Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ще се случи с цените на имотите до март 2012-та? Възможно ли е "събуждане" на пазара на по-ниски ценови нива? Възможно ли е това да е "дъното" и на лято да станем свидетели на нов ценови "бум"? Мненията на неброкери са приоритетни!

Публикувано от darkside 
тя средната класа е под 5% от населението. За да се съживи пазара трябва по 10 имота да си купи всеки представител на средната класа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-12 13:20 от nradev.
Пазарът не е умрял, че да се съживява. Просто си е такъв, нефелен, ама си крета полека-лека.
За средната класа, Радев, гледай София, не Каспичан.
Аз София имах предвид . В Каспичан средната класа е 0%
............"Имотът се намира на 80 м.от пистите и станцията на новия 6 - седалков лифт от връх Снежанка до Стойките. Над 3.5 км. е дължината на лифта, превозва по 2400 човека на час. Покрай него има две писти с дължина от от 3420м и 2901м, които свързват връх „Снежанка” и с.Стойките. В близост са съседна Гърция (20км.), Бяло море (60км). От тук минава и новият международен път и новото КПП България-Гърция(20км.)
С одобрен архитектурен проект и строително разрешение, както и всички необходими одобрени документи. Строителството може да започне веднага . При проявен интерест е възможно да организираме среща. Налични са и всички документи и разрешителни- ел. , ВИК, строително разрешение, скици и др. Цената е 170 000 евро. Сега е добър момент за инвеститори, които да се възползват от ниските цени на проектите и много по - ниската себестойност на самото им изграждане. Ако лично не проявявате интерест към покупката на имота, моля, по възможност - предложете го на потенциални заинтересовани лица. Ще договорим писменно Вашата комисионна. За допълнителни въпроси съм на разположение на тел. ХХХХХХХХХХХ "..........

Поздрави !

Тва го получих като предложение. Приемам го сериозно и почвам да мисла!
Quote
фло
Quote
TZARS

В момента изчисляваме една бъдеща къща, само до кота нула трябват 60.000лв.
Тук не влизат пари за УПИ, арх. проект, външни връзки.
Quote


Тези изчисления колко човека ги правите,че излиза такава сума ? Имате ли проект или това излиза с гледане в тавана?
С 60 000лв с всички екстри на изолациите,подведени комуникации при ивични основи, армирана бетонова настилка спокойно се прави 1 декар квадратура до кота нула.
За 2 етажа са поне 2000 м2 РЗП.,което убрано от тук-таме отива към 400 000 лв.до груб строеж,за довършване, огоре -отгоре още 1,2 млн.!
Ами скромно-действайте! Сигурен бях,че това е форума на милионерите.

Поради денивелацията, приемаме че кота нула е тавана на мазата.
На практика това е на 1м над ниво улица.
Живот и здраве, след време ще кажа точно с колко се разминаваме (- или +).
Quote
javcho

PER0, не те ли е срам да не знаеш разликата между МЕСТНИ и останалите(държавни) данъци?
Ти дори не си наясно кои данъци къде отиват и за КАКВО СЕ ХАРЧАТ, а си тръгнал предложения да правиш.

Откъде ти дойде на акъла, че МЕСТНИТЕ данъци влизат в БЮДЖЕТА?

Че кво значение има ??? Данъка си е данък, и парите си отиват където трябва !!! Eдни пари в бюджета, други - местни данъци и такси. Теб кво те интересува, нито ти си този, който определя националния бюджет, нито си в общинските съвети, където се решават въпросите за местните данъци и такси !!! Нито имаш правото да кажеш - ще платя този данък, а този няма да платя !!

ПС: А ако трябва да сме по точни - Местните данъци и такси отиват в БЮДЖЕТА на общините
Quote
javcho
Quote
PER0
2. Облагане на лихвите по депозитите - както е в цивилизованите държави.

Дай 4-5 примера за такива държави, за да видиме точно какви държави считаш за цивилизовани.

1. Щатите
2. Белгия
3. Холандия
4. Гърция
5.Португалия
6. Австрия
7. Италия
8. Англия


Къде в EU лихвите се облагат с данък

И това е само за Щатите и Европа, има и още, не ми се търси....тези достатъчно цивилизовани ли са?
Quote
javcho


Откъде ти дойде на акъла, че МЕСТНИТЕ данъци влизат в БЮДЖЕТА?
Абе не знам къде влизат, но по едно време ни правеха на маймуни от НАП и общината /съвета/. Уж местен данък, пък ме караха да го плащам в съседен квартал в поделение на НАП, което беше в сграда, която нямаше нищо общо с общината.
Разбира се Явчо не знае и факта, че много от общините ревяха, че много от парите, които трябваше да отидат в местните БЮДЖЕТИ първо отиваха в не знам къв си фонд, където се преразпределяха на национално ниво и някаква част се връщаше обратно в общините. Те и затова ревяха за по голяма автономност, вместо да са изцяло контролирани отгоре.
Quote
TZARS

Поради денивелацията, приемаме че кота нула е тавана на мазата.
На практика това е на 1м над ниво улица.
Живот и здраве, след време ще кажа точно с колко се разминаваме (- или +).

Постави си въпроса в другия раздел,може да срещнеш интересни алтернативи на това което изчисляваш.60 000 лв. до кота 0,00 може да смяташ за сарая на някой успешен хидрогеолог, а иначе това за нормална къща са пари за завършен строеж при 200 м2 РЗП.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход