Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ще се случи с цените на имотите до март 2012-та? Възможно ли е "събуждане" на пазара на по-ниски ценови нива? Възможно ли е това да е "дъното" и на лято да станем свидетели на нов ценови "бум"? Мненията на неброкери са приоритетни!

Публикувано от darkside 
Искам да кажа , че лаптопа, с който в момента работя преди 4-5 години го купих за 1400 лева. Сега за тези пари мога да си купя пет пъти по-добра машина. И е така ,щото и в хай-технологиите кризата удари здраво и всички по веригата - производител -краен търговец си намалиха печалбите за да държат продукта продаваем.
И не ми се влиза в спор със строител за себестойността на строителството - това/споровете/ го правя професионално вече доста време и съм пределно наясно кое колко струва... даже и в съда съм го доказвал.
И понеже спомена 149 Е - да това е една достатъчно доволна усреднена цена на себестойност на ново строителство "до тапа" /без цена на терена/ - и няма никакво значение дали е "обор на село" или "палат в Манастирските".

*beer*
Quote
status
Искам да кажа , че лаптопа, с който в момента работя преди 4-5 години го купих за 1400 лева. Сега за тези пари мога да си купя пет пъти по-добра машина. И е така ,щото и в хай-технологиите кризата удари здраво и всички по веригата - производител -краен търговец си намалиха печалбите за да държат продукта продаваем.
И не ми се влиза в спор със строител за себестойността на строителството - това/споровете/ го правя професионално вече доста време и съм пределно наясно кое колко струва... даже и в съда съм го доказвал.
И понеже спомена 149 Е - да това е една достатъчно доволна усреднена цена на себестойност на ново строителство "до тапа" /без цена на терена/ - и няма никакво значение дали е "обор на село" или "палат в Манастирските".

*beer*

Като какво е туй до тапа. Акт 14 ли, груб строеж ли, кота било ли, акт 15 ли, голи колони и плочи ли.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Quote
Камито
Лелийй,тук някои продължават да живеят във фантазията на покачващите се цени на НИ.
Е, ама няма нищо лошо, то нали за да пИчели някой, друг трябва да загуби.
Не може всички да спечелят. Кат' оная Камелия-брокерката (тя развя белия байряк и призна че е затворила агенцията и сега се занимава с "други неща", докато отмине кризата"winking smiley) дет' набутва 'орицата с панелки по 1200 ойро и даже измислила 2 чаршафа с "аргументи" за предимствата на панелЯ пред сегашното "ново". Предполагам, че се води в графата: "Експертите казаха: .....т.е. пророчицата вСелена:}" -- мила, родна картинка

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Тапата си е тапа-обезщетен.
Quote
Imotko
Тапата си е тапа-обезщетен.

Би ли пояснил, какво общо има между " тапа" и " обезщетен"?eye popping smiley
Видях една обява за Видин ново с акт 16 двустаен на 210еуро/кв.м. Тоя ква ли му е себестойността
Quote
камелия
Quote
Камито
Лелийй,тук някои продължават да живеят във фантазията на покачващите се цени на НИ.
Предполагам, че се води в графата: "Експертите казаха: .....т.е. пророчицата вСелена:}" -- мила, родна картинка

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...

Ти не си залупена, ма! Ти никога не си била отхлупвана, ма. Глупачка на глупачките.
Ти си единица за измерване на тъпотия, ма. Една хилядна от твоята тъпотия е нормално тъп човек.
Дано вденеш, ма, лейко такава.
Роден съм в София и тук съм израстнал, но мога да кажа, че софиянци са ужасни хора - свинарник да имат, пак ще го дадат под наем или ще го обявят за продан на безумна цена. На приемливи цени се продават само стари и занемарени гълъбарници, които изискват основен ремонт и огромни инвестиции. Инфраструктура почти няма, а и да има, тя също е занемарена от десетилетия. В заключение, никой не иска да работи, всеки иска пари, тоест друг да му работи, затова и в София качеството на живот е толкова ниско в сравнение с други европейски градове дори и на по-бедни... още страни. Ситуацията ще става още по зле. Икономикара върви на зле, няма тенденция за увеличаване на доходите. Идва зима. Притока на хора от провинцията към София намалява. Хората от София мигрират на запад. Строителството е некачествено. Брокерите лъжат в квадратурата. Строителите правят измами като вкарват гаражите в общите части и така ги продават 2 пъти. Няма добра инфраструктура. Кредитите са с нереално високи лихви. Хората препочитат да си държат парите в банките. Тенденцията е цените на имотите... още да спадат. Изобщо нищо положително не виждам за НИ в близките 5 години.. Преди 4 години като ви я казвах тази сметка ме питахте от къде съм си купил дипломата. Действително едно жилище е достъпно, когато може а се купи с дохода на домакинство за 3 години. Хайде сега да посмятаме. Средното домакинство се нуждае от средно жилище. Средното домакинство има дете, така че това прави спалня, хол, детска стая и кухня. Средното домакинство живее в средно хубав квартал, нито Лозенец нито Надежда или Обеля. Да кажем, че един среден квартал е Св. Троица, Дървеница, Лагера или Борово. Средната заплата в София...... още още е около 1000 лева. В средното домакинство работят и двамата родители. Това прави по 24 000 лева на година или 72 000 лева за жилище. Да ама, като гледам обявите, средното жилище в тези средни квартали не е 72 000 лева, а 72 000 евро, което означава, че нормалните цени са достигнати, само валутата е сбъркана.
Quote
Камито


Ти не си залупена, ма! Ти никога не си била отхлупвана, ма. Глупачка на глупачките.
Ти си единица за измерване на тъпотия, ма. Една хилядна от твоята тъпотия е нормално тъп човек.
Дано вденеш, ма, лейко такава.


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Quote
Камито
Действително едно жилище е достъпно, когато може а се купи с дохода на домакинство за 3 години. Хайде сега да посмятаме..

Хайде, преди да започнем да смятаме, да ни обясниш откъде изведе правилото за съотношението на доходи/цени на НИ?
eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход