Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите

Публикувано от ivanalex2 
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
05-11-2011 - 16:55:40
Quote
камелия
Quote
hunterA
Quote

Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
Времето ще покаже!!! Надявам се знаещите и можещите да не напуснат тогава, а да получават адекватни заплати тук, да развиват тук бизнес. Че като гледам вече и пенсионери, както взеха да напускат държавата, не знам.


Щом оттатък океана, млади, здрави и прави- семейство с малко дете, са принудили пенсионер да си продаде жилището, че да им купи на тях там, че да отиде и внучето да гледа, щото детската градина била 1200 долара, дали и там са цъфнали и вързали?
Ами, ако пенсионерът беше се водил в живота си от сривловската максима- яж, пий, стой под наем и си носи новите дрехи?
Абе ти ме четеш, като дявола евангелие. Не ги знам какви хора са, нито какви са им отношенията и тем подобни.
А и като там са толкова зле, а тук е добре и имат жилище, защо не са се върнали, а за същата цена купуват там къща ?
Това са много сложни въпроси и въпроси на които аз не се наемам да давам предположения, още по-малко отговори, но се изненадах че къща там струва приблизително толкова, колкото тук един 4-ри стаен на добро място и то евтино продаден според много от съфорумците. Вярно, че не знам и къщата им каква е и къде е.

Както и да е, друго ми беше мнението за това, че и пенсионери започват да излизат в чужбина при роднините си. Преди емигрантите бяха млади хора и пращаха пари на роднините си в БГ, а сега започва и постепенното им вземане при тях в чужбина. Тук в тази тема едва ли не се казва, че паднат ли границите или по-точно "Шенген" тук ще дойде ръста на цените на имотите. Аз съм на мнение, че колкото повече работа има за хората, а и колкото по високи заплати имат хората, тогава ще има някакъв истински ръст (истински ръст в покупателна способност) на имотите. Инак падането на Шенген ще създава още повече емигранти.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
05-11-2011 - 18:24:46
avatar
Quote
hunterA

Абе ти ме четеш, като дявола евангелие. Не ги знам какви хора са, нито какви са им отношенията и тем подобни.
А и като там са толкова зле, а тук е добре и имат жилище, защо не са се върнали, а за същата цена купуват там къща ?
Това са много сложни въпроси и въпроси на които аз не се наемам да давам предположения, още по-малко отговори, но се изненадах че къща там струва приблизително толкова, колкото тук един 4-ри стаен на добро място и то евтино продаден според много от съфорумците. Вярно, че не знам и къщата им каква е и къде е.

Както и да е, друго ми беше мнението за това, че и пенсионери започват да излизат в чужбина при роднините си. Преди емигрантите бяха млади хора и пращаха пари на роднините си в БГ, а сега започва и постепенното им вземане при тях в чужбина. Тук в тази тема едва ли не се казва, че паднат ли границите или по-точно "Шенген" тук ще дойде ръста на цените на имотите. Аз съм на мнение, че колкото повече работа има за хората, а и колкото по високи заплати имат хората, тогава ще има някакъв истински ръст (истински ръст в покупателна способност) на имотите. Инак падането на Шенген ще създава още повече емигранти.

Виж сега, в нета има информация за Бъфало. Това е градче с 293 000души. Механичното сравнение на цените, не води до нищо.
А, защо пенсионерите започват да отиват при децата си- ами, от една страна, емигрантите вече нямат възможност да пращат пари тук- времената, в които 100 долара бяха много пари, отдавна отминаха. От друга страна- явно, навън също не е изгодно да се местиш от квартира на квартира и да хвърляш пари зад гърба си, а с ипотеките изпищяха много хора и останаха на улицата. От трета страна- родителите стареят, заболяват- по- добре е да се съберат с децата си, носейки една шапка с пари.
Цените на имотите ще тръгнат, когато тръгне икономиката. Не виждам с какво Шенген ще помогне за покачването им, ама тук специалисти по НИ много...........чакам да дойде март догодина, че да видим за пореден път кой колко и какво е познал.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
05-11-2011 - 18:41:43
avatar
Quote
hunterA
Не ги знам какви хора са, нито какви са им отношенията и тем подобни.
А и като там са толкова зле, а тук е добре и имат жилище, защо не са се върнали, а за същата цена купуват там къща ?
Това са много сложни въпроси и въпроси на които аз не се наемам да давам предположения, още по-малко отговори, но се изненадах че къща там струва приблизително толкова, колкото тук един 4-ри стаен на добро място и то евтино продаден според много от съфорумците. Вярно, че не знам и къщата им каква е и къде е.
Както и да е, друго ми беше мнението за това, че и пенсионери започват да излизат в чужбина при роднините си. Преди емигрантите бяха млади хора и пращаха пари на роднините си в БГ, а сега започва и постепенното им вземане при тях в чужбина. Тук в тази тема едва ли не се казва, че паднат ли границите или по-точно "Шенген" тук ще дойде ръста на цените на имотите. Аз съм на мнение, че колкото повече работа има за хората, а и колкото по високи заплати имат хората, тогава ще има някакъв истински ръст (истински ръст в покупателна способност) на имотите. Инак падането на Шенген ще създава още повече емигранти.

Защо не са повечето постове такива, в които да се изразява мнение, а не пубертетско заяждане.

Относно емиграцията на пенсионерите отиващи зад океана при младите - след време се разбира дали това е бил правилен ход. Имам пряк поглед върху точно такива възрастни хора и знам какво лутане падаше и какво голямо умуване умуваха какво да правят. Продадоха по три имота тук градени с много труд (цял живот), взеха бухчите с по два ката дрехи и отидоха зад океана при децата. Доста хазартен ход, но живота предлага какво ли не. Като резервен вариант - връщане обратно тук и живот някъде на село в малка къща. Не приемайте всичко за чиста монета.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
05-11-2011 - 19:05:21
avatar
Quote
камелия
Виж сега, в нета има информация за Бъфало. Това е градче с 293 000души. Механичното сравнение на цените, не води до нищо.
А, защо пенсионерите започват да отиват при децата си- ами, от една страна, емигрантите вече нямат възможност да пращат пари тук- времената, в които 100 долара бяха много пари, отдавна отминаха. От друга страна- явно, навън също не е изгодно да се местиш от квартира на квартира и да хвърляш пари зад гърба си, а с ипотеките изпищяха много хора и останаха на улицата. От трета страна- родителите стареят, заболяват- по- добре е да се съберат с децата си, носейки една шапка с пари.

Писали сме едновременно, аз с прекъсвания и затова отразения ми час е по-късен.
Точно така е, родителите отиват там да ударят едно рамо на младите.
Там не може да оставиш детето до определена възраст без надзор - жестоки закони.
Относно цените на техните къщи - има за 10.000, има и за 1.000.000.
Говорил съм с млади хора живели там и прибрали се тук за постоянно.
Те не считат за провал идването си тук, колкото и странно да звучи.
А за България са едно богатство - опит, друго мислене, креативност.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-05 19:06 от TZARS.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
05-11-2011 - 19:44:36
avatar
Quote
TZARS

Писали сме едновременно, аз с прекъсвания и затова отразения ми час е по-късен.
Точно така е, родителите отиват там да ударят едно рамо на младите.
Там не може да оставиш детето до определена възраст без надзор - жестоки закони.
Относно цените на техните къщи - има за 10.000, има и за 1.000.000.
Говорил съм с млади хора живели там и прибрали се тук за постоянно.
Те не считат за провал идването си тук, колкото и странно да звучи.
А за България са едно богатство - опит, друго мислене, креативност.

Сега гледах в новините протестите на младите в САЩ- няма работа за тях, не само за необразованите, а и за висшистите. А те, имат да връщат големи заеми, които са взели от банките, за да финансират обучението си.
Имам приятели, които след 7-10г. престой, се върнаха. Сред тях има такива, били под наем през цялото време и други- купили си жилище. Общото между тях е, че никой не е работил по специалността си там, а все в " слугинската" сфера.
И си дойдоха, защото се оказа, че само да имаш какво да сложиш на масата, не е достатъчно......
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
05-11-2011 - 21:53:27
Quote
камелия
- времената, в които 100 долара бяха много пари, отдавна отминаха.

А- а -а,не са отминали! Както е казал един дядка,като го питали наборите му в парка откъде го вади тоя чар,че и на младини и сега ходи с готини мацки: "-И навремето и сега 100 долара са си 100 долара"-казал!smiling smiley
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 08:48:04
Quote
TZARS
Quote
камелия
Виж сега, в нета има информация за Бъфало. Това е градче с 293 000души. Механичното сравнение на цените, не води до нищо.
А, защо пенсионерите започват да отиват при децата си- ами, от една страна, емигрантите вече нямат възможност да пращат пари тук- времената, в които 100 долара бяха много пари, отдавна отминаха. От друга страна- явно, навън също не е изгодно да се местиш от квартира на квартира и да хвърляш пари зад гърба си, а с ипотеките изпищяха много хора и останаха на улицата. От трета страна- родителите стареят, заболяват- по- добре е да се съберат с децата си, носейки една шапка с пари.

Писали сме едновременно, аз с прекъсвания и затова отразения ми час е по-късен.
Точно така е, родителите отиват там да ударят едно рамо на младите.
Там не може да оставиш детето до определена възраст без надзор - жестоки закони.
Относно цените на техните къщи - има за 10.000, има и за 1.000.000.
Говорил съм с млади хора живели там и прибрали се тук за постоянно.
Те не считат за провал идването си тук, колкото и странно да звучи.
А за България са едно богатство - опит, друго мислене, креативност.


Моите наблюдения относно завърнали се от чужбина са същите.Вятъра на кризата им показа че не там им е мястото а тук в България.Като хората го твърдят от позицията на препатили.И вече имат други очи за света и за България.И най-важното е че са се научили да РАБОТЯТ.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 09:29:29
Аз лично не съветвам никой, който може да работи да се заврърне в момента в България. Хората започнаха да се връщат преди 4-5 години, намираха си работа, получаваха много добри заплати, раждаха деца. Ситуацията от идването на говедата е катастрофална. Не знам дали съм писал тук, но дойдоха няколко човека да се жалят и се изумих, че в големите вериги се работи по 13-14 часа на ден върху 270 лв. заплата. Два дни + 2 дни почивка. Инзвънредното се изчислява през 270 лв. и се получават заплати около 500 лв. Тези заплати , 220-240 лв., ги плащах преди 10-13 години + кафета и безалкохолни на корем и голям сандвич за обед (до магазините имах и кафе). Питам ги защо не напускат, а те отговарят, че наистина работа има, но условията са практически същите навсякъде и базовата заплата е минималната или 50-60 лв. над нея. Момиче с 2 езика и висше образование трябва да кара курсове, за да може да кандидатства за работа със заплата от 500 лв.
Затова всеки да си седи където е и да знае, че чуждото пепелище е по-добро от родното огнище.

По възрастните се адаптират трудно в чужбина, а най-лошо е, като си продадат и имотите тука. Губят и чуството, че могат да се върнат. Трудно научават езика, а и да го знаят рядко могат да си намерят компания. Предполагам, че с времето много хора ще започнат да се връщат в България за да си карат старините.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 11:26:40
Quote
камелия
Виж сега, в нета има информация за Бъфало. Това е градче с 293 000души. Механичното сравнение на цените, не води до нищо.
А, защо пенсионерите започват да отиват при децата си- ами, от една страна, емигрантите вече нямат възможност да пращат пари тук- времената, в които 100 долара бяха много пари, отдавна отминаха. От друга страна- явно, навън също не е изгодно да се местиш от квартира на квартира и да хвърляш пари зад гърба си, а с ипотеките изпищяха много хора и останаха на улицата. От трета страна- родителите стареят, заболяват- по- добре е да се съберат с децата си, носейки една шапка с пари.
Цените на имотите ще тръгнат, когато тръгне икономиката. Не виждам с какво Шенген ще помогне за покачването им, ама тук специалисти по НИ много...........чакам да дойде март догодина, че да видим за пореден път кой колко и какво е познал.
Камелия, Бъфало е 1200000 души като цялостен метрополис или приблизително колкото София Инфо.
А за местенето така е, хората остаряват и искат при близките си. Като чета мненията и на др. участници това не е единичен случай. Аз им желая успех, а времето ще покаже дали е било за добро или лошо.
А до другата част за безработицата и трудностите за оцеляване, това стана всеобщо явление, независимо къде (САЩ, Англия, ЕС или България). В САЩ се говори за около 10% безработица, но не знам какъв е метода за оценка там. Тук пак водят че сме с около 9% безработица, но по заетост (т.е. хората осигуряващи се и изкарващи заплата) са спаднали доста и така май около и малко над 20% се водят безработни. Затова и голяма част от шефовете на ниско квалифицирани работници леко се подиграват с хората. Предлагането на такъв труд е много, а търсенето ниско и това е последствието.
За цените и аз казах - ръст при подобряване на икономиката, кой познал и кой не вече само от любопитство ще следя, моето вече съм го взел на цена която напълно ме устройва.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
06-11-2011 - 12:56:55
avatar
Quote
hunterA
А до другата част за безработицата и трудностите за оцеляване, това стана всеобщо явление, независимо къде (САЩ, Англия, ЕС или България). В САЩ се говори за около 10% безработица, но не знам какъв е метода за оценка там. Тук пак водят че сме с около 9% безработица, но по заетост (т.е. хората осигуряващи се и изкарващи заплата) са спаднали доста и така май около и малко над 20% се водят безработни.

Обама успя да прокара промяна в закона за безработицата и дръпна едни пари от бюджета за да захрани безработните с пари. Така се увеличи срока за "платена" безработица, за да мълчат и да не вдигат врява по улиците, че само това остава - и там да се разклати управлението. Сега безработните са длъжни да декларират (с документи), че всяка седмица са подавали заявления за търсене на работа до трима работодатели, ........... и помощите продължават.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.