Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отчаяни ъпъри изливат огън и жупел срещу даунърите в безсилната си злоба. Тоталния крах на инвестицията НИ ! Имотов.неть!

Публикувано от darkside 
Селчо Seira , никой не ти държи сметка "кой съм, от къде съм, кога и защо съм дошъл в София.", ти започна първи - "тъпите шопски кратуни". Не си спомням някой да те е питал откъде си, ти сам пожела да споделиш откъде ти идва простащината и комплексите, че и ни ги навираш в очите непрекъснато. Не, нямаш нито едно основание да се срамуваш от произхода си, имаш основание обаче да се сърдиш на съдбата си, можеше да си и по-интелигентен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-21 21:20 от bashbroker.
Аз също не съм роден в София, но това нищичко не значи.
Quote
Imotko
Аз също не съм роден в София, но това нищичко не значи.
Знам Имотко знам.
Quote
Seira
Това пиша и аз - колкото и да се напъват тъпите шопски кратуни, плановете им да затрият българите няма да успеят. През последните 120 години София се насели основно от хора като мен, дошли от провинцията, но с българско етническо самосъзнание, които работим здраво, изкарваме хубави пари и ги инвестираме когато и където трябва. И колкото да се стараеха такива като бай Тошо преди и Боцката днес, ние лесно няма да се дадем. Защото ние не сме от шоплука и сме закърмени с идеалите на Ботев и Левски, а не на Нане и Вуте.

по принцип щом си от северозапада нямаш абсолютно никакво право да се оплакваш от шопите, незнам кои ти е втълпил тези неща но според източниците от преди комунизма като цитираните във викито

Шопи - [bg.wikipedia.org]


Шопите живеят в Голям шоплук

Quote

Големият Шоплук обхваща земите на запад от долното течение на Искър, продължава на юг през Ботевградско, обхваща от югоизток Софийското поле, Ихтиманско, Самоковско, Дупнишко, Кюстендилско, след което преминава в Република Македония и обхваща Паланечко и Кумановско, после се отправя на север по река Южна Морава към Сърбия и обхваща Вранско, Лесковско, Пиротско, Нишко (Поморавието), Гургусовско, Зайчарско (Тимошко) и свършва при Видин на река Дунав.

В този район етнографите очертават по-малък Шоплук, често наричан и "Същински Шоплук".
Малък Шоплук [редактиране]

Малкият Шоплук обхваща Софийското поле със София, Елинпелинско, Самоковско, Свогенско, Годечко, Сливнишко, Царибродско, Трънско, Брезнишко, Пернишко и Радомирско. Малкият Шоплук се характеризира с всички черти, които в по-голяма или в по-малка степен са налице и в големия.
Карта от председател на Сръбската кралска академия от 1921.


освен това ако ти попадне някое старо издание на Енциклопедия на Бан в това от 1964 мисля че беше има карта на Говорите в България в софииското поле спадаше към северозападните говори съвсем ясно оградено... така че за каквито смяташ шопите точно такъв си и ти по предци...

пп лошотото е и че и в Сф доста хора не го знаят това ....
Ти ако слушаш онази лелка от Люлин....smiling smiley Не само, че не съм от този край, ами дори не съм стъпвал в места като Монтана, Видин, Кюстендил и Перник. Абе, ако вярваш на някои активисти от форума далеч няма да стигнеш smiling smiley
Quote
камелия


Да, ама не!
Мрънкащите персони, висящи по форумите, сте малцина.
Останалите не търсят извинения в световните заговори срещу българите, а бачкат и си подреждат живота.
И не говори глупости за вероятността да ходя запердена и да говоря на турски, ако не си бил пазил границата!
Може и да мине пред някой, роден по време и след събитията, ама на преживелите ги в пълнолетна възраст, нещата са ясни.winking smiley

Не,ама да!
Да бе мъж с две глави и да слушаш малката и по-глупавата,да се опитам да те разбера...Ти си жена,просто по-устата си! Простено ти е!winking smiley
Другата твоя глупост,София не била България...Реално погледнато България не се нуждае от София,вие там "богоизбраните" произвеждате единствено боклук,политически,икономически,битов,също така и форумен...Погледни темата в която пишем!smoking smiley
Quote
u2_hombre
Другата твоя глупост,София не била България...Реално погледнато България не се нуждае от София,вие там "богоизбраните" произвеждате единствено боклук,политически,икономически,битов,също така и форумен...Погледни темата в която пишем!smoking smiley
София верно не е България, но в лошия смисъл. През годините софиянци незнайно защо решиха, че са нещо повече от останалите хуманоиди населяващи наще земи. Това мнение ясно е изразено и тук, във форума. Не е ясна обаче причината. Доколкото съм наблюдавал, софянци имат същата биологична конструкция като останалите индивиди - две ръце, два крака, глава.....у главата кво има няма как да знам, наблюдавам само външните проявления на съдържанието. И не съм възхитен особено....да се чудиш кво ги слага една категория над другите?! В Парламента, 90% прованс, богаташите, 98% прованс, мутрите, 120% прованс........мое в науката и прогреса да им е силата, ма не съм сигурен, щото не съм видел нещо хайтек на него да пише "маде ин Сф"(топките са произведени в Сф) Иначе съм видел мноу ново строителство с реалната възможност за отглеждане на нови видове гъби и съвсем нов вид мухъл, на базата на (гипс)картона и най-обикновена влага! Просто и генялно! Всички генялни неща са прости! Тва обаче не значи, че всяко просто нещо е генялно, майна!
В сравнение с всяка друга точка от всичката България, София е друг свят, колкото и да не ви се ще да е така. Освен това, тук съм прочел толкова много злобни думи срещу София и софиянци, че естествената реакция на всички родени и живеещи тук люде да ви кажем спокойно, че сте селяндури. Комплексирани.darkside, ние не сме една категория над другите, София обаче е много категории над другите населени места.
Quote
bashbroker
В сравнение с всяка друга точка от всичката България, София е друг свят, колкото и да не ви се ще да е така. Освен това, тук съм прочел толкова много злобни думи срещу София и софиянци, че естествената реакция на всички родени и живеещи тук люде да ви кажем спокойно, че сте селяндури. Комплексирани.darkside, ние не сме една категория над другите, София обаче е много категории над другите населени места.
Прекаленото самочувствие е вредно.А такова без покритие пагубно.Това че някой е роден или живее в София не му дава никакво предимство.Нито сме по хубави нито по умни нито по работливи нито по богати.Най талантливите българи въобще не са от София.И с какво София првъзхожда Пловдив или пък Варна Търново Бургас???Ми то един Благоевград е 100 пъти по хубав от София.На мен Търново и Варна и Плловдив ми харесват повече а Трявна е направо супер.
Quote
bashbroker
Освен това, тук съм прочел толкова много злобни думи срещу София и софиянци, че естествената реакция на всички родени и живеещи тук люде да ви кажем спокойно, че сте селяндури.
Точно се чудех как да се самоопределя....мноу ми помогна брато! Мое и по-кратко: цървули например!
София е широкомащабно средище на алъшвериша - политическия, финансовия..В София е съсредоточена една огромна по обем и ненужна (освен на самата себе си) администрация(бюрокрация). Като инфраструктура нещата са плачевни и в близките години неоправими (нема пари)....На много по-могъщи градове днес разглеждаме само разкопките, ако некой ги намери, де......Софянци и София са даден момент от времето, алюзия...... И тъй като алъшвериша е със затихващи функции, интереса към града ще спада. Първо на чуждестранните инвеститори, после на местните. Така наречените селяндури и те май се връщат на село... Що мислиш толкова пара стои на депозит? Щото е рисковано и безсмислено да се инвестира в каквото и да било за момента. Тва е кофти процес, но тва е естествената реакция на бизнеса в лоша иконом. среда. Не се ли реши дълговия проблем в световен аспект, не чакай просперитет по наще земи.........освен ако стане чудо, ма не вервам......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход