това.

Уви, драги Умнико, въпреки напъните ти, няма как да се съглася с теб, защото:

1. Онова, което знаем за казуса се свежда до следното:
- изтеглен е ипотечен кредит в размер 250КЕ;
- кредитът се обслужва редовно;
- кредитополучателят оспорва единствно начина, по койото банката определя актуалните лихви и плащания по погасителните вноски;
- спечелил е съдебният спор с банката на първа инстанция.

......................................

На тази база ти си си позволил да охарактеризираш коментираната личност като "човек с ниска финансова култура" . Без да го познаваш, без да знаеш нищо за финансовите му възможности, без да знаеш нищо за закупения имот. Това е чиста проба плюнка, плюнка на лузър-злобар. За финансовата култура на лицето аз, от своя страна, не твърдя нищо! Твърдя само, че човекът от репортажа е очевидно платежоспособен, което се доказва от обслужването на кредита, дори при безконтролно завишените от банката вноски.
Пробвай се да осъзнеш тези прости истини!

2. Относно "автоматизма" .
Автоматични неща в сферата на финансите, разбира се, има. Само дето вземането на решение за кредит не спада към тях, поради което и аз не го твърдя. Наличието на възможност за обслужването на един кредит по никакъв начин не води до автоматичното му получаване, светът е пълен със заможни хора, които не дължат и стотинка на банките....Ако ти бе изложил мнението си през призмата на думите "мисля, че...." или " аз в подобна ситуация никога не бих.....", тогава не бихме имали никакъв спор, защото в една и съща ситуация различните хора вземат различни решения, т.е. - ти имаш пълното право да оцениш подобна финансова стъпка като безсмислена или дори опасна за себе си и аз по никакъв начин не бих оспорвал такава позиция, защото тя е неоспорима. Тук ти е проблема, ти не просто не приемаш действията на коментираното лице, ти си позволяваш да го обявиш за малоумен, аргументирайки се единствено с това, че той просто не мисли като теб.....
Това е наглост. Пуешка наглост!
А аз уроци от полуграмотни пуяци не искам.....
Бягай при пуйките да се изпъчиш, там ти е мястото!
:]
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
24-01-2012 - 13:19:50
Quote
ivorad
- кредитополучателят оспорва единствно начина, по койото банката определя актуалните лихви и плащания по погасителните вноски;
- спечелил е съдебният спор с банката на първа инстанция.

Иво, не се заяждам, но след като човека е юрист - защо е подписал договор, в който черно на бяло е написано, че лихвения му процент е такъв, какъвто каже банката?

Ако кредита беше с подписани нормални условия (т.е. процент + euribor + нещоси фиксирано, но не по малко от X%) в съда нямаше да мине, явно не е такъв.

За мен това говори достатъчно ясно що за човек е господина.

Ти колко пъти през живота си си теглил кредит с точка "ще ти взимам колкото и когато си искамe, но не по-малко от 8%"?
Никога? Нормално smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход