Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 08:49:22
avatar
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-11 08:52 от TZARS.
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 09:29:38
България оглави класация за най-много младежи без шанс

[dnes.dir.bg]

Делът на младите хора без никаква перспектива у нас е почти двойно по-голям от средния за ЕС
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 09:37:11
avatar
Quote
камелия
Quote
palamud
Айде да се включа и аз, кратко и ясно

Въвеждам ново понятие "ПОД Ипотека", което в пъти по- страшно от понятието "ПОД наем"

Щото ако загубиш доходите след 2, 3 или 5 години, ако си под наем оставаш на улицата, но поне не дължиш пари, но ако си "ПОД Ипотека" може да дължат и наследниците, защото продажната цена в момента едва ли ще покрие дължимото по заема + наказателни лихви + такси за ЧСИ например.....

така че спокойно може да използвате и израза "ПОД ИГО" ...

Абсолютно прав си!
Затова, кредит взимат хора, които могат да си правят сметката, могат да печелят достатъчно пари и не вегетират в подмолите, страхувайки се да не настинат и да не се минат.
С други думи, хора, които не биха се оставили да останат на улицата, а биха започнали ново нещо, щом се налага.
И двата вида " под" имат край.
" Под Ипотека" си до време и после ставаш собственик.
"Под Наем" също си до време, а после отиваш под моста.
Всеки, според възможностите си, избира къде да приключи активния си живот.
И всеки, според възможностите си, или създава семейство, или живее сам като куче.

Ками много ме развесели. Пак свириш на тънката струна, както всяка жена... само че при мен тези не миват.
Гледам на тези 20-25 % от тези дето могата да си правят сметката са им прибрали жилището вече... това си е ВСЕКИ 4-ти. Явно тези дето са под наем по-добре си правят сметката. Чувам за наеми от 50 - 150 евра за двустаен в СФ.

Имоти за без пари сигурно няма да има, но наематели за без пари вече има - само за да поддържат имот и да плащат сметките...
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 09:49:46
Quote

" Под Ипотека" си до време и после ставаш собственик.
... или идва съдия изпънителя и отиваш под моста, като продълаваш да дължиш пари на банката
Quote

"Под Наем" също си до време, а после отиваш под моста.
... или плащаш на година 3 пъти по-малко от колкото е паднала цената на жилището
не плащаш за данъци и ремонти, не плащаш за транспорт до работата, не трошиш нерви
накарая купуваш илището на някой от точка 1 без 20-30 годишно робство* на някоя банка

*упоменато по-горе като "до време"

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 09:52:41
Quote
javcho
България оглави класация за най-много младежи без шанс

За какво им е да учат, за какво им е да работят? Нали имат някоя панелка в наследство. Ще се снижат, ще се окопаят, ще намажат филия с лютеница, ракия се вари от какво ли не, ЕС че им каже он на тях, че са без перспектива, шо си не ...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 10:10:08
avatar
Quote
status
Quote
palamud
Айде да се включа и аз, кратко и ясно

Въвеждам ново понятие "ПОД Ипотека", което в пъти по- страшно от понятието "ПОД наем"

Щото ако загубиш доходите след 2, 3 или 5 години, ако си под наем оставаш на улицата, но поне не дължиш пари, но ако си "ПОД Ипотека" може да дължат и наследниците, защото продажната цена в момента едва ли ще покрие дължимото по заема + наказателни лихви + такси за ЧСИ например.....

така че спокойно може да използвате и израза "ПОД ИГО" ...

И си кратък и си ясен и за съжаление - точен в оценките.

Преди няколко дена научих, че някои банки вече създават "нарочни" и изцяло специализирани собствени звена за събиране и спрявяне с "лошите" кредити . Оказва се, че фирмите за събиране на "лоши вземания" работят крайно незадоволително респ. "издънили" са се.
Лошата новина е , че "падежът" на лоши и преструктурирани /и отново станали лоши/ кредити ще е доста "обилен" през 2012 год.
"Добрата" новина е, че банките обмислят нова "схема " за управление на кризата . Вероятно ще отидат на вариант пряко договаряне с длъжника за цена на "придобиване" на обезпечението/ипотекирания имот/ и преоформяне на остатъка по кредита като нов заем . По този начин ще изчезнат старите лоши кредити и ще се появят новирани такива но на по-малка стойност за длъжника и освобождаващи банката от провизиране за поне половин година. Придобитите имоти / е тук е тънкият момент / вероятно банките ще изкарат на пазара с "приемлива " цена и срещу ипотечен заем от продаващата банка. Третата цел на подобно "занятие" е да се избегнат съдебни такси и такива при услугите на ЧСИ , които досто товарят взискателите -банки /като начало на процедурите/ и като краен резултат-длъжника, който и без друго си е в тежко. положение. Ще се създадат и благоприятни условия за покупка на НИ на длъжници чрез ипотечен кредит - нещо , което в момента е доста трудно при търговете на ЧСИ.
*beer*

Статус, това наистна е добра новина. Това банките трябваше да го направят преди година, но са решили да изчакат ножа да опре до кокала. Според мен е доста по-изгодно за ипотекарите, но едва ли ще го осъзнаят всички и много от тях ще отидат до финала с ЧСИ.

Според мен това забавяне носи допълнителни проблеми - комуналните сметки, които длъжника не покрива набъбват до няколко хиляди лева за 2-3 години и това допълнително сваля цената на имота.
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 10:48:11
avatar
Quote
palamud

Ками много ме развесели. Пак свириш на тънката струна, както всяка жена... само че при мен тези не миват.
Гледам на тези 20-25 % от тези дето могата да си правят сметката са им прибрали жилището вече... това си е ВСЕКИ 4-ти. Явно тези дето са под наем по-добре си правят сметката. Чувам за наеми от 50 - 150 евра за двустаен в СФ.

Имоти за без пари сигурно няма да има, но наематели за без пари вече има - само за да поддържат имот и да плащат сметките...

Хубаво е, че те развеселих, лошото е, че чуваш само това, което ти се иска- като партенката, че в София има наеми по 50-150Е за двустаен.
Има, за коптори, а който има пари, си наема свестен апартамент. Като моя, например, за който си получавам едни добри парички.Който пък няма нищо, се връща там, откъдето е дошъл.
А, що се отнася до кредитите, лошите и преструктурирани кредити са 19,26% от всичките кредити. Сега, като намериш сведенията за преструктурираните, ще видиш колко са в действителност лошите. И че, ревът ти на чужд гроб, е смешничък..........
И последно- не виждам коя жена би се доверила на мъж, който е готов цял живот да се свира по копторите............та, не се притеснявай, няма да бъдеш притеснен.
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 11:19:10
avatar
Quote
камелия
И последно- не виждам коя жена би се доверила на мъж, който е готов цял живот да се свира по копторите...........

Не можете да си представите в колко семейства жената е водещата фигура и тя определя важните ходове на семейството - кога да се закупи жилище, в кои квартали, тип строителство, цена, етажност, дали да теглят кредит и какъв да е той, и т.н. Съпруга по цял ден на бач, вечер се връща каталясал, цапва две ракии и е заспал в 20ч., не му остава време и бистър ум за разсъждения относно други задачи освен изхранването на фамилията, и поддръжката на автомобила. Водил съм на огледи поне 50 жени, които заявяват: щом аз реша че одобрявам жилището, значи и съпругът ми го е одобрил.
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 11:31:11
avatar
Quote
TZARS
Quote
камелия
И последно- не виждам коя жена би се доверила на мъж, който е готов цял живот да се свира по копторите...........

Не можете да си представите в колко семейства жената е водещата фигура и тя определя важните ходове на семейството - кога да се закупи жилище, в кои квартали, тип строителство, цена, етажност, дали да теглят кредит и какъв да е той, и т.н. Съпруга по цял ден на бач, вечер се връща каталясал, цапва две ракии и е заспал в 20ч., не му остава време и бистър ум за разсъждения относно други задачи освен изхранването на фамилията, и поддръжката на автомобила. Водил съм на огледи поне 50 жени, които заявяват: щом аз реша че одобрявам жилището, значи и съпругът ми го е одобрил.

Като изключим сърцераздирателната сцена с каталясалия съпруг, двете ракии и заспиването в 20ч., си прав, че щом опре до жилище, жената е водеща.
Което е нормално, защото е нейна отговорността и за обзавеждане, и за домакинстване, и за гледане на децата. Пък и мъжът го интересува много повече цвета и марката на колата, отколкото има ли градинка и дървета до блока. Нали не си виждал до сега семейство, в което жената да е взела решение каква кола да се купи, а мъжът просто да се е съгласил?
И последно- в нормалното българско семейство, жената работи, а домакинстването и гледането на децата,са в свободното време и мъжът помага........smiling smiley
Re: 2012 Преглед на печата
11-01-2012 - 11:37:00
avatar
Quote
камелия
... И последно- не виждам коя жена би се доверила на мъж, който е готов цял живот да се свира по копторите............та, не се притеснявай, няма да бъдеш притеснен.

Ето го прототипа на Данчо от рекламата. Дето сега не е много хепи.
Един истински мъж никога не слуша жена си, не се води по женски акъл и винаги прави каквото си знае. Другите са чехльовци.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход