Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на къща

Публикувано от TZARS 
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 17:22:15
avatar
Quote
brotarius
Няма аз да определя естествено, пазара го определя. Евтиния парцел, на който си построил скъпата къща е евтин, точно защото пазара му е определил тази цена. Ти няма как да счупиш тази връзка. Според теб коя къща ще се продаде по-лесно, къща струваща 250 000, построена на парцел струващ 100 000 (общо 350 000) или къща струваща 320 000, построена на парцел струващ 30 000? Колко смислено от инвестиционна гледна точка е да построиш супер луксозна къща в западащо селце? В САЩ дори си плащат данъците на базата на това. Там за всеки имот има разбивка, каква част от общата стойност на имота представлява земята и каква, сградата. Когато построиш прекалено скъпа сграда, върху евтина земя се нарича "over-capitalization", a обратното "under-capitalization".

Хем е така, хем не е. При инвестиция в УПИ е важен и моментът на покупката.
През 2001 - 2005г. имаше супер апетитни УПИ за без пари, които в момента струват по над 100.000 евро.
При свободни пари човек може да закупи тънко, и след 5 - 10 години да строи къща за 250.000.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 17:44:16
avatar
350.000 евро за къща в Мангалистан !? Хахаха боже боже колко наивници имало тук..... Голям смях, а бе вие виждали ли сте 35.000 евро на куп, не говоря за 350.000.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 18:30:19
avatar
Quote
gekko
350.000 евро за къща в Мангалистан !? Хахаха боже боже колко наивници имало тук..... Голям смях, а бе вие виждали ли сте 35.000 евро на куп, не говоря за 350.000.



Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 19:26:51
Quote
gekko
350.000 евро за къща в Мангалистан !? Хахаха боже боже колко наивници имало тук..... Голям смях, а бе вие виждали ли сте 35.000 евро на куп, не говоря за 350.000.

Gekko, обади се някой път като си във Варна да ти покажа малко къщи, глътнали по над милион само за направата им, без обзавеждането, не офертни цени, хората си живеят там. Аз само цъкам и завиждам благородно... smiling smiley

От ляво и дясно по пътя за буната на Траката, след като се слезе от главния път, иде реч. Там други къщи няма, само такива smiling smiley

TZARS, пусни му няколко линка към оферти за къщи в района - само да види за какви къщи става дума.

Знам за 2 в продажба (от близо 30) - едната е 2мил. евро офертна, другата е 2.3, но на 1.8 я давали веднага :}
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 20:34:12
avatar
Quote
gekko
350.000 евро за къща в Мангалистан !? Хахаха боже боже колко наивници имало тук.....
Голям смях, а бе вие виждали ли сте 35.000 евро на куп, не говоря за 350.000.

Gekko, написаното от теб е оправдано само ако си на шест водки без салата.
Защо мислиш че сънародниците ти живеещи в Бг са аборигени.
В България има къщи които не отстъпват по нищо на лукс имоти от световно ниво.
Реално, само много малка част от елитните имоти са обявени за продажба.
Това че дишаш германски въздух не те прави по-по-най.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 21:01:25
Аз съм бил в къщи на ,които само дограмата им струва 250 000 евро!!!
Не е нужно къщата да е огромна за да е скъпа,зависи какви материали и системи са вложени в нея...
Re: Цена на къща
03-12-2011 - 07:46:31
avatar
Да има такива къщи, на мафиоти, измамници, крадци, митничари и т.н. "бизнесмени". Нормален човек който си изкарва парите без крадене никога няма да вкара 350К евро в къща в Булгаристан, защото за тези пари може да си купи същата навсякъде в Европа, но цената няма да и пада, за разлика от тази в Булгаристан. А това че имало такива къщи какво доказва !? само едно, че има хора открднали лесно пари, на които не им се търси никаква сметка, нищо друго.

Аз в БГ съм виждал и SLR-а на Вълка и какво? Да си направя извода, че в БГ хората живеят супер понеже съм видял кола за половин милион евро ли !? Изобщо не мисля сънародниците си за аборигени, въпреки че има доста аборигени и лошото е, че стават все повече, в Булгаристан не може да има имоти на световно ниво защото просто колкото и пари да вложиш в една къща всичко останало смърди, защото нямаш сигурност, нямаш инфрструктура, нямаш здравеопазване, и т.н., така че къща за 2 милиона в БГ е някаква смешка...... ако ще тя да е като Белия Дом.
Re: Цена на къща
03-12-2011 - 07:52:55
Според теб коя къща ще се продаде по-лесно, къща струваща 250 000, построена на парцел струващ 100 000 (общо 350 000) или къща струваща 320 000, построена на парцел струващ 30 000?
----------------------------
И двете ще се продадат еднакво лесно или еднакво трудно, това не зависи от цената , на която си купил парцела.
----------------------
Там за всеки имот има разбивка, каква част от общата стойност на имота представлява земята и каква, сградата.
---------------------
Явон не си плащал данък сгради, защото и тук е така.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-03 07:53 от bashbroker.
Re: Цена на къща
03-12-2011 - 07:56:57
avatar


Ето това е къщата на някакъв ромски бос - милионер и "бизнесмен", сигурно е вложил над 2 милиона.... ама дали струва толкова???
Re: Цена на къща
03-12-2011 - 08:12:21
сигурно е вложил над 2 милиона.... ама дали струва толкова???
-------------------
Егати тъпия въпрос !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход