Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите

Публикувано от ivanalex2 
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 15:55:06
Quote
TZARS
Quote
hunterA
А до другата част за безработицата и трудностите за оцеляване, това стана всеобщо явление, независимо къде (САЩ, Англия, ЕС или България). В САЩ се говори за около 10% безработица, но не знам какъв е метода за оценка там. Тук пак водят че сме с около 9% безработица, но по заетост (т.е. хората осигуряващи се и изкарващи заплата) са спаднали доста и така май около и малко над 20% се водят безработни.

Обама успя да прокара промяна в закона за безработицата и дръпна едни пари от бюджета за да захрани безработните с пари. Така се увеличи срока за "платена" безработица, за да мълчат и да не вдигат врява по улиците, че само това остава - и там да се разклати управлението. Сега безработните са длъжни да декларират (с документи), че всяка седмица са подавали заявления за търсене на работа до трима работодатели, ........... и помощите продължават.
Благодаря, наистина ми беше интересно това. То май е нещо подобно и тук, но след някакво време спират помощите и хората спират да подават декларация (или не знам там какво точно се изисква) всеки месец, за да не си губят времето по бюрокращина и данните на статистиката те вече не се водят безработни и става изкривявания на истината.
Ето едно интерактивно представяне на безработицата и новите работни места в САЩ. Ще ми е много интересно и за България ако има такова.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 17:58:01
За заминалите за САЩ.
Накратко това са три (3) поколения български граждани, 4-8 на брой, които са продали най-вероятно почти всичкото си имущество в България и от тук нататък ще живеят само в САЩ.
Това означава 2-3 освободени апартамента и 2-3 освободени селски и вилни имота и 4-8 души по-малко които да ги интересува закупуване на жилище. Сигурно ви изглежда малко? Умножете го по 10 000 и помислете пак.
Такива ми ти "светли" перспективи пред пазара на имоти...
И още нещо - докато родителите им са били тук емигрантите 100% са пращали финансови средства към България които малко или много влизат в икономиката (нали помните - х10 000). А сега спират изцяло тези средства.

Имаме:
1. Закупуването на чисто нова панелка в квартал с прилична инфраструктура - нови училища, детски градини, магазини, достатъчно паркинги, с кредит при лихва 2% и голяма стабилност на работните места и почти нулева безработица.
2. Закупуване на 30 годишна панелка с изгнили тръби, ел инсталация за смяна, издънен покрив, кухня, дограми, настилки за смяна с кредит при лихва 9% и безработица клоняща към 40%.

Ако някой ви каже че 1 и 2 са еднакви - не му вярвайте. И най-добре го пратете към добър психиатър. То аз съм Я пращал вече, ама ТЯ много не вдява.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 18:09:23
avatar
Quote
Panther1

Имаме:
1. Закупуването на чисто нова панелка в квартал с прилична инфраструктура - нови училища, детски градини, магазини, достатъчно паркинги, с кредит при лихва 2% и голяма стабилност на работните места и почти нулева безработица.
2. Закупуване на 30 годишна панелка с изгнили тръби, ел инсталация за смяна, издънен покрив, кухня, дограми, настилки за смяна с кредит при лихва 9% и безработица клоняща към 40%.

Ако някой ви каже че 1 и 2 са еднакви - не му вярвайте. И най-добре го пратете към добър психиатър. То аз съм Я пращал вече, ама ТЯ много не вдява.

Хи,хи!:]
Ако намериш пък и къде съм твърдяла, че " 1 и 2 са еднакви", можеш да го покажеш като потвърждение на твърдението ти.
Ако не намериш такова твърдение- може да ми се извиниш или да отидеш при добър психиатър, за да провери дали просто си се родил силно ограничен и неспособен да разбираш писана реч, или има надежда да ти се помогне.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ..
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 18:26:09
Безработни програмисти нема освен ако не са безхаберни, защото в сектора е глад за специалисти.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 21:12:56
Quote
1.9

Ми обикновена тъпа овца. Па после се сърдиш ...
Реагира първосигнално, както и очаквах. То от овца, какво ли да се очаква....
Видя очевадното и си създаде някаква идея за занаята ми. Непознатите абревиатури игнорира., просто защото са ти непознати. И ... сбърка.
VHF, UHF, OOK, GOOK, FSK, например нямат нищо общо с програмирането.

Абе, Дизел, я ни светни - това VHF какво ли ще да означава, мисля си да не е "възпитан, хубав, фин".....
Или пък е UHF: "умен, харизматичен, фамозен"?
Я кажи, че да не се колебаем терзателноwinking smiley
А после направете дует с Джафчо, който ще изпълни арията на баровеца от операта "Песента на Дизела" от италианския композитор Дониинети!
Давай!
:]
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
07-11-2011 - 10:32:48
Днес коментираха по телевизията, че БГ емигрантите вече не са толкова купувачи, колкото продавачи на жилища в БГ и предпочитат да купят жилища на други мвста, щото има спад на цените в световен мащаб. Това дали ще повлияе на цените?
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
07-11-2011 - 15:04:48
avatar
Quote
batko

Че нямаш пари в банка е ясно.То е ясно също че и в портмонето нямаш.От клошарство просия и наем не се докарва много а София е скъп град.Не е за клошари.И животни е ясно че нямаш щото като застанеш пред кравата тя ще спре напъните да се отели щото ще си мисли че вече го е направила.А и не прави опити да доиш бика щото не дава мляко а нещо друго.

Че кога съм обяснявала какво имам и какво нямам? Ти си този, дето се дуеш с едни 100 000, дето си ги имал преди 4-5 години и дето сега пак са 100 000. С които и преди, и сега, търсиш за щерката жилище в " бачкаторския град София".
Що ти се струва толкова скъп един град на бачкаторите, не знам- вероятно щото селската ти камбанарийка е доволно ниска.
Не бой се, Селчо, аз пред кравата ти няма да застана, защото знам къде ми е мястото, пък и нямам идея да заема твоето.
Дишай спокойно, дои и храни добитъците, дано се справиш, че да не опапаш окончателно паричките за жилището на щерка ти.
Както виждам, успял си и бик да си купиш, пък и си пробвал да го доиш.................не се разстройвай, човек се учи от грешките си.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
07-11-2011 - 16:08:36
Quote
камелия

Много си го закъсал, юнак, много!
Чак жал ми става за теб.


Добре че не ме е жал за аутсайдерите социопати, че иначе, незнам.
Напълно си заслужаваш да си сама в панелното гето.
Точно там си ти е мястото.
Все пак всеки си избира средата сам.
Ти си избрала Люлин 5 и това да са ти съседите.


[vbox7.com]

Това е по-показателно от всичко, което може да се напише по въпроса.



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2011-11-07 16:31 от javcho.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
07-11-2011 - 16:41:48
avatar
Quote
javcho

Добре че не ме е жал за аутсайдерите социопати, че иначе, незнам.
Напълно си заслужаваш да си сама в панелното гето.
Точно там си ти е мястото.
Все пак всеки си избира средата сам.
Ти си избрала Люлин 5 и това да са ти съседите.


[vbox7.com]

Това е по-показателно от всичко, което може да се напише по въпроса.

Да, ако ти беше жал за лузъри- социопати, първо трябваше да жалиш за себе си, джавкащо недоразумение.:]
Аз съм си избрала къде и с кого да живея- това, че постваш тъпотии, едва ли вече впечатлява някого другиго, освен батко Селчо и дизела..
И спри дрогата, че съвсем ти се втечни суроватката.
Нещо по темата за Шенген ще напишеш ли, или съм останала единственото нещо, в което можеш да канализираш безпаметната си тъпота?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
07-11-2011 - 17:12:25
Quote
камелия
Аз съм си избрала къде и с кого да живея- това, че постваш тъпотии, едва ли вече впечатлява някого другиго, освен батко Селчо и дизела..

Теб е ясно, че не те впечатляват щом ти харесва да живееш с тях.
За хората, които не са аутсайдери обаче е доста впечатляващо.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.