Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ипотечковски неволи

Публикувано от големо жувотно 
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 19:42:20
avatar
Quote
valsodar


Ками, вече всички в този форум разбраха, че няма как да те спрат, да не тролиш темите в него, освен ако не прибегнат до действия показвани в криминалните хроники.

Освен че подписът ти е банално простоват, шрифта и използваният цвят за него говорят за силно психическо разстройство на ползващият го - в случаят - ТИ!

Още колко пъти ще се опитваш да ни доказваш, че си изключително проста и нагла лелка без работа зад компютър?

Не се напъвай, отдавна си го доказала.

Защо не отговориш на елементарните ми въпроси, вместо да бягаш по тъча и да ръсиш обиди?
По- умен ли се чувстваш, пишейки простотии?

Да ти припомня условието на задачката, която ти зададе..........
------------------
По сегашни цени, жилището струва 80 000Е.
От кредита е останала неизплатена сума от 20 000Е
-------------------
Кога е теглен кредита?
Каква е била цената на жилището в онзи момент?
Каква е била стойността на кредита, като се знае, че в общия случай, той съставляваше 80%- 100% от цената на имота?


Ако ти стиска да отговориш, ще разберем дали е възможно днес банката да продаде на печалба и да даде някаква сума на собственика на имота.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-17 19:50 от камелия.
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 19:59:10
avatar
Quote
batko
Аз огледи на апартаменти за 25000-40000 евро не съм правил. Минимума са 90000 евро.
И като видиш гордите собственици какъв вид имат направо потрес.Все едно е изкарала козите и е поринала на прасето.
А вътре ужас. И това ми тръгнало да забогатява. Цървул баровец

Аз ходя на огледи и за 25.000 и за 125.000.

През последната година сякаш всичкия боклук все на мен полепва.
Продавачи:
То не са строители "пред Акт 16", които са на трета плоча.
То не са кредити равни и по-големи спрямо пазарна оценка.
То не са семейства в развод или пред такъв.
То не са алчни наследници бързащи да продадат майчиния апартамент.
То не са такива които един ден продават, на другия дават под наем и после пак същия цикъл.
Имам усещането че това ще се окаже заразна болест и ще са рядкост вече нормалните продавачи.
Купувачи:
То не са хора с 5.000лв кеш оглеждащи имоти за 45.000 евро.
То не са хора правещи по 20 огледа и незнаещи какво търсят.

Шарен свят, ей!
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 20:00:33
валси, хубаво се беше затрил някъде, кой ти каза че липсваш тук? Да не би твоят подпис да е много оригинален бе льольо ? Жената ти задава аболютно резонни въпрои на които ти естествено нямаш отговор, защото са прекалено сложни за ограниченият ти ум и защото никога нито си купувал имот, нито знаеш що е то ипотека, знаеш само да сипеш жлъч кам една жена, на чийто малък пръст не можеш да се качиш. Смотаняк.
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 20:16:12
avatar
Дичка, за разлика от теб, аз на опити за тролене се не връзвам.
На тъпата лелка Камелия може и да й плащат за това, да забива темите на сайта в девета глуха с вечните й простотии, ама ти що щеш между шамарите се питам?

Само с един пример й секнах тролските опити да осере поредната тема, но нали боклуците не сте един и два в сайта... та се налага човек да ви пише бавно, за да го разберете добре.

Взел си кредите за 80 000 евро.
Купил си апартамент за 100 000 евро през 2005-2006 та година с петгодишен план за погасяване.
Останлали са ти да изчистиш 20 000 евро от кредита, когато живота те е изненадал неприятно.

Какво сложно има за разбиране?
Май само поради липсващите ви мозъчни гънки е сложно да се разбере, че ако банката има да си взима остатък 20 000 евро, а продаде обезпечението за 80 000 евро, то си прибира дължимото за нея, а разликата връща на собственика му.

Разбра ли мамина гъбке отровна?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 20:32:42
валси, много си тъп, честно.
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 20:58:28
avatar
Quote
valsodar
Дичка, за разлика от теб, аз на опити за тролене се не връзвам.
На тъпата лелка Камелия може и да й плащат за това, да забива темите на сайта в девета глуха с вечните й простотии, ама ти що щеш между шамарите се питам?

Само с един пример й секнах тролските опити да осере поредната тема, но нали боклуците не сте един и два в сайта... та се налага човек да ви пише бавно, за да го разберете добре.

Взел си кредите за 80 000 евро.
Купил си апартамент за 100 000 евро през 2005-2006 та година с петгодишен план за погасяване.
Останлали са ти да изчистиш 20 000 евро от кредита, когато живота те е изненадал неприятно.


Какво сложно има за разбиране?
Май само поради липсващите ви мозъчни гънки е сложно да се разбере, че ако банката има да си взима остатък 20 000 евро, а продаде обезпечението за 80 000 евро, то си прибира дължимото за нея, а разликата връща на собственика му.

Разбра ли мамина гъбке отровна?

Хайде, умнико, да сметнем.
По онова време, лихва от 5.5% беше нещо нормално.
ГПР 8.36% за 5 години- чудесно...............

Месечна вноска за първата година- 1913.75 EUR
За останалия период- 2002.29 EUR

Кой, бе, нещастник, можеше да си позволи такива условия?
Кой можеше да плаща по 4000 лева на месец и когато му останат някакви пършиви 20 000Е, изведнъж да фалира, че да се изпълнят условията на задачката ти?

Колко от купилите с кредит са сключили договор с 5 годишен срок за изплащане?
И колко са тези, сключили договор за 20-30г.?
То, бива да си тъп, ама ти си вдлъбнат, при това- непоправимо!:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 21:20:36
Ама той не стига, че е изключително тъп /доказвал го е безброй пъти/, ами и си позволява квалификации и обиди ! Аз като казвам, че хора, никога не купували/продавали имот, нямат абсолютно никакво основание и един ред да напишат тук, ме изкарват всякакъв, а такива като този малък пухлъо, дето освен, че никога не е присъствал и като зрител на сделка с имот, ами е и доказан тъпак, би трябвало да е забранено.
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 21:25:29
avatar
Малко повече толерантност от опонентите моля! Този форум го четат и известни личности. Не е нужно да олеква толкова.
Всеки може да си изложи тезите, без да обижда другомислещите.
От една страна продавачите или собствениците какво би трябвало да ги брига дали опонентите им мислят, че ипотекарите са вечно набълбукани?
От друга страна кандидат-купувачите защо трябва да злобеят на желанията на продавачите? Всичко е пазар. Ако някой реши, че не може да издържи вечно да предлага, ще клекне на по-ниско. Аз клекнах на по-ниски наеми. Пасивните ми доходи намаляха в кризата, но не търся причината в квартирантите, които искат всякакви екстри на ниски цени. Винаги гледам отвъд хоризонта. За да има такива наематели има една държавна и общинска администрация, която позволи всеки да стане строител на жилищни сгради и да се настрои толкова много.
Знам, че може не в близкия хоризонт, но в средносрочен план имотите няма как да не станат атрактивни отново. Просто това е вид актив, който рано или късно отново излиза на повърхността победител.
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 21:26:38
avatar
Quote
имотен
Ама той не стига, че е изключително тъп /доказвал го е безброй пъти/, ами и си позволява квалификации и обиди ! Аз като казвам, че хора, никога не купували/продавали имот, нямат абсолютно никакво основание и един ред да напишат тук, ме изкарват всякакъв, а такива като този малък пухлъо, дето освен, че никога не е присъствал и като зрител на сделка с имот, ами е и доказан тъпак, би трябвало да е забранено.

А, не бива да се забранява на комплексарите с кокоши мозък да се изявяват!*stop*
Те са полезни като контрапункт на имащите поне средна интелигентност.
Освен това, форумите са за забавление, та форумни клоуни трябва да има.
А, който иска да научи нещо, винаги може да попита и да отсее смешките и небивалиците от компетентните мнения.smiling smiley
Re: ипотечковски неволи
17-01-2012 - 21:54:42
avatar
Ками, това че ти и Дичката сте сред най-простите хора на форума никой вече не го отрича.

Хайде, като за Идиоти ще ви дам един друг пример:
Имал си 60000 евро, не са ти стигали 40 000 за да купиш.
Теглил си кредит, от който си изплатил половината и дължиш на банката 20 000 евро.
( до тук разбрахте ли или не??)
Кредита е необслужваем, банката продава обезпечението за 80 000 евро ( примерно!)
Прибира си дължимото към нея в размер на 20 000 евро.

А с остатъка от сумата, какво прави бре тъпа кокошко заспала?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход