Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 18:18:08
Аз това съм го писал не да се осъжда, а да се изпълнява!

Вие не сте бизнесмени, а безделници и бързият фалит само ще ви отърве от мъките! След това ще си намерите някъде работа на вече хубава заплата и ще живеете като хората. Аз докато съм работил дори не знаех какво е това компютър или каквото и да е странично от работата. От магазините отивах на летището и като кацнех рано сутринта направо в магазините, години наред не съм имал почивен ден. Вие по цял ден безделничете тука.
Плащал съм такива заплати, че години след като спрях да работя са ме срещали бивши рабонтици/чки и първата дума им е била "Хайде бе, шефе, няма ли да почнеш нещо, да дойдем при тебе"! Заплатите може да не са били много големи, но винаги и без изключение е имало кафета и безалкохолни на корем и пари за сандвич или пица.

Вие наистина ли сте толкова тъпи или се преструвате? Не виждате ли, че при тези заплати държавата се разпада? Какъв е смисълът да имате фирма и какво ще продадете на хора останали с 50 лв. на месец след като си платят сметките?
Дори тъпчовци като вас да не го разбират в ЕС няма да го позволят! Няма как напр. Баер да позволи да го конкурира робовладелецът от Софарма, който плаща 10 пъти по-малки заплати?
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 18:29:18
Quote
darkside
Quote
др. Иванов
Това отдавна трябваше да стане, а и беше само въпрос на време да се случи. Никой няма да търпи конкуренцията с робовладелци, използващи безплатен труд.
Иваноф, ти май не си бил никога работодател, а майна? Тва мое да го напише само работник или служителче на заплатка, дето са надява да зема мин. заплатка 2000 евро на месец....
Знаеш ли кво следва, ако дигнат минималната само със 100 лева? Масови фалити на дребния бизнес. Заради данъчната тежест и свития бизнес. Разбираш ли ме?


Минималната работна заплата за ЕС е добра идея и то според мен трябва тя да бъде поне 35-40% от средната заплата. В противен случай се получава типично българска икономика - 70% от хората живеят със заплати много под прага на бедност а в същото време има едни 5% които се чудят какво да правят с парите си и ги прахосват за глупости. И в крйна сметка икономиката на цялата държава куца яко. Просто стабаилната средна класа си е нужна за да работи държавата.

Ако наистина има бизнеси, които не могат да плащат повече от 300 лева на работниците си то това означава че тия бизнеси са ужасно непродуктивни и е по-добре да бъдат фалирани. Такива бизнеси просто не носят полза на никого и няма смисъл да съществуват. Те само обричат наетите хора в тях на мизерия, не плащат никъкви данъци на държавата и най-лошото - избутват от пазара други бизнеси/предприемиачи които биха били готови да плащат добри заплати / данъци. Общо взето няма значение дали някой пишман-бизнасмен не може или не иска да плаща нормални заплати. Такъв човек работи само за себе си, за сметка на всички останали и е много по-добре да бъде отстранен от пазата отколкото да бъде стимулиран чрез ниски данъци, символична минимална работна заплата и т.н.
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 19:03:15
Quote
др. Иванов
Аз това съм го писал не да се осъжда, а да се изпълнява!

Вие не сте бизнесмени, а безделници и бързият фалит само ще ви отърве от мъките! След това ще си намерите някъде работа на вече хубава заплата и ще живеете като хората. Аз докато съм работил дори не знаех какво е това компютър или каквото и да е странично от работата. От магазините отивах на летището и като кацнех рано сутринта направо в магазините, години наред не съм имал почивен ден. Вие по цял ден безделничете тука.
Плащал съм такива заплати, че години след като спрях да работя са ме срещали бивши рабонтици/чки и първата дума им е била "Хайде бе, шефе, няма ли да почнеш нещо, да дойдем при тебе"! Заплатите може да не са били много големи, но винаги и без изключение е имало кафета и безалкохолни на корем и пари за сандвич или пица.

Вие наистина ли сте толкова тъпи или се преструвате? Не виждате ли, че при тези заплати държавата се разпада? Какъв е смисълът да имате фирма и какво ще продадете на хора останали с 50 лв. на месец след като си платят сметките?
Дори тъпчовци като вас да не го разбират в ЕС няма да го позволят! Няма как напр. Баер да позволи да го конкурира робовладелецът от Софарма, който плаща 10 пъти по-малки заплати?


+10001
Не не мога да ти се нарадвам. Дава на робите понички и бонбони ? :}:}clap:
Това като "мечката, където още носи мед"?
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 19:12:27
Quote
mCat

Минималната работна заплата за ЕС е добра идея и то според мен трябва тя да бъде поне 35-40% от средната заплата. В противен случай се получава типично българска икономика - 70% от хората живеят със заплати много под прага на бедност а в същото време има едни 5% които се чудят какво да правят с парите си и ги прахосват за глупости. И в крйна сметка икономиката на цялата държава куца яко. Просто стабаилната средна класа си е нужна за да работи държавата.

Ако наистина има бизнеси, които не могат да плащат повече от 300 лева на работниците си то това означава че тия бизнеси са ужасно непродуктивни и е по-добре да бъдат фалирани. Такива бизнеси просто не носят полза на никого и няма смисъл да съществуват. Те само обричат наетите хора в тях на мизерия, не плащат никъкви данъци на държавата и най-лошото - избутват от пазара други бизнеси/предприемиачи които биха били готови да плащат добри заплати / данъци. Общо взето няма значение дали някой пишман-бизнасмен не може или не иска да плаща нормални заплати. Такъв човек работи само за себе си, за сметка на всички останали и е много по-добре да бъде отстранен от пазата отколкото да бъде стимулиран чрез ниски данъци, символична минимална работна заплата и т.н.

Браво, браво...... първо мнение след 4 години канене и толкова съдържателно. За сега ще спраа до тук.
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 19:18:31
Не не мога да ти се нарадвам. Дава на робите понички и бонбони ?
-------------------------------------------------

Да, ама хората го ценят! Не е важното да даваш много пари, а да са от сърце! Повечето по Пиротска даваха по-високи заплати, ама всички предпочитаха да работят при мене! В Електротоимпекса и Дома на юристите нямат работа, обадят се, че ще направят голяма отстъпка, айде след затваряне в 8 вечерта всички на ресторант и това 5-6 пъти в месеца. Като стана голямата инфлация по 50 долара на всички, жените плачеха. Те са ми изкарали за месеца 10-12 хиляди, аз ще се стискам за 1000. И още го помнят! Всичко, дрехи, техника купуваха на цените в Дубай и Тайланд, аз ги внасям и ми е на нула, ама на тях е 2-4 пъти по-евтино.Взимах павилиони в Несебър и през отпуската отиваха там на почивка, квартирата без пари, продавачките работеха в павилионите по една смяна, хем на морето, хем заплата взимат. Като взех да давам на китайци, цялата храна, която не се продаде до затваряне на костуема стойност на продавачките, хем не се хвърля, хем си носят готова храна вкъщи.

А вие дзифтари! Ше плащате по 300 лв. и ще чакате оборот да се върти!
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 19:23:12
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Точат фирмите, май ще бягат
[paper.standartnews.com]

Рррррррррррррррррррррръст на точенето!
Ррррррррррррррррррррррррррррррръст на прибежките!
Ррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на МАЙ! Всичко писано от философи, поети и доктор иваноф ще се сбъдне. Септември ще бъде май.......... ще бъде!!!


НАП продава апартаменти за 4200 лева
[dnes.dir.bg]

Ррррррррррррррррррррррръст на продажбите


Подуправител на БНБ: Мерките на Дянков ще вдигнат лихвите
[banks.dir.bg]

Ррррррррррррррррррррръст на мерките




Свалят прогнозата за икономическия растеж до скромните 1,4%
[banks.dir.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррръст на прогнозите


Хората трудно обслужват борч дори от 100 лева.
Събирането на дълговете става все по-трудно.
[www.razkritia.com]

Ррррррррррррррррррррръст на обслужването


Жилищните цени в Европа все по-трудно устояват на гравитацията
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррръст на гравитацията


Въпреки отстъпките от близо 30% в цените на някои ваканционни имоти през миналата година, продажбите остават затруднени
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррръст на отстъпките


Кризата набута американците в кутийки
[www.dnes.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррръст на набутването


БСК: Очакваме значителен спад на БВП през първото тримесечие
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на очакването



Неочакван спад на началното жилищно строителство в САЩ през март
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррръст и на неочакваното




40% от площите на търговските улици в София са празни
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на празното
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 20:57:44
avatar
Аз на една моя работничка и плащах на седмица твърдо + процент. Тя беше инвалид и въпреки това като направи ревизия съпругата на всеки 10 дни установяваше че ни и краде. А и купувах като бонуси какво ли не. Телефони, дребни аксесоари, храна, подаръци за празниците и т.н Абе който си е нефелен , нефелен сие, ама и сегашните не са заплати.
Re: 2012 Преглед на печата
17-04-2012 - 21:35:52
65000 българи са посетили Гърция за празниците !!!
Бедни били, пари немали, а дали само мързелите от форума нямат?
Re: 2012 Преглед на печата
18-04-2012 - 00:35:13
http://www.kaldata.com/forums/topic/193734-%E2%80%9D%D1%84%D0%B8%D0%B0%D1%82%E2%80%9D-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B4-%D0%B2-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-1-%D0%BC%D0%BB%D1%80%D0%B4-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE/ ”Фиат” откри завод в Сърбия за 1 млрд. евро-как пак никoй не се нае да отвори нещо в българия по която текат магистрали от мед и масло?
Re: 2012 Преглед на печата
18-04-2012 - 01:26:28
Такова...вече имаме....миналата година му откриха първия етап.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход