Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
03-10-2012 - 13:16:45
66-годишният мъж, който заби нож във врата на брат си, е искал наследствения апартамент, оставен от баща им, който починал скоро.
Имотът е станал причина за бурната разправия между двамата братя. Кървавата битова драма се разиграла в бл. 59 в к-с „Славейков” в Несебър, който се намира само на метри от сградата на Общината в новата част на града. Там живеел единия от буйстващите мъже.

60 годишният В.А. е лежал с обилно кървяща рана пред блока, а на брат му - 66 годишния А.Т., дрехите били изцапани в кръв. По чудо В.А. е без опасност за живота.

„Братята и бащата са преселници, двамата, които са се карали, са имали свои жилища. Защо е било нужно да стигат до там, че да се колят заради апартамент. Можеше да стане така, че единият да носи имота в гроба, а другият – в затвора”, коментираха възмутени днес жители на Несебър.

Раненият брат бил с 15 см. рана на шията. Направена му е спешна операция в МБАЛ - Бургас от хирурзи от отделението по Уши, нос и гърло, съобщава “Бесове.бг”.

”Раната стигаше от единия ъгъл на долната челюст до другия. Имаше прерязани артерии и вени с обилно кървене. За щастие не бяха засегнати големи магистрални съдове, иначе разрезът щеше да е фатален. Обработихме раната, възстановихме прерязаните тъкани и подсилихме мускулатурата с шевове”, обясни шефът на отделението д-р Даниел Петков.

Той и колегата му д-р Ивайло Илиев от същото отделение са оперирали пострадалия несебърлия в продължение на час и половина.

ps: В това е проблема на българите!
Re: 2012 Преглед на печата
04-10-2012 - 07:46:42
ДЛЪЖНИК НА НАП СЕ ХВЪРЛИ ОТ 8-ИЯ ЕТАЖ!




Уплашил се, че ще му вземат жилището, напил се и скочил.




61-годишен русенец се хвърли от 8-ия етаж на балкона на жилището си в блок “Родопи” в кв. “Здравец-изток”. По информация на местни медии нещастникът получил съобщение от НАП, че дължи на агенцията огромна сума, и имало възможност да опишат апартамента му.
Трагичният инцидент е станал около 4 часа тази сутрин. При пристигането на Спешна помощ и полицията руснецът вече бил издъхнал. Екипите само констатирали смъртта му.

Съседи разказват, че самоубиецът живел сам в апартамента си в блок “Родопи” в кв. “Здравец-изток”. Той бил разделен със съпругата си, с която имал две дъщери - едната живеела в София, а другата – в Англия.

Също според съседите вчера мъжът се оплакал, че получил съобщение от НАП, според което дължал на приходната агенция сериозна сума и че било възможно да опишат жилището му. Те не се изключва възможността тъкмо това да го е подтикнало към фаталната стъпка.
Re: 2012 Преглед на печата
05-10-2012 - 08:34:57
Пазарите на недвижими имоти



През отминалото десетилетие пазарът на недвижими имоти в България премина
през цикъл на бърз растеж, последван от силна рецесия. Кумулативният ръст на
цените на жилища — от най-ниската (през второто тримесечие на 2002 г.) до най-
високата точка (през третото тримесечие на 2008 г.), бе на равнище от приблизително
231 %, а средният годишен ръст достигна 23 %. Цените спаднаха значително по време
на кризата — с близо 38 % от четвъртото тримесечие на 2008 г. до днес. Между 2004 г.
и 2008 г. жилищното строителство отбелязваше ръст, вариращ от 2 % до 6 % от БВП,
преди да спадне до около 4 % от БВП през 2010 г., което е малко под средното равнище
за ЕС.
Макар стремглавото увеличение на цените на пазара на жилища да бе
краткотрайно, а тяхната корекция значителна, негативните последствия
изглеждат относително ограничени. Балонът не просъществува дълго, като неговото
начало бе поставено при ниски нива на задлъжнялост. Общата задлъжнялост на сектора
на домакинствата възлиза на 28 % от БВП (малко под 50 % от брутния разполагаем
доход), т.е. едно сравнително умерено ниво. Макар банковите кредити на
домакинствата за жилищни цели да са все още на сравнително ниски нива, делът на
потребителските кредити надвишава средния за еврозоната.
Изглежда, че ПЧИ изиграха основна роля за бума при недвижимите имоти. Делът
на потока от преки чуждестранни инвестиции в недвижими имоти бе особено висок
през 2006—2008 г. и значително по-нисък през останалите периоди.

Около 31 % от входящия поток на ПЧИ бяха насочени към
недвижими имоти. Това вероятно е свързано и с покупките на втори дом от чужденци,
както и с туристическия сектор. Съживяването на тази тенденция би могла да породи
нов бум в жилищния сектор, въпреки че в краткосрочен план това изглежда малко
вероятно.
Корекцията в сектора на недвижимите имоти изглежда все още не е напълно
приключила. Въпреки спада в жилищното строителство и забавянето на ценовия ръст и
през 2012 г. обемите на инвестициите продължават да намаляват. Служещото като
водещ индикатор изменение в броя на разрешителните за строеж показва, че
започналата през 2008 г. корекция все още продължава, като е била много по-силно
изразена отколкото при инвестициите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-05 08:37 от paul.
Re: 2012 Преглед на печата
05-10-2012 - 15:03:28
България трябва да преосмисли данъчната и осигурителната си политика в унисон с очакванията в Европа и света за нисък до нулев икономически растеж в следващото десетилетие.

Това заяви вицепремиерът и финансов министър Симеон Дянков в отговор на депутатски въпрос за по-високата приходна и разходна част, заложена в проекта за бюджет за 2013 година по време на парламентарния контрол в Народното събрание, предаде БТА.

„За първи път изтъкнати световни икономисти са започнали да говорят за цяло десетилетие с нисък икономически растеж. Затова данъчната и осигурителната политика трябва да се пренастрои към такъв сценарий“, коментира Дянков.


Финансовият министър посочи, че доста политици в Европа вече открито говорят, че се очаква до края на това десетилетие, светът като цяло и Европа в частност, да има нисък до нулев икономически растеж.

„Това означава, че не само България, но и много други държави би трябвало да преосмислят и политиката по данъци, и социалната политика, и политиката на пазара на труда“, посочи министърът.


Като отбеляза, че тази година са регистрирани рекордни нива на безработица в целия ЕС, вицепремиерът се съгласи с твърдението на Емилия Масларова от „Коалиция за България“, че не е добре дългосрочно да се разчита на увеличени приходи от ДДС, за да бъдат покривани разходи в социалната сфера, но подчерта, че България е една от малкото страни в Европа, която е запазила ДДС на нивото отпреди кризата.

Дянков потвърди, че част от планираното увеличение на пенсиите ще се покрие от заложените по-високи приходи от ДДС. Очакват се около 700 млн. лева повече от ДДС, от които 200 млн. лв. ще бъдат пренасочени по това перо, каза той.

Според проектобюджета на НОИ за държавното обществено осигуряване, за увеличението на пенсиите средно с 9,3 процента от 1 април догодина трябва да се отделят допълнително около 582 млн. лв.



+
Re: 2012 Преглед на печата
06-10-2012 - 08:38:43
Симеон Дянков – вицепремиер и министър на финансите, в интервю за предаването „Панорама” на БНТ

Водещ: Два знака за една седмица. Симеон Дянков написа последния бюджет за мандата на ГЕРБ, а главният икономист на Международния валутен фонд Оливие Бланшар каза, че кризата ще продължи поне 10 години. Вицепремиерът и финансов министър Симеон Дянков е тук. Добър вечер.
Симеон Дянков: Добър вечер.
Водещ: Нали щеше да свърши кризата още преди две години, господин Дянков?
Симеон Дянков: За България говорих. Ние наистина, макар и с малък растеж вече от 2010 г., 2011-2012 г. все пак имаме растеж. Но Европа като цяло е на нула или тази година, всъщност, дори малко под нулата сме в рецесия 27-те държави. За следващата 2013 г. общо прогнозата в Европа е пак малка рецесия, а това което МВФ каза тази седмица, но се говори поне от началото на годината, е, че проблемите в САЩ, в Япония тепърва предстоят. В САЩ така наречената фискална пропаст, фискална скала, там който и да спечели изборите, следващият му бюджет следващата година ще бъде много трудна, защото те трябва да отрежат близо половината от дефицита. Сега там дефицитът е около 10% от Брутния вътрешен продукт.
Водещ: И при нас ще има избори. Аз не знам как България, която е скачен съд с европейската икономика, ще издържи още три или четири, камо ли пет, или шест, или седем години криза?
Симеон Дянков: Това е въпросът, който всички – управляващи, опозиция, тези които искат да управляват в бъдеще... Неслучайно Оливие Бланшар – за мен той е може би един от тримата най-добри икономисти в света, не само в МВФ, заедно със Стенли Фишър и с Лари Самърс – за мен това са тримата най-добри икономисти в света... Щом той го каза, трябва наистина всички да се замислим. Не само тези дори, които сега сме в парламента, а в следващите 10 години това е нещо много сериозно. И то, както казах, не е само в Европа. Европа има специфични проблеми, знаем ги. Гледаме на север, на юг – Румъния, Сърбия, Гърция, Холандия и т.н., вижда се, всички са в рецесия. Но извън това има голям въпрос с типа капитализъм, който в момента или в последните няколко десетилетия владее света. Според мен това има предвид Бланшар, като го казва това, че някак си самата капиталистическа система трябва да се промени, за да може всичките тези огромни заеми, които не само големи държави са взимали, а и корпорации и семейства по целия свят, някак си всичко това трябва да се промени към един бих казал по-прост, финансово поне, свят.


ps: Имотните, как смятате да устискате още 10 години липса нa продажби, повишаващи се данъци за собственост и много други изненади?



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2012-10-06 08:51 от paul.
Re: 2012 Преглед на печата
07-10-2012 - 17:15:56
ЗАПЛАТИТЕ НИ СА НАЙ-НИСКИ НЕ САМО В ЕС, НО И СПРЯМО АФРИКА!

В България твърдо мога да заявя, че има експлоатация на работниците. Това каза пред журналисти председателят на парламентарната комисия по труда и социалната политика Драгомир Стойнев, който участва в кръгла маса “Заплащането на труда в България - предизвикателства и перспективи”, организирана от КНСБ.
“Ние имаме възможно най-ниските заплащания не само в ЕС, а вече и в Африка. В Мароко минималната заплата е 240 евро, а в следващия член в ЕС- Република Хърватия - 450 евро”, каза Драгомир Стойнев.

Той отбеляза сред причините за ниското заплащане у нас на труда прекалено голямата норма на печалба – 35-40 процента. “В останалите развити държава тази норма е 18%. Там хората предпочитат да инвестират в своите работници, вместо да си купят яхти, да ходят на скъпи почивки и да си купят луксозни вили”, каза Стойнев.



600 ХИЛЯДИ БЪЛГАРИ ЖИВЕЯТ С 13 ЛЕВА НА ДЕН!

30% от работещите у нас са ниско платени, твърди КНСБ.

Председателят на КНСБ Пламен Димитров обяви данните от анализа на пазара на труда у нас
600 хиляди души у нас са със заплати между 300 и 500 лева, показват данните от анализ на КНСБ за пазара на труда, изнесен на синдикална конференция.
Нетният размер на минималната работна заплата с малки изключения остава трайно около и под официалната линия на бедност. Това поддържа контингент от работещи бедни, смятат синдикалистите.

Те са определени от европейската статистическа служба "Евростат" като наети на пълно работно време, но брутната им заплата е под 67% от средната. У нас този контингент няма тенденцията да намалява. 27% от заетите на пазара или 600 хил. души са ниско платени работници.

Според синдикатите страната ни изостава сериозно дори от северната ни съседка Румъния. Там средната работна заплата е с близо една четвърт по-висока в сравнение с България.

У нас с най-ниски възнаграждения са работещите в шивашката, текстилната и обувната промишленост. В селското стопанство и хотелиерството работниците също са ниско платени, отчитат синдикатите.


ps: Само дето тези 600 000 са продавачи, а не купувачи!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-10-07 17:22 от paul.
Re: 2012 Преглед на печата
08-10-2012 - 08:35:48
Quote
PER0
Quote
portokal
тва ще е най готиното което се е случвало някога в българия ако изравнят данъците на недвижимите имоти с тия в Западна Европа.да го видя тогава ганя на когот "тухлите не искали нито хляб нито вода" :}

Дано да вдигнат данъците !!! Както показва практиката в Европа и Щатите, високи ли са данъците на имотите, високи са и наемите !!! Т.е. парите пак идват от наемателите, така както винаги е било по белия свят. Един наем от 1000Е за гарсониера ще стане нещо нормално !!! От повишените данъци ще има повече пари за инфраструктурата, което пък още ще повиши цената на имотите !! Важното е да се спре порочната практика да се отдават жилищата за почти без пари, както е сега. Едно петкратно повишение на наемите ще бъде стъпка напред !!


Апартамент от 87 кв. м. в жк Младост в София се дава под наем:
- наемът е 680 евро на месец
[www.imoti.net]


Апартамент от 106 кв. м. се дава под наем във Франкфурт на Майн:
- наемът е 1,155 евро на месец
[www.immowelt.de]


Средна месечна заплата през второто тримесечие на 2012г.:
1)
- в България беше 758 лв. или почти 388 евро
2)
- в Германия беше 3,389 евро
Тоест средната заплата в Германия е 8.7 пъти по-голяма отколкото в България, но затова пък наемът на апартаментът във Франкфурт на Майн е едва 1.7 пъти повече от апартамента в жк Младост.
:] :] :] :]


[www.nsi.bg]
[www.destatis.de]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-08 08:38 от Inform.
Re: 2012 Преглед на печата
08-10-2012 - 08:41:42
avatar
Quote
Inform
Апартамент от 87 кв. м. в жк Младост в София се дава под наем:
- наемът е 680 евро на месец
[www.imoti.net]

Апартамент от 106 кв. м. се дава под наем във Франкфурт на Майн:
- наемът е 1,155 евро на месецl

Inform, сравняването спрямо една произволна оферта не е коректно.
Не знам кой ще даде 1300 лв за наем в Младост.
Има една що годе вярна формулка за наемите:
Наема трябва да е 1/3 от заплатата.
Re: 2012 Преглед на печата
08-10-2012 - 08:45:49
avatar
В Турция събарят сгради
Дали и тук няма да се оформи нещо подобно?
Re: 2012 Преглед на печата
08-10-2012 - 09:16:34
Quote
TZARS
Quote
Inform
Апартамент от 87 кв. м. в жк Младост в София се дава под наем:
- наемът е 680 евро на месец
[www.imoti.net]

Апартамент от 106 кв. м. се дава под наем във Франкфурт на Майн:
- наемът е 1,155 евро на месецl

Inform, сравняването спрямо една произволна оферта не е коректно.
Не знам кой ще даде 1300 лв за наем в Младост.
Има една що годе вярна формулка за наемите:
Наема трябва да е 1/3 от заплатата.

Апартамент от 138 кв. м. в жк Младост в София се дава под наем:
- наемът е 750 евро на месец
[www.imoti.net]


Апартамент от 154 кв. м. се дава под наем във Франкфурт на Майн:
- наемът е 1,750 евро на месец
[www.immowelt.de]


Средна месечна заплата през второто тримесечие на 2012г.:
1)
- в България беше 758 лв. или почти 388 евро
2)
- в Германия беше 3,389 евро
Тоест средната заплата в Германия е 8.7 пъти по-голяма отколкото в България, но затова пък наемът на апартаментът във Франкфурт на Майн е едва 2.33 пъти повече от апартамента в жк Младост.


[www.nsi.bg]
[www.destatis.de]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход