Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А цените на търговските площи?

Публикувано от amam 
Re: А цените на търговските площи?
10-01-2012 - 09:50:27
Алоооо,
Говорим за магазин, не за филм, за да си го разказваме. Магазин се гледа на място. Работата с магазини и въобще търговски площи е наука. Мястото на вратата може да повлияе 20% на наема. На един адрес два магазина съм ги давал единия на 70 долара/м2, другия на 8 долара, а се водят на един адрес. Доходност от 3-4% от магазини няма, толкова може да е от помещения, кръстени магазини. Магазините винаги са били на цена от по 10 хил. и нагоре долара на кв.м. и са били на 8-10% възвръщаемост, но такива магазини се продават изключително рядко.

По принцип инвестиици в апартаменти няма, инвестира се в парцел или търговски площи. В краен случай се купуват няколко апартамента на грубо и ги довършваш.
Re: А цените на търговските площи?
10-01-2012 - 09:59:25
Quote
amam
И така, след щателно пручване доходноста наистина се оказа 4-5% и понеже мен това не ме задоволява, предложих 50% от исканата цена.smiling smiley
Естествено продавачът не се съгласи, но ми направи впечатление че реакцията му не бе никак остра. Явно ще трябва още да се чака.

Няма да го дочакаш, на 6-7% ще го лапнат като топъл хляб.
Re: А цените на търговските площи?
10-01-2012 - 10:02:17
Quote
greenbul
Quote
nradev
да добра инвестиция е ако си го наследил. иначе не носи повече от 3-4% годишно

хахаха +1

хахаха+2 - можеше да кажеш поне нещо, ама ти от магазини нищо не разбираш, нали?

Др. Иванов, и апартаменти могат да се дават под наем с добра доходност, може и с много добра, всичко зависи от цената на придобиването.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход