Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 17:24:14
avatar
Quote
greenbul
Един средностатистически апартамент, който 2008-а е би 100 000 евро е нормално сега да е 60 000 евро.
Справедливата му цена е около 40 000 евро, но понеже е криза цените за кратко ще паднат и под справедливите нива.

Така е, с уговорката кой може да определи коя цена е "справедлива".
"Справедлива" е относителна и противоречива величина.
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 18:14:08
avatar
Айде да се включа и аз, кратко и ясно

Въвеждам ново понятие "ПОД Ипотека", което в пъти по- страшно от понятието "ПОД наем"

Щото ако загубиш доходите след 2, 3 или 5 години, ако си под наем оставаш на улицата, но поне не дължиш пари, но ако си "ПОД Ипотека" може да дължат и наследниците, защото продажната цена в момента едва ли ще покрие дължимото по заема + наказателни лихви + такси за ЧСИ например.....

така че спокойно може да използвате и израза "ПОД ИГО" ...
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 18:59:39
Quote
palamud
Айде да се включа и аз, кратко и ясно

Въвеждам ново понятие "ПОД Ипотека", което в пъти по- страшно от понятието "ПОД наем"

Щото ако загубиш доходите след 2, 3 или 5 години, ако си под наем оставаш на улицата, но поне не дължиш пари, но ако си "ПОД Ипотека" може да дължат и наследниците, защото продажната цена в момента едва ли ще покрие дължимото по заема + наказателни лихви + такси за ЧСИ например.....

така че спокойно може да използвате и израза "ПОД ИГО" ...

И си кратък и си ясен и за съжаление - точен в оценките.

Преди няколко дена научих, че някои банки вече създават "нарочни" и изцяло специализирани собствени звена за събиране и спрявяне с "лошите" кредити . Оказва се, че фирмите за събиране на "лоши вземания" работят крайно незадоволително респ. "издънили" са се.
Лошата новина е , че "падежът" на лоши и преструктурирани /и отново станали лоши/ кредити ще е доста "обилен" през 2012 год.
"Добрата" новина е, че банките обмислят нова "схема " за управление на кризата . Вероятно ще отидат на вариант пряко договаряне с длъжника за цена на "придобиване" на обезпечението/ипотекирания имот/ и преоформяне на остатъка по кредита като нов заем . По този начин ще изчезнат старите лоши кредити и ще се появят новирани такива но на по-малка стойност за длъжника и освобождаващи банката от провизиране за поне половин година. Придобитите имоти / е тук е тънкият момент / вероятно банките ще изкарат на пазара с "приемлива " цена и срещу ипотечен заем от продаващата банка. Третата цел на подобно "занятие" е да се избегнат съдебни такси и такива при услугите на ЧСИ , които досто товарят взискателите -банки /като начало на процедурите/ и като краен резултат-длъжника, който и без друго си е в тежко. положение. Ще се създадат и благоприятни условия за покупка на НИ на длъжници чрез ипотечен кредит - нещо , което в момента е доста трудно при търговете на ЧСИ.
*beer*
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 19:12:51
Не знам нещо, дето през 2008г. да е било 100 000, сега да е станало 60 000. Не все още, та не излизат сметките.
И също при 100 000 евро цена са ти дали 80 000 евро кредит, като за 20 години връщаш 160 000. Пак лослъгвате и нагласявате сметките, за да излезе по-голяма разликата.

ПП Не защитавам в никакъв случай идеята, че е било добра сделка да се купува през 2008г. с дългосрочен кредит. Не защитавам също и идеята, че е непременно добра следка сега.
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 21:18:36
avatar
Quote
palamud
Айде да се включа и аз, кратко и ясно

Въвеждам ново понятие "ПОД Ипотека", което в пъти по- страшно от понятието "ПОД наем"

Щото ако загубиш доходите след 2, 3 или 5 години, ако си под наем оставаш на улицата, но поне не дължиш пари, но ако си "ПОД Ипотека" може да дължат и наследниците, защото продажната цена в момента едва ли ще покрие дължимото по заема + наказателни лихви + такси за ЧСИ например.....

така че спокойно може да използвате и израза "ПОД ИГО" ...

Абсолютно прав си!
Затова, кредит взимат хора, които могат да си правят сметката, могат да печелят достатъчно пари и не вегетират в подмолите, страхувайки се да не настинат и да не се минат.
С други думи, хора, които не биха се оставили да останат на улицата, а биха започнали ново нещо, щом се налага.
И двата вида " под" имат край.
" Под Ипотека" си до време и после ставаш собственик.
"Под Наем" също си до време, а после отиваш под моста.
Всеки, според възможностите си, избира къде да приключи активния си живот.
И всеки, според възможностите си, или създава семейство, или живее сам като куче.
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 22:06:12
Quote
камелия
И двата вида " под" имат край.
" Под Ипотека" си до време и после ставаш собственик.
"Под Наем" също си до време, а после отиваш под моста.

Я го обясни на тази госпожа. Ако успееш има още над 600 подобни съдби„ само в този сайт–[www.moitepari.bg]

Имам два кредита в една банка - ипотечен и потребителски. Ипотеката си обслужвах редовно, а потребителския спрях защото парите не ми достигат. Предложеният вариант от банката беше ужасен: да ми намалят лихвата за една година, а за следващите 15 години да се увеличи с още 1.5 %. Естествено не приех. За просрочията по потребителския кредит ме осъдиха и запорираха всичките ми сметки. Предложеният вариант за споразумение е да плащам още повече от преди да заведат изпълнителното дело, както и законната лихва върху главницата, сума, която ще се трупа и трябва да внеса накуп след 5 години. ЧСИ иска да внеса 30 % от сумата по потребителския кредит заедно с разноски, лихви..., което си е невъзможно. Не мога да обслужвам ипотеката защото сметките ми са запорирани. Така скоро ще просроча и ипотечния кредит. Предложиха ми да открия сметка на друго лице за плащанията по ипотеката, но се оказа, че това лице ще трябва да подпише декларация за встъпване в дълг..., т.е. да намерят още един длъжник. Обявиха за продан единственото ми жилище, което е с редовно обслужвана ипотека до преди запора по сметките. Има ли някакъв изход от такава ситуация? Към кого да се обърна за помощ защото разбрах, че за времето от както не живея в България са променили законите в полза на банките и обикновения човек ще им е длъжник даже и след смъртта си. Обмислям вариант за отказ от българско гражданство - защо ми е държава, на която съм плащала данъци повече от 25 години и тя се гаври с мен, оставяйки ме на произвола на банките
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 22:40:16
avatar
Quote
granit

Я го обясни на тази госпожа. Ако успееш има още над 600 подобни съдби„ само в този сайт–[www.moitepari.bg]

Имам два кредита в една банка - ипотечен и потребителски. Ипотеката си обслужвах редовно, а потребителския спрях защото парите не ми достигат. Предложеният вариант от банката беше ужасен: да ми намалят лихвата за една година, а за следващите 15 години да се увеличи с още 1.5 %. Естествено не приех. За просрочията по потребителския кредит ме осъдиха и запорираха всичките ми сметки. Предложеният вариант за споразумение е да плащам още повече от преди да заведат изпълнителното дело, както и законната лихва върху главницата, сума, която ще се трупа и трябва да внеса накуп след 5 години. ЧСИ иска да внеса 30 % от сумата по потребителския кредит заедно с разноски, лихви..., което си е невъзможно. Не мога да обслужвам ипотеката защото сметките ми са запорирани. Така скоро ще просроча и ипотечния кредит. Предложиха ми да открия сметка на друго лице за плащанията по ипотеката, но се оказа, че това лице ще трябва да подпише декларация за встъпване в дълг..., т.е. да намерят още един длъжник. Обявиха за продан единственото ми жилище, което е с редовно обслужвана ипотека до преди запора по сметките. Има ли някакъв изход от такава ситуация? Към кого да се обърна за помощ защото разбрах, че за времето от както не живея в България са променили законите в полза на банките и обикновения човек ще им е длъжник даже и след смъртта си. Обмислям вариант за отказ от българско гражданство - защо ми е държава, на която съм плащала данъци повече от 25 години и тя се гаври с мен, оставяйки ме на произвола на банките

Какво да й обясня- че да теглиш два кредита за едно нещо е безумно?
Че не са променили законите и патетиката " обикновения човек ще им е длъжен даже след смъртта си" вече се изтърка?
Или да я попитам, как е имала пари да се вее по чужбина, а не е можела да си плати вноските?
Всеки трябва да мисли какво прави, което не значи, че всички трябва да спрат да дишат, че да не би да пострадат.

ПП. Прочети още веднъж оплакването на госпожата, ама внимателно и няма начин да не забележиш някои подробности, които будят недоумение, меко казано..........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-10 23:01 от камелия.
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 23:11:57
Ми те всичките дет реват там, са такива :] Държавата им била виновна, че си мислили, че ще направят пари от въздуха.
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 23:38:18
Quote
granit
Quote
камелия
И двата вида " под" имат край.
" Под Ипотека" си до време и после ставаш собственик.
"Под Наем" също си до време, а после отиваш под моста.

Я го обясни на тази госпожа. Ако успееш има още над 600 подобни съдби„ само в този сайт–[www.moitepari.bg]

Имам два кредита в една банка - ипотечен и потребителски. Ипотеката си обслужвах редовно, а потребителския спрях защото парите не ми достигат. Предложеният вариант от банката беше ужасен: да ми намалят лихвата за една година, а за следващите 15 години да се увеличи с още 1.5 %. Естествено не приех. За просрочията по потребителския кредит ме осъдиха и запорираха всичките ми сметки. Предложеният вариант за споразумение е да плащам още повече от преди да заведат изпълнителното дело, както и законната лихва върху главницата, сума, която ще се трупа и трябва да внеса накуп след 5 години. ЧСИ иска да внеса 30 % от сумата по потребителския кредит заедно с разноски, лихви..., което си е невъзможно. Не мога да обслужвам ипотеката защото сметките ми са запорирани. Така скоро ще просроча и ипотечния кредит. Предложиха ми да открия сметка на друго лице за плащанията по ипотеката, но се оказа, че това лице ще трябва да подпише декларация за встъпване в дълг..., т.е. да намерят още един длъжник. Обявиха за продан единственото ми жилище, което е с редовно обслужвана ипотека до преди запора по сметките. Има ли някакъв изход от такава ситуация? Към кого да се обърна за помощ защото разбрах, че за времето от както не живея в България са променили законите в полза на банките и обикновения човек ще им е длъжник даже и след смъртта си. Обмислям вариант за отказ от българско гражданство - защо ми е държава, на която съм плащала данъци повече от 25 години и тя се гаври с мен, оставяйки ме на произвола на банките

Това ако не си го писал ти самия, или някой от нашите сривльовци, ще си изям обувките. Убеден съм, че е пълна измислица.
Re: 2012 Преглед на печата
10-01-2012 - 23:49:02
Да бе, всичките 615 закъсали ипотекари си ги измислих аз *ok* . Май видя себеси в тая историйка ! Нищо чудно ти да си я писал под женското ти име.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход