Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАП и данъкоплатците

Публикувано от OwnerBG 
НАП и данъкоплатците
28-10-2011 - 22:28:27
avatar
НАП и данъкоплатците


В последно време държавата предприе няколко мерки за да следи по отблизо дейността на данъкоплатците. Бяха ограничени плащанията в брой, бяха задължени производители и търговци на горива и алкохол да сложат измервателни уреди в своите обекти, а до края на март 2012 година, всички касови апарати трябва да имат дистанционна връзка с НАП.

Не е тайна, че повечето от тези идеи са стари предложения на НАП, които по една или друга причина досега не са приемани. НАП има своите аргументи да иска тези промени и в този коментар няма да разсъждаваме дали те са правилни или не. Когато НАП иска промени, за да си върши по-добре работата, то и данъкоплатците като „клиенти” на НАП са правото си да поискат промени в системата на НАП, за да могат и те да си вършат по-лесно работата.
За какви промени става въпрос?

Още

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-28 23:41 от OwnerBG.
Re: НАП и данъкоплатците
29-10-2011 - 20:30:58
Има съществен напредък от 3-4 години насам по въпроса със запитванията.
Налагало ми се е десетина пъти да ги питам разни неща и са отговаряли до 3-4 дена съвсем точно.
Същото и с митниците.
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 18:36:28
avatar
За ужас на някои апокалиптици, парите в бюджета не свършват както предрекоха , а в момента имаме месечен бюджетен излишък надминаващ за първи път нива от преди януари 2009г.

[www.investor.bg]
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 19:42:48
Е тва кво общо има със шибаните имоти? Ще увеличи ли броя на купувачите? Или цените ще спрат да се срутват?
Докато предлагането надвишава в стотици пъти търсенето, тази стока е обречена на обезценяване!
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 20:19:52
avatar
Нещо и аз не виждам пряката връзка между двете?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 21:50:17
avatar
Вие като цяло сте сляпи и не виждате пряката връзка между цялостното състояние на икономиката и цените на НИ, но не е късно да прогледнете.
Само, че страшна картина ще видите. Отново гледката ще е един мираж за вас. Миражът на невъзможните имоти:}
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 22:37:32
avatar
Сахибе, наместо да плещиш поредните безпочвени твърдения, я по-добре посочи връзката на статията цитирана в темата с цените на имотите!

Давай, тръпнем в нетърпение!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 22:46:25
avatar
Quote
valsodar
Сахибе, наместо да плещиш поредните безпочвени твърдения, я по-добре посочи връзката на статията цитирана в темата с цените на имотите!

Давай, тръпнем в нетърпение!
Виж бе наивно дете с отслабнало зрение:}-
[www.imotibg.com]
Re: НАП и данъкоплатците
17-05-2012 - 23:32:02
avatar
Какво точно да видя - това, че цените в Япония 25 години са стояли на дъното, преди да направят смешно малък ръст ли?

Исках като много знаещ и изявен разбирач във форума, да ни светнеш каква е връзката на статията в ТАЗИ тема с цените на имотите, а не да ми даваш линк към съвсем друга статия. Явно или не можеш да схванеш въпроса ми или се правиш на луд, за да минеш в невежеството си метър?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАП и данъкоплатците
18-05-2012 - 07:23:06
avatar
Quote
valsodar
Какво точно да видя - това, че цените в Япония 25 години са стояли на дъното, преди да направят смешно малък ръст ли?

Исках като много знаещ и изявен разбирач във форума, да ни светнеш каква е връзката на статията в ТАЗИ тема с цените на имотите, а не да ми даваш линк към съвсем друга статия. Явно или не можеш да схванеш въпроса ми или се правиш на луд, за да минеш в невежеството си метър?

Конкретната статия не, написал съм за цялостното състояние на икономиката. Не ми вкарвай свои мисли в главата. Прекалено объркани са.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход