Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ще се случи с цените на имотите до март 2012-та? Възможно ли е "събуждане" на пазара на по-ниски ценови нива? Възможно ли е това да е "дъното" и на лято да станем свидетели на нов ценови "бум"? Мненията на неброкери са приоритетни!

Публикувано от darkside 
Quote
PER0
Quote
javcho

PER0, не те ли е срам да не знаеш разликата между МЕСТНИ и останалите(държавни) данъци?
Ти дори не си наясно кои данъци къде отиват и за КАКВО СЕ ХАРЧАТ, а си тръгнал предложения да правиш.

Откъде ти дойде на акъла, че МЕСТНИТЕ данъци влизат в БЮДЖЕТА?

Че кво значение има ??? Данъка си е данък, и парите си отиват където трябва !!! Eдни пари в бюджета, други - местни данъци и такси. Теб кво те интересува, нито ти си този, който определя националния бюджет, нито си в общинските съвети, където се решават въпросите за местните данъци и такси !!! Нито имаш правото да кажеш - ще платя този данък, а този няма да платя !!

ПС: А ако трябва да сме по точни - Местните данъци и такси отиват в БЮДЖЕТА на общините

За да разбереш значението се поинтересувай, за какво основно се харчат МЕСТНИТЕ данъци и за какво другите.
Защото ако за теб е все едно дали ще ти подобрят инфраструктурата в София или ще увеличат заплатата на някой държавен търтей например, за мен не е.


ПС. Ето имаш напредък



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-12 15:46 от javcho.
Quote
javcho
Quote
PER0
Quote
javcho
Quote
PER0
2. Облагане на лихвите по депозитите - както е в цивилизованите държави.

Дай 4-5 примера за такива държави, за да видиме точно какви държави считаш за цивилизовани.

1. Щатите
2. Белгия
3. Холандия
4. Гърция
5.Португалия
6. Австрия
7. Италия
8. Англия


Къде в EU лихвите се облагат с данък

И това е само за Щатите и Европа, има и още, не ми се търси....тези достатъчно цивилизовани ли са?

За USA не е вярно. Там имаш income tax.

Вярно, че доходите от лихви ти вдигат годишните приходи, но пък за сметка на това има много начини как разходите да се докарат почти до нивото на приходите и съответно се плаща минимален данък върху разликата.

За другите, ще погледна.
Не ми се вярва, но ще проверя.
За Англия особенно много ме съмнява да има такова нещо.

И кво значи income tax според теб??? За Щатите е 100% вярно, тъй като това са федерални такси, за разлика от таксите на отделните щати!!! Най общо казано в инкъма си слагаш всички заработени доходи, ДОБАВЯШ И ДОХОДИТЕ ОТ ЛИХВИ, ИЗВАЖДАШ ПЛАТЕНИТЕ ЛИХВИ ПО ИПОТЕКАТА, и тогава се определя годишния данък от съответната таблица. За другите страни съм ти посочил линк, ако го прочетеш ще видиш, че има още държави от EU,в които се дължи данък върху лихвата, и които не съм посочил.
Quote
javcho

Това не си го разбрал.
Ревът за по-голяма автономност или ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ го имаше, затова и им позволиха сами да си определят данъците.

Че им се връща само някаква част обаче не е вярно.
Общините събират някакъв много малък процент от всички данъци.
Сега не помня точно, но е под 5%.
Затова държавата ги субсидира допълнително.
Така че взимат повече, а не по-малко.
Quote
javcho
Защото ако за теб е все едно дали ще ти подобрят инфраструктурата в София или ще увеличат заплатата на някой държавен търтей например, за мен не е.

Айде обясни ми тогава, след като общините получават повече отколото дават, откъде знаеш колко пари са дошли от местни данъци и такси и колко от националния бюджет?? Как така решаваш, че предпочиташ да платиш един от данъците, а друг не ????
Quote
javcho
За Англия, както и предполагах е същото като USA.

[www.direct.gov.uk]

If you save or invest money, you'll generally have to pay tax on the interest or income you get, but there are some savings and investments that give you a tax-free return. If you're on a low income, you might not have to pay tax at all.

Еми ти сам си се опровергал : "you'll generally have to pay tax on the interest or income you get" Има изключения за най бедните, които само потвърждават правилото. Това е за UK. За Щатите ако искаш ловим един бас на една по сериозна сума и доказваме !!!
Quote
javcho
Quote
PER0
Quote
javcho
Quote
PER0
Quote
javcho
Quote
PER0
2. Облагане на лихвите по депозитите - както е в цивилизованите държави.

Дай 4-5 примера за такива държави, за да видиме точно какви държави считаш за цивилизовани.

1. Щатите
2. Белгия
3. Холандия
4. Гърция
5.Португалия
6. Австрия
7. Италия
8. Англия


Къде в EU лихвите се облагат с данък

И това е само за Щатите и Европа, има и още, не ми се търси....тези достатъчно цивилизовани ли са?

За USA не е вярно. Там имаш income tax.

Вярно, че доходите от лихви ти вдигат годишните приходи, но пък за сметка на това има много начини как разходите да се докарат почти до нивото на приходите и съответно се плаща минимален данък върху разликата.

За другите, ще погледна.
Не ми се вярва, но ще проверя.
За Англия особенно много ме съмнява да има такова нещо.

И кво значи income tax според теб??? За Щатите е 100% вярно, тъй като това са федерални такси, за разлика от таксите на отделните щати!!! Най общо казано в инкъма си слагаш всички заработени доходи, ДОБАВЯШ И ДОХОДИТЕ ОТ ЛИХВИ, ИЗВАЖДАШ ПЛАТЕНИТЕ ЛИХВИ ПО ИПОТЕКАТА, и тогава се определя годишния данък от съответната таблица. За другите страни съм ти посочил линк, ако го прочетеш ще видиш, че има още държави от EU,в които се дължи данък върху лихвата, и които не съм посочил.

Сега ти остава само да разбераш, какви са хитрините за вдигане на разходите и плащането на income tax в размер на няколко $, в крайна сметка.
По този начин реално НЕ плащаш данък върху приходите от лихви.

О да, съвсем реално си плащаш данък върху лихвите върху депозитите, ако ти не схващаш какво е написано, това е съвсем друг въпрос !!!
Оказа се все пак, че повечето "цивилизовани" страни си имат данък върху лихвите. Да не говорим, че там лихвите са от порядъка на тройно по-ниски.
Тука банките могат да плащат тройно по-високи лихви по депозитите и те да не се облагат. Да не говорим и какви лихви по кредитите предлагат.
Изобщо тези кръвопийци - банките са облагодетелствани отвсякъде.
На идеята за фалит на физическите лица, яростно се противопоставят, на идеята за ясни лихвени условия отразяващи движението само международни индекси, като обективен критерий за определяне на лихвите пак яростно се противопоставят. От друга страна могат едностранно да си вдигат лихви и такси в условията на криза и за влогари и за ипотекари, както им скимне. Да не говорим, че банките се интересуват само от нови клиенти в кредитирането. Старите са вързани вече и кучета ги яли. Преференциални условия за тях няма. Въпреки, че може да са клиенти от десетки години. Ето затова не трябва да сте лоялни към никоя финансова институция. Имаш ли възможност да ги прецакаш , прецаквай ги.
Айде, казвай за каква сума се хващаме на бас за Щатите, и ти го доказвам !!!
Quote
javcho
Quote
PER0

Айде обясни ми тогава, след като общините получават повече отколото дават, откъде знаеш колко пари са дошли от местни данъци и такси и колко от националния бюджет?? Как така решаваш, че предпочиташ да платиш един от данъците, а друг не ????

Около 2/3ти са от държавния бюджет.

Предпочитам местни, по 2 причини.
1во не ми е приятно да плащам на неефективни държавни хрантутници, а местните няма как да отидат за това.
2ро ако се вдигат останалите данъци, не говоря за този по депозитите, ставаме по-неконкурентноспособни и неатрактивни за инвеститори.

Отделно, нивото на ДАНЪК СГРАДИ, да не се бърка с ТАКСА СМЕТ, е нереално ниско.
Попринцип и такса смет е доста ниска.
Все пак през ден минават камиони да ти прибират буклука.
А такса смет за разните миризливи панелки е сигурно 10 тина лева на МЕСЕЦ.
Е за каква услуга се палаща по 10 тина лева на месец.
То и водата е повече.
Дори и евтините сателетната телевизии са по 15тина лева май.
А разходите по сметоизвозването и почистването са в ПЪТИ повече.

Пак не отговаряш на въпроса, а бягаш по тъча. Въпросът е: След като 2/3 (по твои данни) от средствата които идват към общините са от държавния бюджет, защо предпочиташ да плащаш САМО местни данъци и такси??? Нали разбираш,че бюджета на общините (пак по твои данни) се формира ОСНОВНО от пари на държавния бюджет ????
Quote
javcho
Quote
PER0
Quote
javcho
За Англия, както и предполагах е същото като USA.

[www.direct.gov.uk]

If you save or invest money, you'll generally have to pay tax on the interest or income you get, but there are some savings and investments that give you a tax-free return. If you're on a low income, you might not have to pay tax at all.

Еми ти сам си се опровергал : "you'll generally have to pay tax on the interest or income you get" Има изключения за най бедните, които само потвърждават правилото. Това е за UK. За Щатите ако искаш ловим един бас на една по сериозна сума и доказваме !!!

Няма смисъл от бас, защото виждам, че ти не гледаш дали има варианти да не са плати или да се намали.

generally=винаги за теб

Явчо, ай да не те мъча да търсиш в интернет за Щатите - напиши в гугъл FORM 1040, или FORM 1040EZ, това са най простите формуляри, които се попълват в Щатите за определяне на инкъма, да не пропуснеш и графата, където специално се вписват и доходите от лихви !!!! И да вземеш да понаучиш английския !!!!
GENERALLY - означава в ОБЩИЯ случай !!!!
"винаги за теб" - ще падна от стола с този твой превод !!!!
Quote
javcho
Quote
PER0

generally=винаги за теб ---> Май generally е равно на винаги за теб?
Би ли пояснил какво имаш предвид с тая тъпотия, която си написал. Вече ти обясних - generally в това изречение се превежда - В ОБЩИЯ СЛУЧАЙ ! И ще те помоля да напишеш нещо само ако има смисъл. Ако ще се занимаваме с глупости не ми губи времето.

PER0, ти на колко над 50 години си?

С "generally=винаги за теб" съм искал да кажа:

Май GENERALLY е равно на ВИНАГИ според теб?

Вярно, че е малко неразбираемо "generally=винаги за теб", ама да не разбереш и обяснението и да трява да ти се обяснява обяснението е тъпо.[/quote]

Още едно доказателство, че не разбираш за какво става въпрос. Написал съм в ОБЩИЯ СЛУЧАЙ, със някои ИЗКЛЮЧЕНИЯ, когато става дума за най бедните слоеве ( и това само за Англия). Изключенията потвърждават правилото. ЛИХВИТЕ СЕ ОБЛАГАТ В ОБЩИЯ СЛУЧАЙ !!!. ТАКА че НЕ е ВИНАГИ, ако може да четеш какво пише на страницата !!! Не знам на колко години си, но явно имаш проблем с правилното възприятие на информацията !!

Между другото спорът ни се обезсмисля, тъй като явно нямаш необходимите познания по английски, за да можем да си цитираме доказателства. Ето например deductions and interest (намаление на облагаемия доход и лихви) са 2 съвсем различни неща. Общото е, че и двете влияят на крайния резултат - това, което трябва да се плати. За пример - deductions имаш когато имаш непълнолетни членове в семейството. В случая обаче въобще не става дума за deductiоns, а за ЛИХВИ. Не се мъчи, да изместваш темата на разговора- номера не минава !!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-12 18:00 от PER0.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход