Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 14:20:37
avatar
Quote
javcho


Ех тези млади и образовани хора, как не се вслушват в съветите на бедните и ограничени панелообитатели?

Прочети бе хайверен инвестор!
Цитирам дословно тазгодишния януарски брой на сп. "Нешънъл джиографик"

"Панелните блокове може да не изглеждат вдъхновяващи отвън - обяснява урбанистката Йеонг-Хи Джанг, но животът вътре е "толкова топъл и уютен".Три пъти повтори думата "топъл"

И това е урбанистка от Сеул, Южна Корея, може би една от най-проспериращите страни в Азия.
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 14:43:48
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
javcho
Ех тези млади и образовани хора, как не се вслушват в съветите на бедните и ограничени панелообитатели?

"Панелните блокове може да не изглеждат вдъхновяващи отвън - обяснява урбанистката Йеонг-Хи Джанг,
но животът вътре е "толкова топъл и уютен".Три пъти повтори думата "топъл"
И това е урбанистка от Сеул, Южна Корея, може би една от най-проспериращите страни в Азия.

javcho, никой не оспорва предимствата на тухлената сграда.
Комфорта на обитаване на един апартамент се състои от няколко фактора:
- добро разпределение на помещенията
- нормална големина на стаите и терасите
- простор около сградата
- свобода за паркиране
- и още други подобни
При панелните сгради тези показатели са в рамките на нормалното.
При старите тухли 1965 - 1990г. също
Извращенията през последните 20-тина години са налице, видими от всички.
Затова в много отношения един панелен апартамент е по-добър за живеене спрямо нова тухла.
При новите тухли също има блестящи изпълнения, но са рядкост, и струват "ПАРИ".
Непрекъснато поставяш хората живеещи в панели в групата на аборигените.
Не е баш така. Нека не се пъчим и фукаме.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-13 14:55 от TZARS.
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 15:22:22
avatar
Ето ви аристократични апартаменти и от централна София:

[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]

А, какво ще кажете за тези:

[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-13 15:40 от панелообитателя САХИБ.
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 17:39:22
Quote
панелообитателя САХИБ

Прочети бе хайверен инвестор!
Цитирам дословно тазгодишния януарски брой на сп. "Нешънъл джиографик"

"Панелните блокове може да не изглеждат вдъхновяващи отвън - обяснява урбанистката Йеонг-Хи Джанг, но животът вътре е "толкова топъл и уютен".Три пъти повтори думата "топъл"

И това е урбанистка от Сеул, Южна Корея, може би една от най-проспериращите страни в Азия.

Радев, топли-панелки е оксиморон.
1во - панела е в пъти по-лош изолатор от тухлата.
2ро - панелообитателите често не могат да си позволят да отопляват всички стаи до прилична за зимата температура(22 градуса).
3то - когато съседите ти не се отопляват и при теб е по-студено.

В момента повече ме интересува влагата, защото си зареждам овлажнителите.
Едноверменно с това се чудя, при наличния избор, какво да избера за довечера.
Все пак седмицата свърши, а завършекът и е задължително да е в съответствие с това колко успешно е преминала.
Докато чакам да видя дали ще вдигне до нужната влага и си реорганизирам подредбата, ще ти представя една задачка за проверка на съобразителността на средностатистическата българска фуражка.

На снимката има "тайно" послание, към един слатински пишман-инвеститор, който предполагам, че няма да напусне любимата си панелка. Въпреки че е петък вечер.





Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2012-01-13 17:49 от javcho.
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 17:57:36
Мерси че все пак си си направил труда да потърсиш нещо .
Аритократичните апартаменти са с просторни стаи с големи прозорци, обикновенно в стари сгради. Не се впечатлявай много от ретро мебелите, те не са даденост.Може вътре да е пълна кочина.
Нормален тристаен стар апартамент е към 100кв.м., ако е 90 бъди сигурен че стаите са малки или вестибюла го броят за стая. Новото добавяш около 30 % отгоре за да го сравняваш със старо.
Аритократичните апартаменти са с високи тавани (минимум 3,20м.) и поради тая причина направо отпадат новото строителство. Мен даже ако сградата е на по-малко от 70год. слабо би ме заинтересувала, ама айде аз не съм много наред.

Quote
панелообитателя САХИБ
Ето ви аристократични апартаменти и от централна София:

[www.imoti.net] - 85 кв.
[www.imoti.net] - ново, че даже и със скосове
[www.imoti.net] - 90 кв.
[www.imoti.net] - нов
[www.imoti.net] - 80кв.
[www.imoti.net] - малки са стаичките
[www.imoti.net] - Този отдавна се влачи ,доста му спадна цената, има вид, но в квадратурата е и горната стаичка и е малко странно разпределение
[www.imoti.net] - 84кв.
[www.imoti.net] - нов.
[www.imoti.net] - нов.

А, какво ще кажете за тези:

[www.imoti.net] - нов
[www.imoti.net] - 85 кв.
[www.imoti.net] - на 10 етаж
[www.imoti.net] - нов
[www.imoti.net] - този се доближава
[www.imoti.net] - Този е супер, обаче от 3стаен са го направили на 2стаен за да е така просторно, в квадратурата са и тавана , а може и мазето
[www.imoti.net] - нов, Овча купел. Като правят такива изпълнения толко ли им се свиди да отпуснат още 50 см. таван

Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам !
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 19:34:49
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Главоломно надолу
Родната икономика вече е в депресия
[www.bnews.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на икономиката



Erste: Имотите се отдалечават от инвестиционния фокус в ЦИЕ през 2012 г.
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррръст на фокусите





Фирмените задължения достигнаха 157 милиарда
Почват бързи фалити
Всеки произведен 1 лев влачи 2,30 борч
[paper.standartnews.com]

Рррррррррррррррррррррррррррррръст на бързината




Бизнесът мина на бартер
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррръст на бартера




Ройтерс: Еврозоната е изправена пред задълбочаване на кризата
[www.mediapool.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррръст на Еврозоната




България е с най-много безработни и необразовани младежи в ЕС
Всеки пети на възраст до 24 г. е без перспектива за развитие, показва престижно европейско изследване
[www.segabg.com]

Рррррррррррррррррррррррррррррръст на Младите Малоумни Младежи - потенциални купувачи




70% от банковите сайтове в Европа подвеждат клиентите
[www.segabg.com]

Рррррррррррррррррррррррррррррст на банковите сайтове



Б. Иванчев: Жилищата са мъртви активи и убиват предприемчивостта ни
[www.investor.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррръст на активите





Кипър въвежда временно данъчно облекчение за чужди купувачи на имоти
[www.investor.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на облекченията...... очаквайте скоро: рррррррррррррррррррръст на свиркитве с последващи облекчения






Строителите в Дубай привличат клиенти с луксозни подаръци
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррръст на лукса
Re: 2012 Преглед на печата
13-01-2012 - 21:39:42
Quote
javcho


Мали, мали - икономии правиш, дърпаш по два пъти и после подрязваш и пак в кутията...... Е на това му викам ипотекар *angel**angel**angel**angel*

ПП. Тоалетната хартия употребяваш ли я от двете страни?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-13 21:45 от Lubimec13.
Re: 2012 Преглед на печата
14-01-2012 - 09:19:04
avatar
Quote
дами и господа
Мерси че все пак си си направил труда да потърсиш нещо .
Аритократичните апартаменти са с просторни стаи с големи прозорци, обикновенно в стари сгради. Не се впечатлявай много от ретро мебелите, те не са даденост.Може вътре да е пълна кочина.
Нормален тристаен стар апартамент е към 100кв.м., ако е 90 бъди сигурен че стаите са малки или вестибюла го броят за стая. Новото добавяш около 30 % отгоре за да го сравняваш със старо.
Аритократичните апартаменти са с високи тавани (минимум 3,20м.) и поради тая причина направо отпадат новото строителство. Мен даже ако сградата е на по-малко от 70год. слабо би ме заинтересувала, ама айде аз не съм много наред.

Quote
панелообитателя САХИБ
Ето ви аристократични апартаменти и от централна София:

[www.imoti.net] - 85 кв.
[www.imoti.net] - ново, че даже и със скосове
[www.imoti.net] - 90 кв.
[www.imoti.net] - нов
[www.imoti.net] - 80кв.
[www.imoti.net] - малки са стаичките
[www.imoti.net] - Този отдавна се влачи ,доста му спадна цената, има вид, но в квадратурата е и горната стаичка и е малко странно разпределение
[www.imoti.net] - 84кв.
[www.imoti.net] - нов.
[www.imoti.net] - нов.

А, какво ще кажете за тези:

[www.imoti.net] - нов
[www.imoti.net] - 85 кв.
[www.imoti.net] - на 10 етаж
[www.imoti.net] - нов
[www.imoti.net] - този се доближава
[www.imoti.net] - Този е супер, обаче от 3стаен са го направили на 2стаен за да е така просторно, в квадратурата са и тавана , а може и мазето
[www.imoti.net] - нов, Овча купел. Като правят такива изпълнения толко ли им се свиди да отпуснат още 50 см. таван

Виждам, че отдавна се интересуваш и наблюдаваш такива апартаменти. Но понеже това е немалка инвестиция искам все пак да те предупредя някои неща:
- Тези сгради повечето са строени през 30-те години на злощастният двадесети век. За времето си са правени много здрави, без да се пестят материали с дебели стени и яки сводове. От друга страна бетона стяга до около 70 години от неговото полагане, след което почва да става по-рехав. Това означава, че след 2000г. голяма част от тези сгради са започнали да се амортизират откъм здравина на бетонните колони и плочи.
Това може да се забележи на някои открити места като терасите как се е излющил бетона по тях , когато е на открито. Но дори като не е на открито пак бетона отслабва. Вече имаше и инциденти. Ако искаш мога да ти сканирам няколко страници където пише за бетона в една книга наречена "Невидимият конфликт".
- Друга опасност не за пренебрегване е че в тези сгради които обикновено са на централни места с голям човекопоток, отдолу на партера има магазини, които в повечето случаи са преправени с бутнати носещи стени, разширени панорамни прозорци и т.н. Това е доста опасно за една такава стара сграда и човек трябва сериозно да се замисли преди да даде една торба пари.
- Високите тавани от една страна са аристократични и дават повече простор за дишане, но от друга са енергийно неефективни. За един аристократ по дух /какъвто считам, че си ти/ може би това има най-малко значение поради което го слагам на последно място.

Мнението което аз съм си изградил е, че ако давам такива пари /а аз веднъж съм ги дал през 2002-ра/ може да е само за парцел или парцел с къща на добра локация в която да си направя точно това което искам и в стила който желая.
Дано поне малко съм ти бил полезен с моето мнение.
Re: 2012 Преглед на печата
14-01-2012 - 12:45:18
Всичко дето го казваш е така и правилно. И аз съм се интересувал от тези проблеми .
По принцип даже повечето сгради от началото на века са тип "пруски свод", който пък не търпи абсолютно никакви реконструкции.
Аз дори като съм ходил на оглед, първо съм влизал отдолу в магазина да го огледам.
Големия проблем е как е поддръжана сградата, на запад в двеста, триста годишни сгради си живеят хората и са си в добро състояние. Тука обаче е друго, климата е друг, нямат пари, или са ги "модернизирали" непоправимо .
Такива сгради са рядкост тука.
То затова не е никак лесно да се намери нещо подобно, въобще да изскочи нещо за продаване, а ако изскочи да му искат две торби пари вместо една.
Аз голям зор нямам, така че когато се появи-тогава.
Много хора ми се чудят на акъла, понякога и аз съзнавам че нещо не съм в ред , ама тва е положението - като купуваш нещо, трябва с кеф да го ползуваш, иначе тегава работа.
Иначе няма нищо лошо и в " гъзарските "апартаменти, на тях всички им се кефят. smiling smiley

Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам !
Re: 2012 Преглед на печата
14-01-2012 - 14:25:48
avatar
Quote
javcho
Quote
панелообитателя САХИБ

Прочети бе хайверен инвестор!
Цитирам дословно тазгодишния януарски брой на сп. "Нешънъл джиографик"

"Панелните блокове може да не изглеждат вдъхновяващи отвън - обяснява урбанистката Йеонг-Хи Джанг, но животът вътре е "толкова топъл и уютен".Три пъти повтори думата "топъл"

И това е урбанистка от Сеул, Южна Корея, може би една от най-проспериращите страни в Азия.

Радев, топли-панелки е оксиморон.
1во - панела е в пъти по-лош изолатор от тухлата.
2ро - панелообитателите често не могат да си позволят да отопляват всички стаи до прилична за зимата температура(22 градуса).
3то - когато съседите ти не се отопляват и при теб е по-студено.


В момента повече ме интересува влагата, защото си зареждам овлажнителите.
Едноверменно с това се чудя, при наличния избор, какво да избера за довечера.
Все пак седмицата свърши, а завършекът и е задължително да е в съответствие с това колко успешно е преминала.
Докато чакам да видя дали ще вдигне до нужната влага и си реорганизирам подредбата, ще ти представя една задачка за проверка на съобразителността на средностатистическата българска фуражка.

На снимката има "тайно" послание, към един слатински пишман-инвеститор, който предполагам, че няма да напусне любимата си панелка. Въпреки че е петък вечер.



Добре е че често ме изписваш с подръчни средства, но най-добре е да видя колко прозорлив инвеститор си Яворчо! Като барманче не е ясно дали наистина си инвестирал продуктите от бара и кухнята които показваш, но едно е ясно-хоризонтите са ти големи. Инвестиция във водорасли, коняк и пури си е сериозно нещо. А не там някакви си умрели имоти , злата, акции и други такива безмислици.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-14 14:27 от панелообитателя САХИБ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход