Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени - доходи

Публикувано от greenbul 
Re: Цени - доходи
28-11-2011 - 20:40:59
Тъпа тема, само се мъчите да докарате цените по вашите доходи. Толкова е смешно, че няма какво да се пише, освен да ви кажа, че при един познат нотариус днес имаше 13 сделки. Само при един и само днес.
Re: Цени - доходи
29-11-2011 - 09:27:12
Quote
drakkar


Съветваш хората с пари да имат повече от едно жилище, даже да си купят цели блокове и да ги отдават на такива като мен. Обаче те не щат апартаменти, нито им се занимава с наематели. Получават си лихвичките и си живеят. Дали им е зле ?!?

Колега, мога ли да попитам кой и как те упълномощи да говориш от името на "хората с пари". Ти не разполагаш с такива. Мислиш ли, че заможните хора биха избрали един бедняк да ги представлява?
moody smiley
Re: Цени - доходи
29-11-2011 - 09:34:12
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar


Съветваш хората с пари да имат повече от едно жилище, даже да си купят цели блокове и да ги отдават на такива като мен. Обаче те не щат апартаменти, нито им се занимава с наематели. Получават си лихвичките и си живеят. Дали им е зле ?!?

Колега, мога ли да попитам кой и как те упълномощи да говориш от името на "хората с пари". Ти не разполагаш с такива. Мислиш ли, че заможните хора биха избрали един бедняк да ги представлява?
moody smiley

Не мисля, че сме колеги ! Не представлявам никого ! Съжденията ми са основани на статистиките, които излизат постоянно напоследък. Депозитите непрекъснато нарастват, а имотните сделки и строителството като цяло намаляват. Това говори, че хората с пари не желаят да инвестират в имоти. И това е нормално. Депозита носи по - голяма доходност в момента, а ако цените на имотите не паднат поне с едни 30-40% от сегашните нива и занапред ще е така.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Цени - доходи
29-11-2011 - 09:49:01
Quote
drakkar

Не мисля, че сме колеги ! Не представлявам никого ! Съжденията ми са основани на статистиките, които излизат постоянно напоследък. Депозитите непрекъснато нарастват, а имотните сделки и строителството като цяло намаляват. Това говори, че хората с пари не желаят да инвестират в имоти. И това е нормално. Депозита носи по - голяма доходност в момента, а ако цените на имотите не паднат поне с едни 30-40% от сегашните нива и занапред ще е така.

Обръщението ми към теб е форма на учтивост, разбира се, че професионално не сме колеги, но сме колеги като пишещи в един форум.
Що се отнася до съотношението на депозити/вложения в НИ, естествено, че в момента превесът е на банковите депозити. Само че това по никакъв начин не означава, че хората са спрели да инвестират в недвижимост, а внушението на писанията ти е именно такова. Просто в тази икономическа ситуация нещата стоят така и това е в пълен унисон с икономическата логика. И при всяко подобрение на икономиката, нещата ще обърнат тренда. А няма вечни криза, така както няма и вечен възход. Така че - по-полека с фанфарите !
winking smiley
Re: Цени - доходи
29-11-2011 - 10:24:16
avatar
Quote
gekko

Права е Камелия, опаричените софианци (като нея) не избиват комплекси, затова си живеят по панелните гета - Люлин, Обеля, Дружба, Надежда и т.н.

Опаричените софиянци, Гечко, живеят там, където си искат.
За разлика от неопаричените емигрантчета, които наемат квартирка там, за където им стигат стотинките- в блокове- гета, събиращи цяло село.:]
Схващаш ли разликата?smoking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Цени - доходи
30-11-2011 - 13:34:48
avatar
Quote
камелия
Quote
gekko

Права е Камелия, опаричените софианци (като нея) не избиват комплекси, затова си живеят по панелните гета - Люлин, Обеля, Дружба, Надежда и т.н.

Опаричените софиянци, Гечко, живеят там, където си искат.
За разлика от неопаричените емигрантчета, които наемат квартирка там, за където им стигат стотинките- в блокове- гета, събиращи цяло село.:]
Схващаш ли разликата?smoking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...

Предложих ти да си снимаме блоковете в които живеем и да сравним, кой живее в гето и кой не. Ти разбира се се направи на ударена. Сега понеже пак говориш лъжи по мой адрес ти предлагам да сравним извлеченията от сметките си и да ги сравним, знам че пак ще се направиш на ударена. Ти си силна само в празните приказки и проектирането на мизерния си живот върху други хора.
Re: Цени - доходи
30-11-2011 - 17:26:28
avatar
Quote
gekko
Предложих ти да си снимаме блоковете в които живеем и да сравним, кой живее в гето и кой не. Ти разбира се се направи на ударена. Сега понеже пак говориш лъжи по мой адрес ти предлагам да сравним извлеченията от сметките си и да ги сравним, знам че пак ще се направиш на ударена. Ти си силна само в празните приказки и проектирането на мизерния си живот върху други хора.

Каквото си предложил, направих, при това, след като вече съм пуснала в нета снимка и на блока отпред, и на входа вътре.
Никакви лъжи не пускам по твой адрес.
Просто забравяш какво пишеш, после пищиш, като го повторя.
Сметките ти не ме интересуват, Гечко, защото не ми пука, че се опитваш да вириш нос и да омаловажаваш това, което някой е постигнал.
Нито ме интересува колата на тати ти, нищо че я сочиш като върха на постижението татково.
Ако успее тати ти, пък и ти, да си купите в столицата на Германия 2 апартамента, при това, да нямата грижа за изплащане на кредит, да си купите къща с голям двор в германския Балкан, ще разбереш какво е чувството и колко труд трябва да положиш.
Дотогава, както и да се изхвърляш, все си оставаш гОла вОда и кал по гърба.:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Цени - доходи
30-11-2011 - 17:59:53
avatar


Geko, хубави са ви трамвайте, но това не може да е повод за гордост и надменност.
Ако си на квартира, хич не ми го хвали този живот.
Re: Цени - доходи
30-11-2011 - 21:44:37
Евала, пак ли ще се делим на Софиянци, провинциалисти и други сол ташаци.
90% в БГ са гащници,
9% - живеят добре - по БГ стандарт, щото ако хванем западен, няма и 1% да има
1% - са крадци и престъпници - наркопласьори, ДДС-ри, контрабандисти, и всякаква власт имаща измет прибираща комисионни, рушвети и неплащащи данъци.

По цените рано или късно ще догоним правилото - 3-5 годишни дохода, и 100-120 наема.
И това е доказано исторически, това правило си има 100 годишна история, емпирично изведена.
Дали ще се вдигнат доходите или ще паднат цените на имотите вече не се наемам да прогнозирам.
Стана 2-3 години Европа и САЩ се чудят как да "ебат дявола във въздуха" ама все не успяват.

Иначе точно "Софиянци" нестрадащи от "ТОП локейшън скрупули" и си продадоха 150кв апартаменти в центъра са едни от най-добре живеещите. (мое мнение, което едва ли някой софиянец ще го сподели, като Ви гледам как си мерите пишките)
Re: Цени - доходи
01-12-2011 - 01:00:51
avatar
Quote
TZARS


Geko, хубави са ви трамвайте, но това не може да е повод за гордост и надменност.
Ако си на квартира, хич не ми го хвали този живот.

Хубави, като нашите- нищо ново.
И да- на квартира е, палето, но се гордее с колата на татко.
Щото, била на цената на жилище в България.
Само че, тати живее и работи в Германия, та въпроса е, дали цената на колата е равна на цената на жилище в столицата на Германия?
Не е, разбира се, нито заплатата на тати е такава, че може да си позволи собствено жилище в столицата, без да плаща ипотека поне 20 години, но палето олайва месечината и се дуе като въшка на чело.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход