Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни

Публикувано от TZARS 
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
14-01-2012 - 22:10:18
Quote
камелия

Във всеки случай, не тази- да смуча пред компа и да не знам точно защо и за какво се заяждам.:]


Ех , къде са времената където това се правеше в леглото?
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
14-01-2012 - 22:10:22
avatar
Аз не мога да разбера за какво се заяждате в случая вярно. Надявам се Любимеца да не е от тези, които като видят, че някой хвърля камък, гледа и той да е в групата. Мисленето на тълпата е най-лошото. Вижте как мисли сега тълпата-ще се ослушвам с купуването докато не свърши спада. А като свърши може вече да е късно. Надявам се че и в този форум не властва "Тълпокрацията", както в един друг създаден от отцепници.*beer*
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
14-01-2012 - 22:12:45
avatar
Quote
Lubimec13
Quote
камелия

Във всеки случай, не тази- да смуча пред компа и да не знам точно защо и за какво се заяждам.:]


Ех , къде са времената където това се правеше в леглото?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
14-01-2012 - 22:15:45
Quote
камелия
Quote
Lubimec13
Quote
камелия

Във всеки случай, не тази- да смуча пред компа и да не знам точно защо и за какво се заяждам.:]


Ех , къде са времената където това се правеше в леглото?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...


Този номер вече се изтърка, но като си проста за нов - давай смело.
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
14-01-2012 - 23:00:08
Жалко е, че все още има участници в този форум, които не искат да видят очевидното:
1)
- в края на 2005г. домакинствата дължаха 15,398 кредита (потребителски и жилищни) на стойност над 50 хиляди лв. всеки и обща стойност под 1.63 милиарда лв.
2)
- в края на 2008г. домакинствата дължаха 63,354 кредита (потребителски и жилищни) на стойност над 50 хиляди лв. всеки и обща стойност под 7.14 милиарда лв.
2)
- в края на септември 2011г. домакинствата дължаха 73,064 кредита (потребителски и жилищни) на стойност над 50 хиляди лв. всеки и обща стойност над 7.87 милиарда лв.

Уж имало икономическа криза в България и въпреки това за по-малко от 3 години след края на 2008г. кредитите за домакинствата на стойност над 50 хиляди лв. са се увеличили с над 15%?!?!
Ясно е, че някои в този форум са толкова изгубили връзка с реалността, че си въобразяваха като задължително да продължава ръстът на броя и на сумата на кредитите за домакинствата като през интервала 2005г.-2008г. :] :] :] :]


[www.bnb.bg]
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
14-01-2012 - 23:08:06
avatar
Quote
Inform
Жалко е, че все още има участници в този форум, които не искат да видят очевидното:
1)
- в края на 2005г. домакинствата дължаха 15,398 кредита (потребителски и жилищни) на стойност над 50 хиляди лв. всеки и обща стойност под 1.63 милиарда лв.
2)
- в края на 2008г. домакинствата дължаха 63,354 кредита (потребителски и жилищни) на стойност над 50 хиляди лв. всеки и обща стойност под 7.14 милиарда лв.
2)
- в края на септември 2011г. домакинствата дължаха 73,064 кредита (потребителски и жилищни) на стойност над 50 хиляди лв. всеки и обща стойност над 7.87 милиарда лв.

Уж имало икономическа криза в България и въпреки това за по-малко от 3 години след края на 2008г. кредитите за домакинствата на стойност над 50 хиляди лв. са се увеличили с над 15%?!?!
Ясно е, че някои в този форум са толкова изгубили връзка с реалността, че си въобразяваха като задължително да продължава ръстът на броя и на сумата на кредитите за домакинствата като през интервала 2005г.-2008г. :] :] :] :]


[www.bnb.bg]

А, твоето участие в този форум на какво се основава? Какъв интерес към имотите имаш, при положение, че единствената ти функция е разпространяването на негативни статистики? И как си представяш , че няма да се увеличат кредитите при никакви приходи в домакинствата, увеличена безработица и намаляло потребление?
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
15-01-2012 - 09:01:30
Quote
камелия
Quote
greenbul

УСПЕХ е друго - безнес с който да купиш жилището без кредити, който ти докарва достатъчно пари всеки от семейството да си купи каквото му е нужно в каквото количество му е потребно, без извращения разбира се. Успехът не е за всеки.
Относно седемте години, вероятно това са били години, в които жилищата са се покачвали, ама я се постави на мястото на семейтво, купило в пика кокошарник където едвам се разминават и ще плащат цял живот, а сега могат да си купят нормално жилище с 4-5 годишен кредит. Едвали на тях ще са им най-щастливите години...бъдещите 30-40 ...

Да купят жилище без кредит, едва ли могат повече от 10% от населението във всяка страна.
Ако не беше така, банките нямаше да си разиграват коня както им дойде.
Когато говориш за това, как някой може сега да купи нещо много по- голямо за по- малка сума, трябва да имаш предвид, че сега просто не могат да постигнат дохода, който са имали през пика на цените.
Когато икономиката върви нагоре, доходите се качват, а от там и цените на недвижимите имоти, защото лихвите по кредитите падат и самите кредити стават лесно достижими..
Като се срути икономиката, безработицата се увеличава, лихвите се вдигат, а заплатите падат.
Елементарно е, но ти все се опитваш да не забелязваш взаимосвързаността на нещата.........

Кредит е едно, крепостничество съвсем друго. Кредит значи да имаш точен бизнес план как ще изкараш парите, които дължиш включително и риск мениджмънт и пълно разбиране и по възможност предоговаряне на комуникационния протокол с банката. Какво занчи да идеш в банка и да кажеш дай ми едни пари дето ще ти връщам следващите 30 години? Аз на това му казвам крепостничество, нито правят оценка на риска, нито четат какво подсписват.

Знаеш от години моята теза. Аз не съм против цените на имотите, високи или ниски, каквито такива, стига да се плащат с пари, а не колкото по-голям идиот си толкова по-голям кредит да се набълбукаш и така честните образовани и трудолюбиви хора да се състезават с пасмина селяндури дето до вчера са се хранили на шарена мушамичка.

Напълно разбирам, че балонизираните доходи на населението се свиват. Повтаряме го от 2007-ма, че ще дойде време за намаляване на заплати. Тогава обаче ни казвахте, че сме глупаци защото от всякъде ни заливал рррррррррррррръст. Това, че "като се срути икономиката, безработицата се увеличава, лихвите се вдигат, а заплатите падат", че е елементарно, елементарно е, ама като е толкова елементарно защо не ни вярвахте, когато "икономиката върви нагоре, доходите се качват, а от там и цените на недвижимите имоти, защото лихвите по кредитите падат и самите кредити стават лесно достижими".

В момента не се наблюдава спад на цените. Наблюдават се ефектите от това имотите да се плащат с пари, а не с тъпоумие и невежество!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
1.9
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
15-01-2012 - 16:06:21
Quote
Lubimec13
Рядко тъпо писание , да знайш !!! Опитвам се да съм толерантен към нежния пол, но ти си нещо различно.

Lubimec13, ти уби всичко детско в мен!!!
Какъв нежен пол, каква толерантност за овцата от Източно Филиповци?!? Разбери, просто тъпа овца...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-15 16:13 от 1.9.
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
15-01-2012 - 16:25:47
avatar
Quote
1.9

Lubimec13, ти уби всичко детско в мен!!!
Какъв нежен пол, каква толерантност за овцата от Източно Филиповци?!? Разбери, просто тъпа овца...

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
15-01-2012 - 18:09:13
Quote
1.9
Quote
Lubimec13
Рядко тъпо писание , да знайш !!! Опитвам се да съм толерантен към нежния пол, но ти си нещо различно.

Lubimec13, ти уби всичко детско в мен!!!
Какъв нежен пол, каква толерантност за овцата от Източно Филиповци?!? Разбери, просто тъпа овца...
При това ялова
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход