Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВИЖТЕ ТОВА!!!

Публикувано от iciltd 
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 21:08:11
Пичът е смел, стискам му палци.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 21:20:49
2 години са 24 месеца, по 330 евро горница: под 8 000 евро общо, които банката може би следва да му върне. 108 000 евро разлика.

Да не би да е лъжа и срока на задължението му към банката? Написал съм ДЛЪЖНИК на банката, не съм написал РОБ или нещо подобно.

В инерцията, Камелия, не мислиш логично и наистина понякога се нахвърляш смешно.

Поставям два въпроса към теб:

- Какви 116 000 евро да му върне
- Къде съм написал, че този човек е луд?

Никога не съм теглил подобен кредит и не знам какви документи са нужни - питането ми беше кратко и ясно, очакващо отговор да/не, не писане на локуми, които не дават абсолютно никакъв отговор.

Моля те, ако ще се обръщаш към мен, нека е точно и ясно по двата въпроса, ако може с цитати.
Това му е хубавото на форума - всичко остава написано, черно на бяло.

редакция
Имотко, недей така, че сега ще ти обяснят как човека може да си го позволи, за това тегли кредити. Не че историята познава някой, който е теглил кредит, без да може да си го позволи. Такива случай няма, няма и да има. Просто няма как да се случи :}



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-20 21:25 от Атанас Янев.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 21:42:15
avatar
Quote
Атанас Янев
2 години са 24 месеца, по 330 евро горница: под 8 000 евро общо, които банката може би следва да му върне. 108 000 евро разлика.

Да не би да е лъжа и срока на задължението му към банката? Написал съм ДЛЪЖНИК на банката, не съм написал РОБ или нещо подобно.

В инерцията, Камелия, не мислиш логично и наистина понякога се нахвърляш смешно.

Поставям два въпроса към теб:

- Какви 116 000 евро да му върне
- Къде съм написал, че този човек е луд?

Никога не съм теглил подобен кредит и не знам какви документи са нужни - питането ми беше кратко и ясно, очакващо отговор да/не, не писане на локуми, които не дават абсолютно никакъв отговор.

Моля те, ако ще се обръщаш към мен, нека е точно и ясно по двата въпроса, ако може с цитати.
Това му е хубавото на форума - всичко остава написано, черно на бяло.

редакция
Имотко, недей така, че сега ще ти обяснят как човека може да си го позволи, за това тегли кредити. Не че историята познава някой, който е теглил кредит, без да може да си го позволи. Такива случай няма, няма и да има. Просто няма как да се случи :}

Не се нахвърлям- ти съвсем сериозно казваш, че питаш- дали, когато се тегли ипотечен кредит, се иска свидетелство за психическо здраве.
Мога да те цитирам, но нали това е смисъла, или греша?
И ще ти обясня, щом се оказва, че нямаш елементарни познания по въпроса- всеки, който не е под запрещение, може да извършва каквито иска дейности, разрешени от закона, без специално да доказва вменяемостта си.
Или по- простичко- можеш и да се ожениш, и да изтеглиш кредит, и да постъпиш на работа.............:]
Извинявам се, че не бях съвсем точна във формулировката, затова ще поясня- тези 116 000Е биха му надвзели, ако не беше завел дело и не биха му повишавали повече лихвата през останалия период.
Ако си позволят да вдигат месечната вноска така, както сега- 6 пъти за 2 години, докато делото върви по останалите 2 инстанции, като нищо ще я приближат.:]
И последно- историята от периода 2007-2008г. познава много хора, на които бяха отпуснати кредити без да могат да си позволят изплащането им.
Направиха го масово банките, които причакваха потенциалните кредитоискатели по ъглите с предложенията от вида " па-па-па" и съветите как да измамят, представяйки документи с невярно съдържание, за да докажат несъществуващ доход.............
Всъщност, така тръгна от САЩ световната криза- със срутването на вторичните ипотеки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-20 21:54 от камелия.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 22:36:24
Камелия, стига се обяснява, така разваляш темите, нарочно или не, не знам, ама се получава. Та айде няма нужда да си все права.

Мистър Янев, теглил съм разни кредити и знам, че си трябва малко смелост, освен много здрав разум. Дали има човека разум не знам, пък смелост му пожелах за да се бори с банките, не за да си плаща кредита. За да си плаща кредита му трябват пари. По принцип и от опит знам, че далеч не всеки е имал презастраховка откъде ще има пари да връща, а кризата обърка доста неща; дано да си е направил сметката, щото е симпатяга, пък и колега нещо ми се пада.

Долу банките. Венсеремос!!!
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 22:46:49
В края на септември 2011г. домакинствата са дължали 554 кредита (всеки от тези кредити е на стойност над 500 хиляди лв.) на обща стойност над 508 милиона лв.
Интересно защо ли останалите 553 кредитополучатели не се оплакват? :] :] :] :] :] :] :] :]


[bnb.bg]
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 22:48:33
avatar
Quote
Imotko
Камелия, стига се обяснява, така разваляш темите, нарочно или не, не знам, ама се получава. Та айде няма нужда да си все права.

Какъв ти е проблема, не мога да разбера?
Не понасяш нормален диалог, щото разваля темата, но понасяш да ти викат " идиотко" и дума не смееш да обелиш.
Призоваваш ме да не развалям " смисления" тон, отговаряйки на цинизмите с подписа си, но не смееш да се опънеш на простаците, ръсещи мръсотиите на воля?
Ами, проблемът е твой- щом събираш кураж да критикуваш жена, не приемаща безропотно обидите, а свиваш уши пред мъже, позволяващи си да се гаврят с теб.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
20-01-2012 - 23:04:59
Самотата и турските сериали са ти заличили и последната гънка.
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
21-01-2012 - 08:51:57
avatar
Нищо не коментирате за думите на Левон след 12 минута ?!?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
21-01-2012 - 10:13:12
Обикновено съдилищата на първа инстанция са пълна трагедия. Всяка от страните е напълно убедена, че ще спечели и не си подготвят добре аргументацията пред съда. Според мен банките ще спечелят на следващите инстанции защото съгласно договорите им, клетият ипотекар може да се откаже от договора във всеки един момент. Като не му харесват новите условия да се откаже егати, какво ми реват на умряло. Банките действат в пълно съответствие с подписаните договори, а ако има картелно споразумение между тях, то първо трябва да се докаже и въобще не е обект на гражданско дело.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: ВИЖТЕ ТОВА!!!
21-01-2012 - 11:13:34
avatar
Ипотекарите винаги са ебаната страна. Винаги! Запомнете го. Ако един се изплъзне, то останалите го поемат вместо него. Личен фалит в БГ скоро не чакайте. Просто няма да се случи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход